Visuomenės imunitetą formuoja regioninė žiniasklaida, o žiniasklaidos imunitetą – valstybės parama (0)

skaito laikrasti_lrkm.lt

lrkm.lt nuotr.

Rugsėjo 4 d. kultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių ir leidėjų asociacijos nariais. Ministro nuomone, vertinant geopolitinę situaciją, visuomenės imunitetą formuoja arčiausiai jos esanti regioninė žiniasklaida, todėl būtina galvoti apie svarų regioninės žiniasklaidos palaikymą valstybės mastu ir rūpintis žurnalistų kvalifikacijos kėlimu. Ministro nuomone taip pat būtina formuoti programas, kurios užtikrintų pakankamą žiniasklaidos finansinį palaikymą, kuris savo ruožtu, užtikrintų ir žiniasklaidos priemonių imunitetą nepasiduodant suinteresuotų ir propaganda užsiimančių bei daug investicijų tam skiriančių organizuotų grupių.

„Šiandien esame tokioje situacijoje, kai žurnalistų vaidmuo tampa ypač svarbus. Mūsų, valstybės pareigūnų ir politikų, pareiga mobilizuotis ir priimti sprendimus,kurie užtikrintų sklandų regioninės žiniasklaidos darbą bei vertybes atspindintį visuomenės informavimą“, – susitikime su regioninės žiniasklaidos atstovais sakė ministras.

Asociacijos narių teigimu, regioninei žiniasklaidai, kuri tikisi didesnio valstybės palaikymo, šiuo metu gali kilti pagundų (ir yra pavydžių, jog tokios pagundos kyla) skelbti informaciją, kuri yra gerai apmokama.

Pasak Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių ir leidėjų asociacijos pirmininko Alvydo Balčiūno, žurnalistai ir leidėjai privalo vadovautis  etikos principais  ir būti pilietiškais, tačiau neneigia, kad tokie dalykai gali vykti, todėl ypač regioninei žiniasklaidai būtinas palaikymas ir parama.

Susitikime sutarta, kad ministerija, bendradarbiaudama su žurnalistų ir leidėjų asociacijomis  parengs programas. Nutarta susitikimus rengti reguliariai, formuoti pilietiškos ir etiškos žiniasklaidos prioritetus bei rūpintis žurnalistų kvalifikacijos kėlimu. Asociacijos narių teigimu, kvalifikacijos kėlimas yra vienas iš prioritetinių klausimų, kad minėtos problemos ir informacijos pateikimas visuomenei būtų organizuojamas profesionaliai, reguliariai atnaujinant žurnalistų žinias bei tobulinant jų kompetencijas.

Žiniasklaidos politika yra kuruojama Kultūros ministerijos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė