Kaunas kuria grandiozinius planus (1)

Kaunas | kaunas.lt nuotr.

Kaunas | kaunas.lt nuotr.

Kaunas kuria grandiozinius planus: 20 tūkst. vietų stadionas, naujas lengvosios atletikos maniežas, naujai atgimusi sporto halė. Per artimiausius kelis metus Ąžuolyno parko apylinkės pasikeis neatpažįstamai. Šį penktadienį, rugsėjo 4 d., Kauno meras Visvaldas Matijošaiti spremjerui Algirdui Butkevičiui ir kitiems pristatė artimiausių kelių metų miesto rekonstrukcijos planus.

S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcija didinant žiūrovų vietų skaičių iki 20 000,Sporto halės rekonstrukcija paverčiant ją daugiafunkciniu centru, naujas tarptautinius reikalavimus atitinkantis lengvosios atletikos maniežas, turėsiantis iki 1000 žiūrovų vietų, teritorijos tarp stadiono, halės ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) sutvarkymas, Dainų slėnio rekonstrukcija, pėsčiųjų ir bėgimo takų bei apšvietimo Ąžuolyne įrengimas bei Radvilėnų gatvės atkarpos prie zoologijos sodo remonto darbai įrengiant maksimalų skaičių parkavimo vietų – šie Kauno planai buvo pristatyti penktadienį.

„Esame daug girdėję apie kurtus planus atnaujinti Kauno sporto halę ar S. Dariaus ir S. Girėno stadioną, tačiau tai buvo tik kalbos. Pradėjęs dirbti meru, subūriau  architektus, paveldo saugininkus, sporto bendruomenės atstovus bei kitus specialistus ir pradėjome darbus“, – pasakojo Kauno meras.

Pasak. V. Matijošaičio, realūs darbai jau pradėti – investiciniai projektai paruošti, o specialistai pradėjo rengti ir techninius projektus.

„Yra numatyta sukurti daugiafunkcinį sporto ir laisvalaikio kompleksą, kurio vertė siekia apie 40  mln. eurų, iš kurių 60 procentų lėšų mes užtikrintai gausime. Kitą savaitę Kauno miesto taryba patvirtins Integruotų teritorijų vystymo programas. Kadangi jau yra parengti investiciniai projektai, beliks pasirašyti sutartis su Vidaus reikalų ministerija. Techninių projektų rengimas truks apie pusmetį, vėliau vyks rangovų konkursai. Galima tikėtis, jog 2016 metų vasarą prasidės statybos darbai, o 2017–2018 metais jau bus įgyvendinti visi planai“, – kalbėjo pašnekovas.

16 mln. eurų projektams numatyta iš ES fondų, 7 mln. eurų skirs pati savivaldybė, o dar 1 mln. eurų bus gauti iš europinius projektus administruojančios Vidaus reikalų ministerijos. Visos šios lėšos jau yra užtikrintos ir tai leis statybos darbus pradėti jau kitąmet. Dėl trūkstamų 16 mln. eurų Kauno miesto savivaldybė kreipsis į Vyriausybę – bus prašoma šį kompleksą įtraukti į Valstybės investicijų programą.

„Smagu pripažinti, kad nuo kalbų pereiname prie darbų. Jeigu savivaldybė ar kita institucija turi strateginį planą, tos institucijos turi ir ateitį. Vadyba prasideda nuo idėjų, nuo iškeltų tikslų, po to pereinama prie veiksmų. (…) Sveikinu jūsų idėją, kuri virto darbais, kurie yra matomi, o vėliau bendradarbiausime, galvosime, kaip šį projektą paversti realybe. Kaunui ir Lietuvos gyventojams yra įdomu, kai tokie projektai pristatomi iš anksto. Sveikinu ir linkiu sėkmės įgyvendinant šį projektą“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

„Mūsų tikslas atgaivinti bei prikelti naujam gyvenimui tuos objektus, kuriuos turime. Norime, jog Kauno sporto halė taptų daugiafunkciniu centru, pritaikytu konferencijoms, renginiams, koncertams. Visiškai sutvarkius S. Dariaus ir S. Girėno stadioną jis pradėtu visiškai veikti . Lengvosios atletikos maniežo baze galėtų naudotis šalia esantis Lietuvos sporto universitetas, o čia vykstantys renginiai taip pat rastų savo vietą . Pirmiausia bus paruošti visų objektų techniniai projektai, tuomet patvirtintos projektų sąmatos ir pradedami realūs darbai. Tikimės, kad nuo kitų metų vidurio mes galėtumėme pradėti realizuoti šiuos objektus“, – sakė Vilniaus dailės akademijos profesorius, Kauno miesto tarybos narys Jonas Audėjaitis, vadovavęs pasirengimo šio komplekso išvystymui darbo grupei.

Kategorijos: Architektūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė