Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai Jūrmaloje aptarė ES darbotvarkę ir dvišalius klausimus (0)

baltijos_saliu_veliavos_kam.lt

kam.lt nuotr.

Rugsėjo 6 d. Jūrmaloje įvyko užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus neformalus susitikimas su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi. Užsienio reikalų ministrai aptarė aktualius ES darbotvarkės, tarptautinių santykių, Lietuvos ir Latvijos dvišalio bendradarbiavimo klausimus.

Susitikimo metu užsienio reikalų ministrai kalbėjo apie ES susidariusią padėtį dėl didėjančio migrantų iš trečiųjų šalių antplūdžio. L. Linkevičius pabrėžė, kad Lietuva prisideda prie ES pastangų spręsti šią problemą, rimtai ruošdamasi tinkamai įgyvendinti prisiimtus europinius įsipareigojimus dėl prieglobsčio ieškančių asmenų paskirstymo ir yra visada pasiruošusi būti solidari su kitomis ES šalimis.

L. Linkevičius ir E. Rinkevičius taip pat apsikeitė nuomonėmis apie naujausius įvykius Ukrainoje, Baltarusijoje, aptarė regiono saugumo politikos, strateginės komunikacijos klausimus.

Kalbėdami apie Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimą, puoselėjant kultūrinius ir istorinius ryšius, užsienio reikalų ministrai pasidžiaugė, kad rugsėjo 19 d. Rokiškyje lietuviai ir latviai kartu minės Baltų vienybės dieną, o rugsėjo 20 d. Agluonoje (Latvijoje) bus atidengtas paminklas karaliui Mindaugui ir karalienei Mortai.

Po susitikimo ministrai kartu stebėjo Rygoje vykstančio Europos krepšinio čempionato rungtynes tarp Lietuvos ir Latvijos rinktinių.

Užsienio reikalų ministerijos informacija

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė