Tarptautinis senosios muzikos renginys „Banchetto musicale“ į muzikos puotą kviečia jau 25-ąjį kartą (0)

Stefano Albarelo | asmeninio archyvo nuotr.

Stefano Albarelo | asmeninio archyvo nuotr.

Rugsėjo 7–21 d. Jubiliejinis, 25-asis tarptautinis senosios muzikos renginys „Banchetto musicale“ šiemet klausytojus kviečia į 7 Lietuvos ir užsienio atlikėjų rengiamus koncertus sostinės Valdovų rūmuose ir Šv. Ignoto bažnyčioje. Šių metų renginio tema – Orfėjas ir mitologija.

Renginyje – net trys lietuvių atlikėjų pasirodymai

Nuo pat įkūrimo 1989 metais, „Banchetto musicale“ akcentavo savo švietėjišką misiją. Renginys kasmet ne tik siekia Lietuvos publiką supažindinti su dar negirdėtais kūriniais, bet ir pristatyti lietuvių senosios muzikos atlikėjus. Baigusi studijas Karališkojoje muzikos akademijoje Londone ir jas tęsianti prestižinėje Niujorko Julijard mokykloje smuikininkė Ūla Kinderytė kartu su vargonininku ir klavesinininku Vilimu Norkūnu, studijas baigusiu Grace, rugsėjo 7 d. koncerte „Fantasticus“ kvies pasinerti į chaoso, svaigulio, gyvūnus mėgdžiojančių garsų bei laisvos formos veržlumo kupinas stylus fantasticus gelmes. Rugsėjo 8 d. ansamblis „Chiaroscuro“ (Lietuva), atliksiantis pastoralę „Augelletti, ruscelletti“, klausytojus nukels į jaudinantį kontrastų pasaulį.

Lietuvių atlikėjai publikai ruošia ir dar vieną ypatingą koncertą. Rugsėjo 20 d. Šv. Ignoto bažnyčioje choras „Brevis“ klausytojus kvies išgirsti itin šiuolaikiškai skambantį Renesanso epochos genijaus Antone Brumel šedevrą – dvylikabalses mišias „Et ecce terrae motus“. Lietuvoje šis unikalus kūrinys choro „Brevis“ pirmąkart atliktas tik 2015 metais.

Skirtingų senosios muzikos laikotarpių savitumą pristatys renginio svečiai iš užsienio

Senosios muzikos ekspertas Stefano Albarelo iš Italijos rugsėjo 9 d. koncerte „Dulces exuviae“ prikels kultūrinį Karolingų epochos palikimą bei pasakos apie laikus, kuomet kompozitoriai savo kūriniams naudojo gražiausias Horacijaus, Vergilijaus, Boecijaus ir kitų genijų poemų eiles. Įėjimas į koncertą nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija adresu:

Rugsėjo 13 d. ispanų ansamblis „Magister Petrus“, rekonstruojantis romaninio ir ankstyvojo gotiškojo periodo muzikos atlikimą, pristatys programą „Phoebi claro“, kurioje skambės lyrika apie šlovingiausius Antikos didvyrius ir stipriausius jausmus.

Visame pasaulyje kaip solistai, kamerinių ansamblių ir baroko orkestrų muzikantai aktyviai koncertuojantys kolektyvo „Luxurians nariai ir Tarptautinio J. S. Bacho konkurso nugalėtoja M. F. Šioder (Marie Friederike Schöder) (Vokietija) rugsėjo 15 d. atliks prancūziškų kantatų programą bei įrodys, kad tai – ideali platforma artistiškumui reikštis.

Renginį užbaigs sodrus stygų skambesys ir balso vingrybės. Rugsėjo 21 d. itin perspektyvus britų tenoras Tomas Hobs bei senųjų styginių instrumentų meistrės belgė Sofi Vanden Eynde ir austrė Romina Liška klausytojams atskleis, kur slypi Orfėjo lyros magija.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė