M. Zasčiurinskas. Pabėgėliai – Lietuvos pabėgėliai? (41)

Migrantai perpildytame laive | youtube.com sustapdyta akimirka

Migrantai perpildytame laive | youtube.com sustapdyta akimirka

Visi karai sukelia pabėgėlių bangas. Žmonės gelbstisi. Nemažai lietuvių taip pat patyrė sunkią vilties išgyventi nežinomybėje dalią. Dabar – Sirija, Libija, Irakas…

Neseniai rašiau, kad Lietuvai reikia Migracijos ministerijos. Sulaukiau ir piktų „pastabų“. Žinoma, ne apie straipsnyje keliamą problemą, bet, kad biurokratų ir valdininkų turime per akis. Tačiau, kaip sako: „… … o karavanas eina“. Tik žodis „karavanas“ jau nebetinka, nes per Europą eina lavina. Laikas suvokti, kad mūsų šalis taip pat yra Europa. 

Ir Lietuva prakalbo, nes jau pernelyg akivaizdu, kad planuotieji 325 pabėgėliai Lietuvoje tik pradžia, bus tūkstančiai. O daugelis politikų staiga ėmė nuoširdžiai stebėtis (lyg būtų nežinoję) ketinimais uždaryti Migracijos departamentą. Darbo partijos frakcija Seime parengė pluoštą įstatymų projektų steigti naują, su plačiais įgaliojimais ir pilna atsakomybe, departamentą prie Respublikos Vyriausybės. Tačiau bijau (taip, bijau), kad departamento dabar jau per maža, galvoti reikia apie ateitį.

Ritos Miliūtės LRT laidoje „Teisė žinoti“ (2015-08-31) išryškėjo daugiau problemų, nei buvo galima įsivaizduoti. Pasirodo, valdžioje nėra absoliučiai jokio supratimo, kas mūsų laukia, o tuo pačiu ir jokio pasiruošimo. Problemų gniutulas tiek painus ir sudėtingas, kad spręsti reikėjo pradėti vakar. O mes ką? – primityvus stručių instinktas: panaikinsime departamentą ir problemos neliks. Vyriausybė po tokios laidos turėjo jau kitą dieną kviesti posėdį drauge su specialistais ir strateguoti.

Ne, to neįvyko. Premjeras, tarsi būtų tik grįžęs iš atostogų, aiškino, kad ruošiamasi 325 žmonių priėmimui. Nors praėjus kelioms dienoms jau sutiko, kad skaičius didės. Tačiau apie priemones nekalba. Beje, pasirodo, į Lietuvą atsivešti planuoja ne bet ką, o tik sirus ir tikriausiai katalikus, kuriuos atsirinks vadinamieji ryšių karininkai. Kaip kokiame turguje.

Skaičiai auga. Kai Lietuvai paskyrė 325 pabėgėlius, Europa manė priimsianti apie 60 tūkstančių, neseniai paskelbė, kad teks priimti 160 tūkstančių, paskui 200 tūkstančių, dabar įvairiomis žiniomis Europoje jų yra jau virš 300 tūkstančių. Nors Vokietija, teko girdėti, prašneko priglobsianti apie 800 tūkstančių pabėgėlių. Nes Europa žino iš patirties, kad paskui pirmąsias bangas bus antrosios ir trečiosios. Pasak „The Economist“, 1990 m. Suomijoje gyveno 49 somaliečiai, dabar jų yra daugiau negu 16 000, o tai jau trečia skaičiumi tautinė mažuma po rusų ir estų. Net Deividas Kameronas (David Cameron), laimėjęs rinkimus pažadais griežtinti imigraciją, sutiko priimti tūkstančius pabėgėlių.

Taip, neatmestina, kad pabėgėlių invazija gerai organizuota akcija prieš Europą, kurios vadovai eilinį kartą tragiškai lėtai ir pavėluotai reaguoja į situaciją. Europos lyderių kalbos apie pabėgėlių srauto sustabdymą pačiose ištakose (Afrikoje, Artimuose Rytuose) kol kas lieka kalbomis. Tačiau tai neturėtų trukdyti bent Lietuvos Vyriausybei realiai mąstyti, vertinti ir neapsimesti stručiais. Būtina skubiai, tiesiog karštligiškai ruoštis, tiksliau, kaip jau sakiau, reikėjo vakar. Ir turėti Lietuvos Respublikos Seimo patvirtintą strategiją. Kas ją rengs?

Pasiklausius specialistų, kiek pabėgėlių priėmimas sukels psichologinių, socialinių, kultūrinių, religinių, integracinių, infrastruktūrinių problemų ir kaip sunkiai jos įveikiamos, imi suvokti, kad esame imigracinio cunamio pavojuje. Ir vienintelis realus ir neatidėliotinas sprendimas – Migracijos ministerija su išskirtinai plataus spektro ir aukšto lygio specialistų kūrybingu kolektyvu. Laikas prasitrinti akis ir suprasti, kad pasų ir vizų išrašymas yra tik elementarus biurokratinis veiksmas. Reikalingas strateginis ir absoliučiai naujas realijų suvokimas. Žmonių, tai sugebančių, Lietuvoje yra.

Nors ne pavadinime esmė. Esmė, kad tai būtų naujo tipo, naujo mąstymo vyriausybinio lygmens struktūra, kokios Lietuvoje dar nebuvo. Ta įstaiga – ministerija turės darbo ir su vietiniais gyventojais, t.y. su mumis, ne mažiau, nei su atvykėliais. Girdėjome, jau buvo situacijų, kai Kalėdų eglutė miesto centre tapo neįmanoma. Tokiems tolerancijos? pakantumo? kultūrų sandraugos? vyksmams reikia ruoštis itin atsakingai ir profesionaliai. Matėme, kai kuriose valstybėse vietiniai padeginėja pabėgėlių būstus, o kaip žinome, veiksmas lygus atoveiksmiui. Tikriausiai nenorime to Lietuvoje?

Dar vienas diletantiškas dalykas. Pabėgėlius (325) planavo uždaryti (kaip kitaip pavadinti?) pabėgėlių priėmimo centre Rukloje. Ten, kur penki Lietuvos kariniai padaliniai, kur Gaižiūnų poligonas. Žmones, bėgančius nuo karų, uždarys vos ne karinėje zonoje! Tai tik maža detalė, parodanti, kiek primityviai suvokiama (arba visiškai nesuvokiama) problema.

Šimtatūkstantis pabėgėlių cunamis jau faktas. Nebe laikas diskutuoti. Reikia skubiai veikti, kad viskas vyktų kuo humaniškiau, žmoniškiau ir sklandžiau, nes konfliktinės situacijos Lietuva gali ir neatlaikyti. Štai Islandijoje, ne ES šalyje, kurioje tik apie 300 tūkstančių gyventojų, daugiau nei 11 tūkstančių šeimų pasiūlė atverti savo namus Sirijos pabėgėliams. Gal tame poelgyje slypi kažkas itin gilaus ir prasmingo? Gal verta pasimokyti? Panašios 600 metų senumo patirties juk turime. Galų gale prisiminkime, 1991 metais Islandija pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę.

Autorius yra Seimo narys

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

41 komentaras

 1. Parodyk pavyzdį draugas zasčiurinckai,priimk pas save kaip tie islandai…

  • Bartas:

   Teisingai pastebėjai. Dabar , kaip ten minėjo – cunamis, pradeda plauti Lietuvą , tai kiekvienas valdžiukės veikėjas turi pasiimti po vieną sirą – krikščionį, o turtingesni ir po sirą musulmoną. Kas čia tie trys šimtai su trupučiu. Seimas puse gali pamaitinti, o dar visokie “biurokratai” (sėdi biure ir visko kratosi). Štai ir išdalinau visus pabėgėlius ir kaip greitai, ir pigiai. Ir nereiks Rūkloje jiems baimintis, kad šaudo.

   • Nemoka seimūnai mąstyti: nereikia nieko – tik nereikia jiems duoti daugiau nei gauna mūsiškiai (kitaip būtų neteisinga mūsiškių varguolių atžvilgiu), kurie yra žemiau skurdo ribos.
    Ir absoliuti dauguma iš čia neš autus.
    Garantuotai.
    Nes ne vargti jie į Europą susiruošė.

    • Bartas:

     Oi, ne visi neš muilą į turtingą Vokietiją. Jau kuriami “komitetai”, pabėgėliams remti, pamaitinti , paglostyti ir t.t. Tuoj bus padarytos dainų šventės remti pabėgėliams , statybininkas Avulis džiaugsis minaretų statymų. Dargis jau džiaugiasi , kad pajudės prekės į artimuosius rytus ir atgal . Giminės anų važiuos į Lietuvą, plėtosis “turizmas”. Taip , kad pinigai skaičiuojami.

     • Visi tie … yra seniai žinomi Lietuvos priešai.
      Kada Lietuvos visuomenės daugumą atstovaujanti partija paims valdžią, tai Lietuvos priešus teks eliminuoti – joks gyvas organizmas negali išlikti, jei neatsikratys jį apnikusių utėlių. Kiek aš juos pažįstu iš interneto, tai griežto nutarimo jiems suriktinti pakaks.

   • Arūnas:

    straipsnis parašytas kaip žmogaus gimusio ir gyvenančio tik už Seimo sienų. Graudenimai ne vietoje. Nieko blogo, jei “Žmones, bėgančius nuo karų, uždarys vos ne karinėje zonoje”, nes ten jų gyvybei ir saugumui pavojaus nebūtų. Bet mes televizijoje matome kitokius vaizdus: pabėgėliai ne prašo, o reikalauja, jie žino kur ir kaip nori gyventi. Tai jei vykdome pabėgėlių valią, tai ir apgyvendinkim ten, kur jie nori: Vokietijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje karalystėje ir Švedijoje (o ne Rukloje 🙂 ) . Net Danija jiems nepatinka, nes per griežti prieglobsčio suteikimo įstatymai. O ar jiems reikalingas prieglobstis Lietuvoje? Vienareikšmiai – ne, visiems tai aišku, nes jie kaip lavina praeina skurdesnes Graikiją, Serbiją, Vengriją ir net turtingą Austriją ir veržiasi pirmyn į “pažadėtąją žemę”. Ir jei bus priimti Lietuvoje, čia jie neužsibus ir antrą kartą taps pabėgėliais- nepatiks kalbėti lietuviškai, nepatiks šaltos žiemos, brangus šildymas ir maži uždarbiai. Tai pirmyn į Eldoradą…

    • Bartas:

     Jiems maži atlyginimai ir brangus šildymas yra nulis. Juos taip negąsdins , kaip patį. Už visus ne patogumus užmokėsime mes abu ir kt. Juk mes būsime įkaitai. O užgrobėjams tarnauja pralaimėjusieji. Vo tep.

 2. Vilnius:

  VISUS TUOS PABEGELIUS SIUST ATGAL IKI VIENO. IR PO SAVAITES PROBLEMOS NEBELIKS.

 3. Alfredas:

  Papasakosiu savo pastebejimus, pamastymus ir isvadas apie visa Sirijos pabegeliu migracija. Be abejo kazkas tai pavadins invazija, uzpuolimu ir t.t. bet kuo toliau tuo labiau pradedu matyti tikraji “krizes” vaizda. Dar pries kelias dienas as pats buvau taip pat nusistates pries visus “babajus” ir veltedzius norincius gyventi vien tik is socialiniu pasalpu, is kitu prakaito, vien tik del socialiniu pasalpu ir valstybinio islaikymo plustancius i Europa. Be abejones kad yra dalis butent tokiu kuriu toks tikslas bet ta dalis procentaliai nei kiek ne didesne nei siuo metu gyvenanciu bet nedirbaniu Lietuvoje zmoniu. O dabar svarbioji sios istorijos dalis. Ar as nors zinote kokia Europeje yra vidutine gyvenimo trukme? Ar kas nors zinote koks Europoje yra gimstamumas? Ir ar zinote kad ta pati Europa eina senyn ir senyn be jokiu sansu i jaunejima – kitais zodziais – Europa seneja, nesuvaldomai ir nepagydomai. Europieciu seima vidutiniskai turi po 1.7 vaiko, mes senejame o norime kad musu ekonomikos augtu, salys stipretu ir zmoniu daugetu. O kaip uzauginti zmoniu, daug zmoniu per trumpa laika kuomet pacios seimos nenori vaiku? (zinau, bus sakanciu – paremkit seimas ir auginsime vaikucius bet ar tikrai? Kiek jus brangiosios ju augunsite? Po du? Ar tris? To neuztenka, net labai neuztenka) Kaip auginti ekonomikas jei tam nera zmoniu? Ar neprimena Lietuvos ir kitu Europos saliu paradokso? – yra darbo bet nera kam dirbti? Zinau, siuoje vietoje daugelis prades saukti – o tai ka, tie babajai dirbs? As jums pasakysiu – jo, jie dirbs, jie dirbs visokius darbus ir juodus ir baltus, jie dirbs viska ka mes dirbame, ko mums patiems reikia, ko mes nerandame dabar, jie dirbs nes isgyventi is pasalpu retas kuris nores visa gyvenima, juo labiau kad Sirijos zmones issilavine ir darbstus. Tai klausimas dabar stai koks – ar reikia mums ar reikia Lietuvai pabegeliu? Mano nuomone – mums ju reikia kaip oro, kaip vandens jei norime islikti kaip tauta, kad Lietuva isliktu. Paskaitykime istorija, mes per amzius gyvenomes su ivairiu tautybiu zmonemis ir klestejome. Del musu ivairoves (iskaitant ir Musulmonus Lietuvoje) Kodel Vokietija siulosi priimti puse milijono Sirijos pabegeliu per metus? Del to kad labai uzjaucia pabegelius, supranta ju kancias? Jo – dalinai bet kodel jie taip nesake kuomet pabegeliai is Eritrejos, Libijos ir kitu siaures Afriokos saliu bego ir dar bega o pasirinko tik Sirijos pabegelius? Kodel Vokietija nusprende priimti visus karo nualintus Sirijos pabegelius? del to kad Sirieciai yra labiausiai issilavinusi tauta is visu Arabu tautu po ju eina Iranas. Sirijieciai yra issilavine, siuolaikiniai ir nuostabus zmones. Mes tik galvojame kad visi musulmonai yra tetoristai, “mudzahadinai” ir religiniai fanatikai, va cia ir mes esame stipriai suklaidinti. Tie visi fanatikai, tie kurie dauzo vitrinas ar daro terorizmo aktus Paryziuje ar Londone yra Afganistano, Pakistano, Eritrejos ar Somalio musulmonai, kuriems savo kultura ir issilavinimu yra labai toli iki Sirijos. Mes visus juos suplakeme i kruva ar tiksliau mums taip buvo plakama i kruva norint juos parodyti visus vienodus laukinius. Lygiai taip pat kaip ir koks Anglas klaustu ar tu Rusas nes jis neskiria Lietuvos nuo Rusijos. As jums pasakysiu taip – ateis diena kuomet suprantancios Europos valstybes musis kad tik kuo daugiau prisiimti zmoniu is Sirijos, nes ju jau nereikia auginti, mokinti, aukleti, jie jau pasiruose kelti salies ekonomika, o mes kratomes nuo ju, mes svarstome ar juos priimti ar ne, kiek ju priimti. Imkime visus kiek tik galime ir kuo daugiau, kuo daugiau nes tuoj is Lietuvos nieko neliks, visi ismirsime, visi pasensime ir nebeliks Lietuveles. Nebijokime pabegeliu, nebijokime juos isileisti i savo sali, mes jiems dekosime viena diena kad atejo padeti Europai sukiu metu, kuome ta Europa seno, seko o norejo buti stipri ekonomiskai. Tik paziurekit kiek bus sukurta nauju darbo vietu, kiek reikes nauju prekiu, paslaugu, nebijokim isileisti kitu zmoniu i savo gyvenimus. Mes dabar kaip kokie kaimo Jurgiai ar Marytes kurie bijo i miesta isvaziuoti nes ten jausis nejaukiai, nesaugiai o kuomet nugaleja visas fobijas isvaziuoja, tuomet neprisiprasysi sugryzti i ta pati kaima. Nebijokime pabegeliu, jie atnes vilti i kiekvienus namus, mes pasikeisime kaip tauta amziams ir tik i geraja puse. Padekime jiems ir padesime sau desimteriopai. Turbut nerasyciau taip jei nebendrauciau su jais kas antra diena, jie geri ir nuostabus zmones, tik nebijokime issukio kuri mums gyvenimas suteikia, priimkime juos ir kuo daugiau tuo mums visiems bus geriau ateityje. Mes visi paniskai bijome nezinomybes, ja bandome nustumti ir isvengti jos, bet mes negalime bijoti visa gyvenima, mes privalome zengti sita zingsni nebijodami ir su didziausia viltimi. Labai dziaugsiuosi jei sie mano pastebejimai ir kalbos su paciais Sirijos pabegeliai pakeis nors vieno Lietuvio poziuri i siu zmoniu beviltiska bukle, padedami jiems mes padesime patys sau.

  • Neskubėk ir būsi pirmas: mes nežinom kiek ten kam beviltiška būklė ir kiek kas ten pats beviltiškas.

  • S:

   Įtikinai, kad reikia neįsileist nei vieno.

  • vabalas:

   Alfredai, parašei nuoširdžiai ir teisingai, bet turbūt ir pats supranti, kad didžioji dalis šio portalo lankytojų nenori, o dalis ir negali priimti tokios nuomonės ir tokios tikrovės. Greičiausiai jau esi įtrauktas į Lietuvos priešų sąrašą, kurį čia taip skrupulingai pildo kai kurie veikėjai. Netrukus būsi apšauktas vatniku ir kosmopolitu. Tiesiog čia renkasi tokia publika.

   • Alfredas:

    Va butent del to ir turiu pasakyti savo poziuri, savo pastebejimus kad nors kazkas atsisestu, atmestu visus savo nusistatymus i sali ir tiesiog logiskai pamastytu apie susidariusia situacija. Mes visi turime suprasti viena – neimanoma laiko atsukti atgal, viskas, jau zala padaryta, jau tie zmones yra Europoje ir jie niekur is cia neiseis. Del to ir siulau ne atmesti juos o kaip tik pasinaudoti ta proga ir priimti juos ir kuo daugiau tuo bus geriau. Mes sakome: o kur jie gyvens, kur vaikus leis i mokykla ir t.t.? labai teisingi klausimai – bet juk tam ir yra valstybe, institucijos, lai judina savo isisedejusias subines, lai pradeda dirbti ir viskas uzsisuks, visa valstybe sujudins, verslas is kart pajus sujudima, reiks daug daugiau prekiu, daug daugiau paslaugu visko daug daugiau tik nebijokim kitaip pagalvoti, juk gali buti ir kitaip, mes visi panikuojame ir gasdiname vienas kita su tais pabegeliais. Padekim jiems ir mes patys sau padesime.

    • Pala pala – ir visi diversantai, kartu su vargšiukais pralindę?

    • Kęstutis:

     … “mūsų” valdžiai reikėtų galvoti kaip susigrąžinti 1mln. lietuvių ekonominių pabėgėlių, o į atsilaisvinusias vietas EU galės priimti daugiau pabėgėlių iš azijos. Jie “išsilavinusiems” europiečiams mielesni, labiau prie širdies ir sub….

    • Bartas:

     Kuo toliau skaitau “Alfreda” tuo labiau lieku įsitikinęs , kad tai vienas iš tų geradarių, kuriam bet kokia nelaimė yra piniginė nauda. Tai Tautos duobkasiai.

     • Pikc:

      Nea – tai tiesiog žmogeliai tolerastinės propagandos praplautais smegenimis, kuriems galvoti nė velnio nereikia, kadangi lozungai nereikalauja pagrindimo, o blogiausiu atveju gali pavemti emocijų – “savame rate” užsiskaitys. Tik nesupranta, žmogelis, kad ne į “savą ratą” įlindo – matyt su delfiais bus supainiojęs. Beje, net tame “partinio organo” ir paskalų laikraštpalaikio hibride kažkaip “prasimušė” normalus straipsnis (http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/v-laucius-sentimentu-spastai-migrantu-klausimu.d?id=68939622), iš kurio keli sakiniai tiesiog prašosi pacituojami, nes idealiai tinka šitai situacijai: “Savo ruožtu liberalioji kairė, paliegusi, bet sukelianti daug triukšmo, kaip šimtas Jorkšyro terjerų, plonais balsais lojančių į garsiakalbį, manipuliuoja žmonių emocijomis – užuojauta migrantams (je suis pabėgėlis) ir simpatija kitiems lojantiems (ak, kokie mieli ciucikai).” ir “Viešojoje erdvėje gero tono požymiu laikomi kairiojo liberalizmo peršami prietarai, dūsavimai ir politkorektiškos retorikos štampai.”
      Na, ir tiesiog žudantis: “Tą pačią akimirką, kai liberali isterija Lietuvoje ims prastai atrodyti santūrios ir pragmatiškos politikų laikysenos fone, o liberalios mitologijos migla bus pradėta sklaidyti racionaliais argumentais, isterikai pamirš proto kalbą ir pereis tiesiog prie cypčiojimo. Nes žino, kad jų fanų klubui suprantamesnė yra ne argumentų, o sentimentų kalba.” Čia, beje, autorius klysta – jie JAU perėjo. 😉

  • Klausimas man kilo: o jei arabai, negrai ir panašūs veikėjai taps dauguma Lietuvoje, kas tada bus su vietiniais? Irgi „tolerancija“ bus ar kas rimčiau? Abejoju. Skirtingos kultūros, gyvenančios tarpusavyje – tautinė ir religinė įtampa. Nebebus taikos Europoje ir pačios Europos. Galės pervadinti į Jungtinius Eurabijos Emyratus ar pan…

   • Bartas:

    Atsakau , nes tai labai lengvas klausimas. Mes abu ir likusieji tarnausime užkariautojams. Jie dirbti nesiruošia. Jie užgrobia Europą ne vergauti , o bujoti. Patikėk seniu.

    • Taip, naujieji „europiečiai“ yra aršūs musulmoniškų vertybių puoselėtojai, kuriems tokia „tolerancija“ yra lygi bailumui bei silpnumui ir tokie tikrai nesilankstys „demokratijai“ ir kitoms „pažangioms vertybėms“. Įves savo tvarką. Panašiai kaip germanų ir kitos gentys. Abejoju, kad daliai visuomenės gali pavykti būti „tolerantiškais“, kai vis daugės kitataučių ir kitarasių. Kiti, doroviniai liberalai, galės būti nuolankiais musulmonų tarnais, svarbu juk „tolerancija“. 🙂

     • Pikc:

      “Kiti, doroviniai liberalai, galės būti nuolankiais musulmonų tarnais, svarbu juk „tolerancija“. – na, šitą fauną babajai laikys tik tol, kol apsimokės – t.y. kol galės melžti. Kai tik pamatys, kad daugiau iš tų debilų naudos nebeišpeš, juos pirmus išskers velniop. 🙂

   • Kęstutis:

    Geriausias paskutinis pvz. Kosovo kraštas. Priglaudė serbai “vargšus, musulmonus albanus”, o tie pasidaugino ir atsijungė kartu serbų žemėmis…

 4. Labai ismintinga:

  savus lietuvius isvarykime, paverskime anglais, airiais, norvegais, o i ju vieta prisiveskime arabu.

 5. pušis:

  Na štai jau ir čia valatkiškai sadauskiškas kvietkevičius patupdytas. Tuk tuk beldžia kanopėlės per klaviatūrą, tuk tuk beldžia į lietuvių širdis. Ar girdi, Tauta, kurios darbščiausią labiausiai išsilavinusią jaunimo dalį buvę ir likę sovietvaldžiai iš namų duoneliauti po pasaulį išvijo? Atsiverk. Priimk viską, ką tau bruka, čia tik tavo labui, nebūk kaimo Jurgis ir marytė, o tai koks prisitaikėlis propagandonas atsilikėliais ir nesusipratėliais apšauks. Čia juk tavo labui. Pakels tavo ekonomiką klajokliai, tavo jaunimas tegu blaškosi po pasaulį, svarbiausia, kad integruosis ir galų gale išnyks, kaip ir Tėvynėje likę, paskandinti svetimųjų lavinos. A, tiesa, dar dalis atvykėlių gal ir nebus labai išsilavinę ir nenorės tavo ekonomikos kelti. Nieko tokio, kol nusibaigsi dar uždirbsi ir jiems pašalpas, atseikės iš tavo mokesčių. Tuk tuk. Tokia politika, tautų ir valstybių, pasak van Rumpuy, po kelerių metų turi nelikti. Vieninga Europa ir stambaus kapitalo valdžia, stumdanti spalvotų vergų armiją po plačiąją TSR… oi, unitarinę Europą. Tuk, tuk.

 6. Delfyje yra str. apie juos – Prakalbo pabėgėlių centre Vokietijoje dirbantis lietuvis: žmonės tai turi žinoti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė