A.Butkevičius neatmeta galimybės, kad Lietuvą pasieks daugiau nei 325 migrantai (6)

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija  sako, kad į Europą masiškai plūstant pabėgėliams, gali būti peržiūrimos migrantų kvotos. Tad Lietuvos įsipareigotas priimti migrantų skaičius gali didėti.

„Aš manau, kad šitas klausimas artimiausiu metu bus sprendžiamas ES Užsienio reikalų ministrų taryboje. O Lietuva laikysis solidarumo principo. Mes puikiai suprantame tas problemas, kurios šiuo metu yra iškilusios dėl emigrantų tiek Vokietijai, Vengrijai, nors, aišku, Vengrija priima kitokius sprendimus. Aš manau, kad gali būti peržiūrimos kvotos dar kartą kiekvienai Europos Sąjungos šaliai ir, aišku, mes solidarizuosimės, sprendžiant  šią problemą. Sunku dabar pasakyti, kokios gali būti tos kvotos. Ketvirtadienį socialinės apsaugos ir darbo ministrė (Algimanta Pabedinskienė – red.) susitinka su savivaldybių merais. Vienas iš klausimų – emigrantų, kurie po kelių mėnesių atkeliaus į Lietuvą, apgyvendinimas. Jau pasiruošta apgyvendinti pirmuosius emigrantus, numatytos lėšos. Kitas žingsnis – jų apgyvendinimas kai kuriose savivaldybėse. Numatyta mokymo programa, siekiant, kad jie šiek tiek pramoktų lietuviškai. Taip pat numatyta galimybė jiems įgyti tam tikrus darbo įgūdžius“, – sakė A. Butkevičius.

Europos Sąjungos vidaus reikalų ministrai Briuselyje sutarė, kad Lietuva per dvejus metus priims 325 pabėgėlius.

Pabėgėliai, kuriuos priglaus Lietuva,  pirmiausia turėtų apsigyventI Ruklos pabėgėlių priėmimo centre. Jis įkurtas beveik prieš dvidešimt metų. Centre  jau gyveno per tris tūkstančius užsieniečių. Šiuo metu čia gyvena apie 50 žmonių iš Afganistano, Ukrainos, Gruzijos.

Pirmieji pabėgėliai į Lietuvą gali būti atvežti jau šių metų pabaigoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė