Nauja moneta bus pristatyta muzikos garsų užlietuose Mykolo Oginskio rūmuose Plungėje (0)

Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms skirta moneta

Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms skirta moneta

Rugsėjo 11 d., penktadienį, Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms, o rugsėjo 12 d., šeštadienį, 16 val. Plungėje, Mykolo Oginskio rūmuose rengiamos šios monetos sutiktuvės ir pristatymas visuomenei. Tai – X tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio renginys.

Monetos pristatyme dalyvaus Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas, Lietuvos monetų kalyklos direktorius Saulius Vaitiekūnas, naujosios monetos dailininkai Rūta Ona Čigriejūtė ir Rytas Jonas Belevičius, kartu su moneta išleidžiamo lankstinuko autorė doc. dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė, Plungės rajono savivaldybės atstovai, plungiškiai ir miesto svečiai.

Renginį ves Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus Alvidas Bakanauskas. Vyks ir Lietuvos banko viktorina, kurios metu bus galima pasitikrinti savo žinias apie kolekcines monetas.

Renginys nemokamas.

Kiekviena valstybė narė, kurios valiuta yra euras, turi teisę kaldinti kolekcines eurų monetas, savo nuožiūra pasirinkdama nominalą, metalą ir kitas ypatybes. Šios monetos turi reikšmingai skirtis nuo apyvartinių monetų bent dviem iš šių trijų požymių: spalva, skersmeniu ar svoriu. Tokios monetos yra mokėjimo priemonė tik jas išleidusioje šalyje, skirtingai nei apyvartinės ir proginės eurų monetos, galiojančios visoje euro zonoje.

Rugsėjo 12 d. 

16.00 val. Monetos, skirtos Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms pristatymas

17.00 val. Žemaitijos kraštto muzikos ir meno mokyklų jungtinis styginių orkestras „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“. Orkestro iniciatorius ir organizatorius – PLUNGĖS MYKOLO OGINSKIO MENO MOKYKLA. Programoje: M. K. Oginskio, M. K. Čiurlionio, B. Dvariono, F. Kuchlerio, J. Sibelijaus, G. Kuprevičiaus, E. Elgar’o, T. Šerno, A. Vivaldi, J. S. Bacho kūriniai. Solistai: K. REČKAUSKAITĖ (smuikas), R. SMULKYS (smuikas).            Koncertmeisterės: Asta ŽIOBAKAITĖ ir Romena BERNOTIENĖ. Dirigentas – Tomas AMBROZAITIS.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė