Tarptautinėje „Google“ mokslo mugėje – jaunoji tyrėja iš Lietuvos! (0)

Laura Steponavičiūtė | Rengėjų nuotr.

Laura Steponavičiūtė | Rengėjų nuotr.

16-metė vilnietė Laura Steponavičiūtė pirmą kartą šalies istorijoje pateko į „Google“ rengiamos mokslo mugės („Google Science Fair“) finalą. Jis vyks rugsėjo 21–22 dienomis Kalifornijoje, kur varžysis 20 jaunųjų mokslininkų iš viso pasaulio.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas“ Jaunųjų tyrėjų klubo narė Laura Steponavičiūtė konkursui pateikė darbą apie nanodalelių poveikį gamtai.

„Nanotechnologijos – perspektyvi mokslo sritis, o nanoproduktai vis dažniau naudojami kasdieniame žmonių gyvenime. Tačiau vis dar turime mažai žinių apie nanodalelių poveikį žmogaus sveikatai ir aplinkai, todėl savo darbe nusprendžiau ištirti, kaip nanodalelės veikia sausumos ir vandens augalus“, – pasakoja nuo vaikystės gamtos mokslais besidominti mergina.

Jaunoji tyrėja aiškinosi, kaip nanodalelės veikia pupeles ir vandens dumblius. Ji nustatė, kad nanodalelės skatina pupeles augti, o nepaisant to, kad vandens dumblių ląsteles nanodalelės žaloja, tam tikra jų koncentracija vandenyje taip pat skatina dumblių augimą.

„Google“ mokslo mugė – nuo 2011 m. rengiamas tarptautinis mokslo ir technologijų konkursas, skirtas 13–18 metų mokiniams. Jaunųjų mokslininkų darbus vertins įvairiuose pasaulio universitetuose ir mokslo centruose dirbantys mokslininkai, „Google“, „National geography“, „LEGO“, „Scientific American“, „BBC“ ir kitų pasaulinio garso organizacijų atstovai.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo darbai, Mokslo naujienos, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė