Naują Klaipėdos lėlių teatro sezoną nuspalvins svečiai iš užsienio (0)

Klaipėdos lėlių teatras | klaipedosleliuteatras.lt nuotr.

Klaipėdos lėlių teatras | klaipedosleliuteatras.lt nuotr.

Klaipėdos lėlių teatras po vasaros atostogų vėl atveria duris ir nuoširdžiai  kviečia  visus bičiulius, naujus draugus ir pažįstamus į dešimtojo teatro sezono atidarymo šventę šį šeštadienį, rugsėjo 12 d., 12 val.

Šventėje bus dalinamasi vasaros džiaugsmais ir įspūdžiais, pristatomi būsimi spektakliai, klausomasi muzikos, bus atidaroma vilnietės scenografės, teatro dailininkės bei Klaipėdos universiteto lektorės Renatos Valčik eskizų paroda „Commedia dell Arte“ tema, visi bus kviečiami žiūrėti patį jautriausią, subtiliausią Klaipėdos lėlių teatro spektaklį apie draugystę ir meilę „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“. Šį spektaklį  pagal Keit Dikamilo (Kate DiCamillo) kūrinį režisavo Gintarė Radvilavičiūtė, o vaidina aktoriai Renata Kutaitė bei Vytautas Kairys.

Sekmadienį, rugsėjo 13 d.,  12 val. bus rodomas vienas žiūrovų mėgstamiausių, linksmiausių ir dramatiškiausių spektaklių „Raudonkepuraitė“, kurį pagal žinomą Šarlio Pero pasaką interpretavo G. Radvilavičiūtė su puikia komanda: scenarijaus autorius – Mindaugas Valiukas, lėlių dailininkė – Viktorija Dambrauskaitė, kompozitorius – Donatas Bieliauskas-Donis, aktorės – Renata Kutaitė, Karolina Jurkštaitė.

Šį sezoną Klaipėdos lėlių teatro spektakliai tradiciškai bus rodomi kiekvieną savaitgalį.  Vaikučiai bus kviečiami atrasti ir pažinti lėlių teatrą,  bendrauti, žaisti ir mokytis naujų dalykų Karakumų Asilėlio mokyklėlėje, kurios užsiėmimai prasidės spalio 6 d. Taip pat jaunieji lankytojai  bus kviečiami į renginius, parodų pristatymus ir susitikimus su lėlių teatro menininkais.

Vienas ypatingų susitikimų – pasaulinio garso lėlių teatro žvaigždės Nevilio Tranterio (Neville Tranter) kūrybinės dirbtuvės Klaipėdos lėlių teatre rugsėjo 12–16 dienomis, kurias rengia Lietuvos Nacionalinis UNIMA centras. Australijoje gimęs ir nuo 1978 m. Olandijoje spektaklius kuriantis N. Tranteris vaidina su žmogaus dydžio lėlėmis. Derindamas minimalią scenografiją ir rafinuotą muziką, šviesas ir garsus, pasitelkdamas tradicinio teatro bei moderniąsias technologijas, N. Tranteris kuria nepamirštamą, unikalų teatro vaizdų pasaulį. Lėlių teatro garsenybės kūrybinių dirbtuvių tema Klaipėdos lėlių teatre bus lėlės ar objekto galimybės teatre. Išskirtinis dėmesys bus skirtas aktoriaus ir lėlės santykiui.

Spalio mėnesį Klaipėdos lėlių teatras pradės premjera. Režisierius Donatas Savickis, praeitą sezoną Klaipėdos lėlių teatre sukūręs nuostabią lėlių spektaklių kūdikiams trilogiją „Sapnų pasakėlės“, šį rudenį nustebins spektakliu visai šeimai pagal nuostabią Hanso Kristiano Anderseno pasaką „Coliukė“. Spektaklio kūrybinė komanda: dailininkė – Angelina Furmaniuk-Savickienė, muziką ir vaidmenis spektaklyje kurs – Monika Mikalauskaitė ir Vytautas Kairys, šviesų dailininkas – Tomas Zinkus.

Lapkričio mėnesį Klaipėdos lėlių teatre įvyks tarptautinė premjera. Psichologinį spektaklį  „Kas tu“ apie tai, kaip atpažinti ir susigyventi, susidraugauti su savo baimėmis, kuria tarptautinė lėlininkų komanda. Jai vadovauja aktorystės studijas Lietuvos teatro akademijoje ir lėlių teatro studijas garsiausioje lėlininkų mokykloje Šarlevilyje  (Prancūzija) baigusi menininkė Jūratė Trimakaitė.  Kūrybinėje komandoje –  bendraminčiai iš Prancūzijos:  kompozitorius – Tomas Demei (Thomas Demay) ,  lėlių konstruktorės – Noemi Beuvalet (Noemie Beauvallet), Marijon Belot (Marion Belot) ir  Tais Trulio (Thais Trulio) iš Brazilijos.

Spektaklio siužetas gimė kūrybinės laboratorijos su Klaipėdos Montesori vaikų darželio ugdytiniais metu. Vaikai lėlių teatro menininkams pasakojo apie savo baimes, jas piešė, pasisakė apie menininkų sukurtas spektaklio lėles. Spektaklyje vaidins Klaipėdos universiteto vaidybos, režisūros bei lėlių teatro režisūros studentės Aiva Krupelytė, Živilė Beniušytė, Rūta Jankevičiūtė.

Metus Klaipėdos lėlių teatras tradiciškai palydės  su Kalėdų Seneliu, kuris jau pranešė, jog atvyks su savo komanda į teatro namelį gruodžio 5 d. ir gyvens jame bei susitikinės su vaikais iki pat Šv. Kalėdų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė