Tarptautinio projekto „Kultūra visiems“ dalyviai rinksis Molėtuose (0)

Organizacijos „Trondheim Vikinglag“ nuotr.

Organizacijos „Trondheim Vikinglag“ nuotr.

Rugsėjo 15 d. 10 val. Molėtuose  viešbutyje „Kelmynė“ (Sporto g. 64) vyks spaudos konferencija ir atidarymo renginys, skirtas tarptautinio projekto „Kultūra visiems“ tikslų, uždavinių, veiklos pristatymui kultūros bendruomenei, žiniasklaidai bei visiems besidomintiems.

Bus demonstruojama LLKC atkurta Baltųgenčių kostiumų kolekcija, pristatysianti I–XVI a. skirtingų laikotarpių kostiumo dėvėjimą ir jo istorinę raidą. Koncertuos Molėtų kultūros centro folkloro ansambliai „Malkesta“, „Kukutis“, vokalinis ansamblis „A Cappella“ ir armonikieriai Algimantas Mieliauskas irKęstutis Kuzmickas.

Konferencijoje dalyvaus Norvegijos Biuskeriudo apskrities savivaldybės atstovė Mete Indrehus (Mette Indrehus), Biuskeriudo  vaikų folkloro ansamblio vadovas Matin Mur (Martin Myhr), organizacijos „Trondheim Vikinglag“ atstovė, archeologė Heidi Karine (Heidi Carine), Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė, Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys ir Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

Lietuvos ir Norvegijos tarptautinis projektas „Kultūra visiems“ vykdomas tam, kad iš pažiūros skirtingas tradicijas ir pasaulėvaizdžius turinčių šalių kultūros darbuotojai užmegztų ilgalaikius draugiškus ryšius, dalintųsi vertinga senosios norvegų ir lietuvių liaudies tradicijų, jų autentiškumo išsaugojimo bei sklaidos patirtimi. Rengėjai tikisi, kad tokia patirtis tik dar labiau skatins kultūros darbuotojus mokytis visą gyvenimą ir nuolat atnaujinti savo žinias.

Lietuvos liaudies kultūros centras (LLKC) šių metų pavasarį inicijavo projektą „Kultūra visiems“, kuris vykdomas pagal programą „Gebėjimų stiprinimas ir institucinis valstybės, paramos gavėjos, ir Norvegijos viešųjų institucijų, vietos ir regioninės valdžios bendradarbiavimas“. Nuo rugsėjo iki kitų metų balandžio truksiančio projekto metu bus keliamos kultūros darbuotojų bei vadovų kompetencijos vadybos ir tradicijų savitumo išsaugojimo srityse. Taip pat bus siekiama užtikrinti veiklų kultūros organizacijų valdymą bei skatinti kultūros sektoriaus plėtrą – patirtimi dalinsis Norvegijos specialistai.

Projekto metu vyks partnerių susitikimai ir mokymai, kūrybinės dirbtuvės, apskritojo stalo diskusijos. Planuojamos dvi išvykos į Norvegijos miestus Trondheimą ir Halingdalą. Taip pat vyks mokymai Utenoje, Tauragėje, Molėtuose, Pasvalyje, Lazdijuose, Kuršėnuose bei Vilniuje, veiks mokymosi akademijos – apie 120 kultūros centrų specialistų kels kvalifikaciją kultūros vadybos ir kultūros įstaigų plėtros srityse. Projekto partnerių apsilankymų abiejose šalyse metu planuojamos paskaitos apie nematerialiojo kultūros paveldo populiarinimą, viešinimą ir jo išsaugojimą, bendruomenių įtraukimą į kultūrinę veiklą. Laukia ir daug interaktyvių veiklų. Projekto komanda dalyvaus edukaciniuose Halingdalo tradicinių šokių ir muzikinio renginio  „Bygda dansar“ (liet. „Šokantis kaimas“) šokių užsiėmimuose; Trondheimo vikingų miestelyje vyks mokymai, skirti istorinio vikingų genties kostiumo atkūrimui, jo dėvėjimui ir populiarinimui šiais laikais.

„Kultūra visiems“ inicijavusio LLKC partneriai: Lietuvos (Utenos, Tauragės, Molėtų, Pasvalio, Lazdijų, Šiaulių rajono) kultūros centrai ir Norvegijos Biuskeriudo apskrities savivaldybės kultūros skyrius bei organizacija „Trondheim Vikinglag“, kuri užsiima autentiškų vikingų laikus siekiančių tradicijų, amatų, papročių, muzikos, gyvensenos, kostiumų atkūrimu, įvairiais edukaciniais renginiais ir mokymais.

Finansavimas skirtas iš Norvegijos finansinio mechanizmo lėšų.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė