Dingęs Kaunas: gubernijos centro spindesys ir skurdas (0)

Paskaita apie Kauna_istorineprezidentura.lt

istorineprezidentura.lt nuotr.

Rugsėjo 10 d., ketvirtadienį, 17 val. Istorinė Prezidentūra kviečia pasiklausyti intriguojančio pasakojimo apie gyvenimo cariniame Kaune ypatumus. 1843 m. Kaunui tapus gubernijos centru miesto veidas priverstinai pradėjo keistis. Tačiau carinės valdžios primetami norai ir miesto tvarkymo sprendimai dažnai kirtosi su vietinės valdžios galimybėmis. Propagandinis gubernijos centro spindesys sunkiai stelbė provincijos miesto skurdą. Kaip ir kuo Kaunas bei kauniečiai gyveno XIX a. antroje pusėje, pasitelkęs to meto ikonografiją, pasakos istorikas Arvydas Pakštalis.

Paskaitoje sužinosite, kur pagal pradinį projektą turėjo būti dabartinė Laisvės alėja, kaip privačios turtingų miestiečių iniciatyvos buvo susiję su viešųjų erdvių Kaune atsiradimu,kuo Kaunas sudomino tolimąją Australiją. Klausantis apie to meto kauniečių kultūrinius ir socialinius gyvenimo aspektus, išgirsite kuo garlaivių kapitonai viliodavo savo keleivius, kaip dviračiai buvo susiję su muzikos instrumentais, kaip lietuvių kalba nugalėjo cholerą, ar teatras buvo svarbiau už bufetą ir kaip kūrėsi raudonųjų žibintų kvartalas Kaune bei kitų intriguojančių istorijų.

Istorikas Arvydas Pakštalis domisi miestų istorija, materialiuoju ir nematerialiuoju kultūros paveldu. Istorikas yra knygų „80 metų kelyje: UAB „Kautra“ ir UAB „Kauno autobusai“ (2014), „Lietuvos tarpukario architektūrinis palikimas: materialumo ir nematerialumo dermė“ (2015), „Kauno priešgaisrinės apsaugos raida iki 1945 m.“ (2015), „Kauno Žalgiris: 70 didingų sezonų“ (2014) bendraautorius.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė