Seime pristatoma Gintaro Tadausko tapybos darbų paroda „Pažinimo medis“ (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Rugsėjo 10 d. 14 val. Parlamento galerijoje (Seimo I rūmai) bus pristatyta tapytojo Gintaro Tadausko darbų paroda „Pažinimo medis“. Parodos globėja – Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė.

Tapytojas įkvėpimo ir sielos išraiškos ieško Biblijos teiginiuose. Tvirtos medžio šaknys ir jo vainiko viršūnėje saulę gaudantys paukščiai, negražaus vikšro virsmas puošniu drugeliu ir trumpas, bet spalvotas jo gyvenimo skrydis, aukštyn snapus užvertusių sidabrinių gervių meilės šokis – visa tai, pasak G. Tadausko, įprasmina pamatines ir nekintančias žmogaus gyvenimo vertybes. „Medžiai, drugeliai, paukščiai mus veda į tai, kas amžina, kas išlieka ilgiau už mūsų trumpą viešnagę žemėje“, – sako dailininkas. Pasak G. Tadausko, jo naudota viena seniausių paveikslų atlikimo technikų ypatinga, nes tokiu būdu buvo tapomos ikonos, išliekančios per amžius. Sodrios ir ryškios, kartais mistiškos miglos apgaubtos spalvos, mineralinės temperos būdu išgautas paveikslų švytėjimas kiekvienam kelia norą šypsotis ir tikėti žmogaus gyvenimo ilgaamžiškumu ir kūrybos nemirtingumu.

Tadauskas žinomas ne tik kaip menininkas. Jo gerus darbus kitiems puikiai žino draugai ir pažįstami. Paprašytas ištiesti ranką onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, dailininkas net nesuabejojęs aukciono metu už paveikslus gautas lėšas paaukojo mažiesiems ligoniukams. Ir dabar tai daro nuolat, nuo kiekvieno parduoto paveikslo dalį gautų lėšų paskirdamas tiems, kuriems to neabejotinai reikia – sergantiems, skurstantiems, pensininkams, talentingiesiems. Į šią labdaringą veiklą menininkas įtraukė ir būrį savo draugų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė