Gabiam užsienio jaunimui – parama studijuoti Lietuvoje, ypatingas dėmesys – Ukrainai (0)

studijos_jaunimas_smm.lt

smm.lt nuotr.

Lietuva šiemet ypatingą dėmesį skirs Ukrainos jaunuolių studijoms mūsų šalyje. Siekiant skatinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą magistrantūros studijoms. 2015 m. paramą studijoms Lietuvoje gaus 67 magistrantai iš užsienio. Iš jų 40 vietų skirta studentams ukrainiečiams. Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pasirašė įsakymą dėl paramos studijoms skyrimo.

„Džiaugiamės galėdami pasiūlyti Ukrainos jaunuoliams galimybę studijuoti Lietuvoje. Studijos ir užsimegsiantys bendradarbiavimo ryšiai neabejotinai bus naudingi sėkmingai mūsų abiejų šalių ateičiai, – sako ministrė A. Pitrėnienė. – Be to, šiemet pirmą kartą paramą studijoms gaus jaunuoliai iš Armėnijos ir Uzbekistano. Tikimės, kad Lietuvos aukštosios mokyklos pritrauks vis daugiau užsienio studentų.“

Iš 67 į magistro studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose įstojusių užsieniečių dvylikai bus mokama stipendija, penkiasdešimt penki magistrantai gaus stipendiją ir išmoką studijų kainai padengti.  Be 40 ukrainiečių stipendija ir išmoka paskirta šešiems baltarusiams, taip pat šešiems gruzinams bei trims Moldovos jaunuoliams. Iš dvylikos stipendijų po tris gaus magistrantai iš Azerbaidžano, Kazachstano ir Kinijos, du armėnai ir vienas Uzbekistano atstovas.

Šiemet magistrantūros studijų mūsų šalyje finansavimo konkurse galėjo dalyvauti studentai iš devynių šalių bei lietuvių kilmės užsieniečiai iš trečiųjų šalių.

Atrenkant pretendentus buvo vertinami bakalauro studijų rezultatai, studijų kalbos mokėjimas ir mokslo pasiekimai, taip pat motyvacija mokytis Lietuvoje, pateiktos rekomendacijos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė