Po aplinkosaugininkų žvalgybos sraigtasparniu – baudos pažeidėjams (0)

aplinkosaugininku sraigtasparnis_am.lt

am.lt nuotr.

Po rugpjūčio pabaigoje Vilniaus regione surengtos žvalgybos sraigtasparniu aplinkosaugos pareigūnai, nustatę iš oro pastebėtų aplinkosauginių pažeidimų kaltininkus, pateikė jiems privalomuosius nurodymus pašalinti šių pažeidimų padarinius. Pažeidėjams gresia ir administracinė atsakomybė.

Ši žvalgyba – pirmasis Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos reidas Valstybinės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniu. Jis buvo surengtas pagal abiejų tarnybų bendradarbiavimo sutartį.

Sraigtasparniu skridę reido dalyviai informaciją apie užfiksuotus galimus aplinkosaugos pažeidimus iš karto perdavė Vilniaus regione patruliavusiems aplinkosaugos pareigūnų ekipažams. Šie vyko į nurodytas vietas ir tikrino.

Pavyzdžiui, skrydžio metu buvo pastebėta, kad vienoje Šalčininkų įmonės teritorijoje šalia Sporto gatvės netvarkingai laikoma daug statybinių atliekų. Ten nuvykę aplinkosaugos pareigūnai tuo netruko įsitikinti.

Sraigtasparniu aptikta ir kita „karšta“ vieta Šalčininkuose, kur neteisėtai ardomos eksploatuoti netinkamos transporto priemonės. Tokia vieta nustatyta ir Mickūnuose ( Vilniaus r.).

Šalčininkėliuose reido dalyviams įtarimų sukėlė teritorijos šalia Krantinės ir Kaltanėnų gatvių. Pirmojoje, kurią nuomoja AB „Vilniaus paukštynas“, šalia angarų netvarkingai laikoma daug įvairių atliekų, cisternų su panaudota alyva. Antroji teritorija priklauso UAB „Luktarna”. Čia taip pat gausu netvarkingai laikomų atliekų, kurios, kaip paaiškėjo, atvežtos iš šiai bendrovei priklausančios statybvietės. Statybinių ir kitų atliekų šiukšlynas iš oro pastebėtas ir Daubėnuose (Vilniaus r.).

Oro žvalgybos reidų planuojama surengti ir daugiau, nes tai veiksmingas būdas nustatyti užterštas teritorijas, neteisėtus tvėrimus prie vandens telkinių, fiksuoti kitus aplinkos apsaugos pažeidimus.

Aplinkos ministerijos informacija

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė