Švietimo ir mokslo ministrė: Seimas turi kuo skubiau išspręsti studentų rotacijos klausimą (0)

Audrone-Pitreniene-Alkas.lt-J.Vaiskuno-nuotr-K100Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė kreipėsi į Seimo narius siekdama, kad studentų rotacijos klausimas būtų išspręstas kuo skubiau.

„Studentai pagrįstai kelia klausimą dėl aukštosiose mokyklose šiuo metu nevykstančios rotacijos, – sako švietimo ir mokslo ministrė. – Raštu kreipiausi į Seimo narius dėl rotacijos klausimo sprendimo. Tikiuosi, kad tai bus atlikta kuo skubiau“.

Ministrė pabrėžia, kad rotacija nevykdoma ne dėl ministerijos kaltės.

„Ministerija padarė viską, kad sprendimas dėl rotacijos būtų priimtas pavasario sesijoje iki liepos 1  d. Seimas sprendimo priimti nesiryžo, jis buvo sustabdytas opozicijos narių iniciatyva“, – sako ministrė A. Pitrėnienė.

Studentų rotacija aukštosiose mokyklose negali vykti po LR Konstitucinio teismo 2014 m. pabaigoje priimto sprendimo, kad 2009 m. Mokslo ir studijų įstatyme įtvirtintas studentų rotacijos mechanizmas prieštarauja LR Konstitucijai. Prieštaraujančia Konstitucijai pripažinta rotacijos nuostata, kad valstybės finansavimo studijoms netenka asmenys, kurių studijų rezultatų vidurkis yra daugiau kaip 20 procentų mažesnis negu bendras kurso vidurkis.

Siekiant išspręsti susidariusį teisinį vakuumą, pavasarį Seime užregistruota Mokslo ir studijų įstatymo pataisa, pasiūliusi rotacijos mechanizmą, atitinkantį Konstitucinio teismo sprendimą. Juo siūlyta, kad valstybės finansavimo studijoms rotacijos metu netektų asmenys, kurių studijų rezultatų vidurkis yra „7“ ar mažiau.

Tokį įstatymo pakeitimą buvo siekiama priimti Seimo pavasario sesijoje. Tačiau Seimo narių sprendimu klausimas buvo atidėtas iki rudens.

Seimui pavasarį rotacijos klausimo neišsprendus, Švietimo ir mokslo ministerija susidariusią situaciją aptarė su Lietuvos rektorių konferencijos, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos, Lietuvos studentų sąjungos, Vilniaus universiteto atstovybės ir Seimo teisės departamento atstovais. Susitikimo metu konstatuota, kad kitų teisinių priemonių priimti sprendimą dėl studentų rotacijos mechanizmo keitimo nėra, reikia laukti, kol Seime įstatymiškai bus įtvirtinta nauja studentų rotacijos tvarka.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė