Kauno marių regioninis parkas kviečia į akciją „Išgelbėk undinėlę“ (0)

Išgelbėk undinėlęTradiciškai rugsėjį Kauno marių regioniniame parke vienai dienai pasirodo paslaptingoji dugno gyventoja. Į kovą prieš šiukšlintojus stoja net Kauno marių undinėlė. Tik jos tikslas, ne bausti, o užkalbėti žvejus elgtis pavyzdingai ir būti atsakingiems. Žinoma, jei jie undinėlės patarimų neklausys, tuomet – undinėlei paliepus, karšiui panorėjus – žuvys jiems tikrai nekibs mažiausiai 5 metus.

Kauno marių regioninio parko direkcija trečią kartą organizuoja akciją „Išgelbėk undinėlę“. Gelbėjimo akcija įvyks rugsėjo 12 d., šeštadienį, Kauno marių pakrantėje. Pradžia nuo 15 val. Undinėlė į krantą išlips ties Pakalniškių piliakalniu ir kartu su akcijos dalyviais pajudės link Girionių poilsiavietės.  Akcija siekiama atkreipti dėmesį į Kauno marių pakrančių taršą.

Keliaudami pakrante bendraujama su sutiktais žvejais ir draugiškai kviečiama prisijungti prie „undinėlės gelbėjimo“ misijos, kartu pakartojant žvejybos taisykles bei žvejo etikos kodeksą. Dar kartą bus priminta, kad šiukšlės ne tik estetinė tarša. Jos išskiria į aplinką toksines medžiagas, atliekomis gali apsinuodyti gyvūnai (net ir žuvis, kuri galiausiai patenka ant mūsų pietų stalo), o išmesti buteliai dažnai tampa mirtinais spąstais naudingiems vabalams ir kitiems gyviems padarams. Žmogui taip pat – juk braidydami pakrante rizikuojame užlipti ant šukės ir susižeisti. Galų gale, gi ir karšis ant šiukšlės nekimba. Šią mintį, jau tapusią neatsiejamu akcijos šūkiu, bus „įsegta“ žvejams į atlapus: kiekvienas gaus specialų akcijos ženkliuką – kaip ordiną už pavyzdingą žvejybą. Taip pat Undinėlė dovanos žvejo gidus ir, žinoma, naujausią, dar šviežia žuvimi kvepiantį „Undinėlės žinių“ numerį, kurie žvejams pravers laukiant, kol užkibs jų gyvenimo žuvis ir padės nenuklysti į pažeidimų vandenis.

Įvykdžius misiją, Girionių poilsiavietėje bus žiebiamas laužas, bus vaišinamasi gardžia sriuba ir laukiama rudens virsmo.

Ketinantys prisijungti, užsiregistruokite, nes rengėjai norėtų žinoti apytikslį dalyvių skaičių, kad nė vienas neliktų neparagavęs ypatingos Undinėlės sriubos. Taip pat galite atsinešti sumuštinių sau ir draugui. Jei dangus nutartų dalyvius „pakrikštyti“ lietumi, praverstų ir lietpaltis. Darbo pirštinėmis ir šiukšlių maišais pasirūpins Undinėlės bendraminčiai. Prisijungti (arba pasitraukti) galite bet kuriame taške ir bet kuriuo metu nuo 15 val. Girionių poilsiavietę pasiekti planuojama iki 19 val.

Kauno marių regioninio parko direkcijos informacija

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė