N. Puteikis. Ką daryti su pabėgėliais iš Sirijos (9)

Naglis Puteikis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Naglis Puteikis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Reikia kovoti su pabėgimo priežastimis. O Europos sąjunga iš dalies prisideda prie šių priežasčių:

Dabartinė pabėgėlių banga plūsta pirmiausia iš Sirijos. Sirijoje prieš karą gyveno 22 milijonai gyventojų. JTO Pabėgėlių komiteto duomenimis per ketverius metus 11 mln. sirų paliko savo namus, iš jų:
7,2 mln. persikėlė į kitą Sirijos vietą;
2 mln. į Turkiją;
1,1 – į Libaną;
0,6 – į Jordaniją;
0,25 – į Iraką (daugiausia į Irako Kurdistaną);
0,13 – į Egiptą.

Turkijos ir Irako Kurdistano vyriausybės jau antri metai prašo iš JTO, JAV, ES pagalbos dėl pabėgėlių išlaikymo, nes skundžiasi, kad jų nebeišlaiko, nes trūksta pinigų. Pvz.Turkijos prezidentas Erdoganas nurodo, kad pabėgėlių išlaikymas Turkijai kainavo šešis milijardus JAV dolerių, o iš kitų šalių ir tarptautinių organizacijų gavo tik pusę milijardo JAV dolerių paramos, likusius turėjo nuimti nuo savo piliečių ir skirti pabėgėliams ir kad Turkijai tai pernelyg didelė našta.

Spėju, kad tęsiantis kovoms Sirijoje pabėgėliai tiesiog nebetelpa Turkijoje ir Libane, iš ten ir pajudėjo jų milžiniški srautai.  Gal ir Turkijos vyriausybė pradėjo nebepriimti į stovyklas.

Vadinasi, reikia nutraukti karą Sirijoje. O sukilėlius pirmiausia finansuoja sunitiškos arabų valstybės, kurios beje, pabėgėlių nepriima. Manau, kad ši banga yra sukelta organizuotai iš Sirijos prezidento Bašaro al-Asado pusės, nes ji plūstelėjo būtent po Asado gynybos ministro vizito Maskvoje (puiki gynybinė priemonė, nes JAV ir ES taip pat prisideda prie sukilėlių finansavimo). Taip pat ir Turkijos nebedraugiškas elgesys su pabėgėliais, nes persipildė stovyklos iš vienos pusės, o iš kitos pusės Turkijai nepatinka, kad dalis ES šalių finansuoja kurdus Irake ir ypač Sirijoje, kurioje garbinamas kurdų Darbininkų partijos lyderis Odžalanas, o jį Turkija laiko didžiausiu teroristu.

Asadą galima suprasti – sunitiškos arabų valstybės finansuoja prieš jį kovojančius Islamo valstybę ir Al Nusra frontą, JAV ir dalis ES – tą patį Al Nusra, Laisvosios Sirijos armiją ir kurdus, kurių dalis kartu su Laisvąją Sirijos armija plečia teritorijas net ten, kur negyvena kurdai (nors kurdai su Asadu nekariauja, bet plečia savo autonomiją, kurios anksčiau nenorėjo Asadas).

Bet kokiu atveju Asadas yra teisėtai išrinktas prezidentas, kaip ir Sirijos parlamentas, o sukilėlius finansuoja kaimynai, JAV, dalis ES, tapdami agresijos viena iš priežasčių (analogija su Ukraina – Rusija finansuoja separatistus).

Rusijos elgesį smerkiame, o Sirijos sukilėlių elgesio – ne – dvigubi standartai.

Ką daryti?

1. Štai čia Lietuvos Vyriausybė ir Prezidentė, mano galva, privalo pradėti reikalauti iš JAV ir ES didžiųjų valstybių, kad nustotų finansuoti sukilėlius ir kad būtų sudarytas analogiškas Minsko susitarimui toks pats taikos susitarimas tarp Asado ir sukilėlių – taip sustos pabėgėlių banga.
2. Tegul pirmiausia maksimumą pabėgėlių pasiima tos ES šalys, kurios teikia ginklus Laisvajai Sirijos armijai;
3. Pabandykime atskirti ekonominius pabėgėlius ir bėgančius nuo karo – pastaruosius priimkime;
4. Bet kokiu atveju visi pabėgėliai stengsis iš Lietuvos pabėgti, nes čia didėja skurstančių, nes visos didžiosios Lietuvos partijos skatina turtinės nelygybės didėjimą ir nieko nedaro, kad ji mažėtų ir kad būtų mažinamas skurdas Lietuvoje.
5. Siūlau skurstančius Lietuvos piliečius taip pat pripažinti ekonominiais pabėgėliais ir remti panašiai, kaip remiame pabėgėlius iš kitų šalių.

P.S.: Aš pats esu pasiruošęs priimti gyventi pabėgėlių šeimą bet kuriuo atveju.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė