R. Paksas: Šiandien priimti daugiau pabėgėlių Lietuva negali (7)

Vengrijos policijos nuotr.

Vengrijos policijos nuotr.

„Šiandien priimti daugiau pabėgėlių Lietuva negali. Būtina nedelsiant sušaukti plataus spektro politinių jėgų apskritąjį stalą ir suformuluoti nacionalinius valstybės interesus atitinkančius principus, kuriais turėtų vadovautis šalies institucijos priimdamos sprendimus dėl pabėgėlių,“ – vertindamas gilėjančią pabėgėlių krizę Europoje pareiškė Europos Parlamento narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas.

„Priimti daugiau pabėgėlių Lietuvoje būtų didžiulė klaida, nes neįmanoma prognozuoti taip vadinamos integracijos pasekmių, nėra adekvataus šios problemos teisinio reguliavimo. Lietuva turi gerai pasverti savo galimybes, nustatyti nacionalinius prioritetus prieš globalistinius užmojus, kurie ateina iš Briuselio,“ – pareiškė R. Paksas.

Europos Sąjungos (ES) institucijos neturi teisės uzurpuoti politinių sprendimų, apeidamos kiekvienos šalies nacionalinius interesus primesti valstybėms prievoles dėl kvotų paskirstymo. Sprendžiant pabėgėlių krizę šis principas apskritai yra nepriimtinas,” – pabrėžė Prezidentas Rolandas Paksas.

Pasak R. Pakso, pabėgėlių krizė – didžiulis iššūkis Europos civilizacijai. Todėl mes neturėtume žiūrėti į ES biurokratų lūpas tikėdamiesi išmintingų sprendimų, o patys turime apibrėžti savo nacionalinės politikos nuostatas, užkardyti grėsmes Lietuvos tapatumui. Šis klausimas negali būti nagrinėjamas siaurai ekonominėje plotmėje. Mes galime svarstyti humanitarinės pagalbos pabėgėliams klausimus, kalbėti apie laikiną prieglobstį, tačiau vėliau šie žmonės turi grįžti į savo tėvynę.

„Manyčiau, kad dėl pabėgėlių krizės Lietuva turi inicijuoti politines konsultacijas su Lenkija ir Baltijos šalimis, galbūt, surengti Baltijos Asamblėją dėl pabėgėlių krizės,“ – sakė R. Paksas.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė