Pažaislio muzikos renginiui – svarus įvertinimas (0)

Kauno m. nuotr.

Kauno m. nuotr.

Jau du dešimtmečius gyvuojančiam Pažaislio muzikos renginiui suteiktas prestižinis Europos festivalių platformos EFFE (Europe for Festivals – Festivals for Europe) ženklas.

Europos festivalių platforma jungia renginius, turinčius stiprius įsipareigojimus menui, savo bendruomenei ir europinėms vertybėms.

„Didžiuojamės, jog Pažaislio muzikos festivalis garsina Kauną ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Džiugu, jog festivalio organizatorių gebėjimas į visumą apjungti įvairius muzikos žanrus, architektūrą ir gamtą buvo puikiai įvertintas ir Europoje“, – sakė Kauno vicemeras, liberalų atstovas Simonas Kairys.

Nuo 1996 metų organizuojamas Pažaislio muzikos festivalis yra vienas iškiliausių Lietuvos kultūros reiškinių. Renginio tikslas – populiarinti klasikinę muziką, pagyvinti Lietuvos kultūrinį gyvenimą vasaros metu, pristatyti Lietuvos ir kitų pasaulio šalių profesionalius muzikinius kolektyvus, solistus, dirigentus bei skatinti tarptautinį dialogą ir kultūrinį bendradarbiavimą.

„Džiaugiamės galėdami teigti, kad EFFE nominacijos 2015–2016 m. suformavo pirmąją EFFE nominantų kartą, kurie atstovauja meno kokybei ir turi ženklų poveikį vietos, nacionaliniame ir tarptautiniame lygmenyse. Nominantai atstovauja 31 Europos šaliai ir siūlo platų žanrų ir veiklų spektrą savo auditorijoms,“ – sakė EFFE tarptautinės žiuri pirmininkas Vicentas Baudrilleras, Lozanos Vidy teatro direktorius ir buvęs Avinjono festivalio direktorius.

Nuo 2006 m. Pažaislio muzikos festivalį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė