Vilniaus centre įsikurs žaliuojantis miškas (1)

Alina Orlova_wikipedija.org

Alina Orlova | wikimedia.org

Rugsėjo 21 – spalio 18 dienomis šalia Vilniaus sporto rūmų įsikurs pirmoji ir vienintelė Lietuvoje laikina meno ir koncertų erdvė „MIŠKE“.

Šio projekto vizualiu įgyvendinimu rūpinasi kraštovaizdžio dizainerė Renata Mikailionytė. Daugiau nei 200 kvadratinių metrų plote jaukiai „įsitaisys“ jos rankomis sukurtas miškas. Jis bus kuriamas iš medelynų – Vokietijos, Olandijos, Lenkijos ir, žinoma, Lietuvos augalų.

„Kol kas idėjos, kaip atrodys miškas, dar nenoriu atskleisti. Pasakysiu tik tiek, kad atsispindės saulės nugairintas ruduo. Galima bus džiaugtis rudens paliestu subtilių spalvų žaismu. „MIŠKE“ nebus išpuoselėta ir idealu, nes gamtoje sterilios tvarkos nėra“, – pasakojo R. Mikailionytė.

Projekto „MIŠKE“ idėjos autorė Vaida Navickaitė pasakojo, jog šio projekto idėja gimė norint priartinti miesto žmogų prie gamtos, atkreipti dėmesį į modernius antrinio žaliavų panaudojimo būdus. Būtent todėl ši meno ir koncertų erdvė bus sukurta iš septynių jūrinių konteinerių.

„Dienos metu tai bus ekspozicijų erdvė, kurioje eksponuojami įvairių sričių menininkų darbai. Vakarais „MIŠKE“ vyks akustiniai garsiausių atlikėjų koncertai“, – pasakojo viena iš organizatorių V. Navickaitė. Tuo metu, kai vyks parodos, lankytojus prie gamtos priartins ir muzikinis fonas. Netradicinėje erdvėje skambės M. K. Čiurlionio „Miškas“, Vidmanto Blažio gamtos ir paukščių garsų įrašai.

„Mūsų miškas įgaus labai įdomią formą. Labai džiaugiamės, kad sulaukėme Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės palaikymo. Taip pat malonu, kad prie šio projekto prisijungė tokie išskirtiniai menininkai kaip „Elvyra Design“, I. Mrazauskaitė, broliai Ričardas ir Artūras Anusauskai, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Šorena, Alina Orlova, NIKO orkestras, Vidas Bareikis, OKT teatro aktorių trupė ir kiti žymus Lietuvos kūrėjai. Mūsų tikslas parodyti, kad miškas yra atviras visiems, todėl neabejojame, kad kiekvienas tikrai ras sau tinkantį ir patinkantį renginį“, – sakė renginio organizatorė Liucina Mackialo.

Dėl ribotos erdvės koncertų metu bus ribojamas klausytojų skaičius. Iš viso koncertų galės klausytis tik apie 300 žmonių. Todėl bilietus į renginius siūloma įsigyti iš anksto.

„MIŠKE“ įsikurs prie Vilniaus sporto rūmų ir bus atvira lankytojams rugsėjo 21 – spalio 18 dienomis.

PARODOS

Darbo laikas: 10 – 18val., ekspozicijoje lankytojai galės išvysti „Elvyra Design“  sukurtą „musyną“, Ingos Mrazauskaitės tapypos darbus, Ričardo Anusausko gamtos fotografijų ciklą bei video instaliaciją, pamatyti Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės organizuoto tapybos plenero darbų parodą, kitų menininkų darbus.

KONCERTAI

Rugsėjo 21 d. 19 val. atidarymo koncertas su Juste Arlauskaite – JAZZ

Rugsėjo 25 d. 19 val. Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras (NIKO)

Spalio 2 d. 19 val. A. Anusauskas ir M. Grabštaitė

Spalio 7 d. 19 val. Poezijos vakaras su OKT – Vilniaus miesto teatro aktoriais

Spalio 8 d. 19 val. Alina Orlova su grupe

Spalio 9 d. 19 val. Šorena su grupe

Spalio 14 d. 19val. „SubtiluZ“

Spalio 16 d. „Stipriai kitaip“

Spalio 18 d. 16val. Uždarymo koncertas vaikams – karusėlė su Giunteriu Perkusion (Giunter Percussion)

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė