Rudenėjančiame Vilniuje šėls VII-oji Tautų mugė (0)

Vilniaus m. nuotr.

Vilniaus m. nuotr.

Rudens tradicija tapusi Tautų mugė vilniečius ir miesto svečius ir vėl džiugins spalvinga tautodailės, amatų ir kultūrinio paveldo renginių programa. Rugsėjo 18–20 dienomis Gedimino prospekte vyksianti šventė svečius pasitiks kviesdama pažinti ne tik Lietuvos, bet ir kitų tautų kultūrinius ypatumus.

Pasak Tautų mugės organizatorių, į šventę ir vėl įsilies Gdansko kultūros dienų garsai, miesto gyventojai turės galimybę išvysti muzikinius šokio ir meno projektus, kuriuose pasirodys lietuvių ir lenkų atlikėjai. Jau pirmąją mugės dieną Vinco Kudirkos aikštėje, scenoje pasirodys bendras abiejų šalių atlikėjų projektas.

Multikultūrinėje šventėje savo dienotvarkes pristatys Armėnų, Baltarusių, Rusų, Karaimų, Totorių, Žydų meno kolektyvai, kurie V. Kudirkos aikštėje pasirodys šeštadienį ir sekmadienį. Mugės simboliu tapęs Gatvės teatro renginys „,Mozaika‘‘ Vilniaus senamiestyje visus susirinkusius stebins žaismingomis meninėmis interpretacijomis. Šių metų renginio tema – lygiadienis, kurį galima betarpiškai interpretuoti pusiausvyros ieškojimu: juoda – balta, šviesa –tamsa, ir kita. Renginio naujiena – piešimas šviesa, kurį atveš Kupava N. Černenko iš Kijevo.

Kaip ir kasmet, šiemetinėje Tautų mugėje bus siekiama dar vieno gardaus Lietuvos rekordo ‒ Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos grilio meistrai ir virtuvės šefai iš daugiau nei 2000 vištienos šlaunelių mėsos gabalėlių keps ilgiausią Lietuvoje šašlyką, kurį skrudins ant 100 metrų ilgio iešmų šalia Lukiškių aikštės, o vėliau vaišins šventės svečius.

Tautų mugės lankytojų visas šventės dienas lauks ne tik jau tradiciniais tapę projektai, bet ir naujos iniciatyvos: šiemet Lietuvos liaudies kultūros centras organizuoja unikalią etninės kultūros akciją „Visa Lietuva šoka“, kuri vyks rugsėjo 19 d. 17 val. Pasak organizatorių, akcijos tikslas – per tradicinius šokius ir liaudies dainas vienyti Lietuvos žmones, stiprinti lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą. Visi, norintys sudalyvauti istorinėje iniciatyvoje, yra kviečiami tuo pačiu metu susiburti miestuose, miesteliuose, regionų centruose mokytis tradicinių šokių, šokti juos, kartu dainuoti liaudies dainas, muzikuoti.

Kasmetinėje Tautų mugėje bus demonstruojami nacionaliniai rankų darbo kūriniai, kiekvienam šventės dalyviui leisiantys geriau pažinti įvairių tautų papročius ir tradicijas.

Taip pat vilniečių ir miesto svečių laukia siurprizas – juos pasveikins ir save pristatys Mažosios Lietuvos kultūros sostinės iš visų šalies apskričių.

Lietuvos sostinėje – visi šalies regionai! 2015 m. rugsėjo 18-20 d. Vilniuje, Gedimino pr. (nuo Jakšto g. iki Gynėjų g.) vyks Žemės ūkio rūmų organizuojama šventė „Derlius 2015‘‘.

Renginio tikslas – padėkoti žemei ir ją dirbančiam žemdirbiui. Šiais metais renginys skirtas Etnografinių regionų metams paminėti. Šventės dalyvius džiugins 15 kaimiškųjų rajonų savivaldybių įrengti kiemeliai, juose įsikūrę amatininkai, tautinio paveldo puoselėtojai, žemdirbiai. Naujo derliaus gėrybes pristatys Žemės ūkio rūmų organizacijos: Lietuvos šiltnamių asociacija, Lietuvos ūkininkių draugija, Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacija „Kooperacijos kelias“, Lietuvos ekologinių ūkių asociacija, Lietuvos daržovių augintojų asociacija, Pramoninių uogynų asociacija, Lietuvos verslinių sodų asociacija „Vaisiai ir uogos“.

Savo užauginta produkcija šventės dalyvius džiugins Rokiškio ir Pasvalio rajono Jaunųjų ūkininkų ratelių (JŪR) nariai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė