Vilniuje renkasi kosmoso technologijų įžymybės (0)

Marso pavirsius_wikipedija.org

Marso paviršius | wikipedija.org nuotr.

Rugsėjo 4 d. Vilniuje Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks prasidėjo inovacijų forumas „Innovation Drift“, kuriame dalyvaus daugiau nei 1 tūkst. verslininkų, išradėjų, tarptautinių organizacijų atstovų.

Tarp Vilniaus inovacijų forumo pranešėjų bus – ir visame pasaulyje žinomi kosmoso technologijų ekspertai. Rugsėjo 5 d.  kosmoso technologijoms skirtoje sesijoje dalyvaus ir pranešimą skaitys lietuviškų šaknų turintis JAV astronautas Karolis Josefas Bobko (Karol Joseph Bobko).

77 metų K. J. Bobko – erdvėlaivių inžinierius, buvęs JAV oro pajėgų pareigūnas, lakūnas bandytojas, buvęs JAV oro pajėgų ir NASA astronautas. Apie 6 tūkst. valandų ore išbuvęsastronautas 1983 m. į kosmosą skrido erdvėlaiviu „Challanger STS-6“, 1985 m. vadovavo erdvėlaiviams „Discovery STS-51D“ ir „Atlantis STS-51J“.

Triskart kosmose pabuvojęs JAV astronautas K. J. Bobko turi lietuviškų šaknų – jo motina yra kilusi iš Kėdainių rajono, tėvas – iš Lenkijos. Lietuvoje forumo dalyvis lankėsi prieš ketverius metus.

Kiti žymūs kosmoso technologijų sesijos pranešėjai, aptarsiantys šios srities perspektyvas ir gresiančius iššūkius – kosmines ekspedicijas į Marsą planuojančios įmonės „Mars One“ vadovas, verslininkas Basas Lansdorpas, Gary Martinas iš NASA AMES tyrimų centro, inžinierius, povandeninio laivo „Nautilus“ kūrėjas Peteris Madsenas ir kiti.

Sesijos dalyvius sveikins Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Arūnas Karlonas. „Ši sesija skirta kūrėjams ir inovatoriams, kurie nebijo svajoti ir įgyvendinti drąsių idėjų. Kosmines technologijas gali kurti ne tik didelės kompanijos, bet ir mažos įmonės, startuoliai. Pavyzdžiui tokie kaip Vilniaus universiteto startuolis UAB „Nanoavionika“, kuris pirmasis Europoje kaip kosmoso technologijų startuolis pritraukė privačių investicijų savo verslui“, – teigia A. Karlonas.

Danų verslininkas B. Lansdorpas atsimena, kad pirmoji idėja apgyvendinti žmones Marse kilo, kai jis buvo studentas.

„Žiūrėdamas į Marso paviršiaus nuotraukas 1997 m., labai norėjau ten nukeliauti pats. Aš nagrinėjau šią idėją metų metus kartu su draugais ir kolegomis, kol visos dėlionės dalys susidėjo į visumą. Tuomet pardaviau kitoje kompanijoje turėtas akcijas, kad galėčiau finansuoti „Mars One“ „startuolį“ ir 2011 m. pradėjau skirti šiam projektui visą savo laiką“, – pasakoja B. Lansdorpas.

Šį ketvirtadienį ir penktadienį „Litexpo“ rūmuose vykstančiame tikimasi sulaukti daugiau nei 500 inovacijas kuriančių verslininkų, išradėjų, tarptautinių organizacijų atstovų. Specialios teminės sesijos renginyje taip pat bus skirtos intelektinei nuosavybei, bepiločiams lėktuvams, bioekonomikai, pradedantiesiems verslams („startuoliams“), kultūros ir kūrybinėms industrijoms.

Dalyvavimas visose „Innovation Drift“ dalyse – nemokamas.

Vilniaus inovacijų forumą organizuoja Ūkio ministerija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Renginys finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė