Zarasuose paminėtos pergalės Lietuvos Nepriklausomybės kovose prieš bolševikus 96-osios metinės (video) (0)

Zarasų m. nuotr.

Zarasų m. nuotr.

Pratęsiant Panevėžio savanorių pradėtą pergalės Lietuvos Nepriklausomybės kovose prieš bolševikus 96-ųjų metinių paminėjimų ciklą, rugpjūčio paskutinį šeštadienį prie Zaraso ežero Apžvalgos rato buvo organizuota istorinės atminties paminėjimo akcija, kurios metu simboliškai paminėta 1919 m. rugpjūčio 30 d. karinės Zarasų operacijos sėkmė. Šios operacijos metu bolševikai buvo išvyti iš Lietuvos.

Paminėti istorinio įvykio, į renginį Zarasų rajono savivaldybės mero kvietimu atvyko Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas plk. ltn. Andrius Mickus, Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadė Asta Tidikienė, LR Seimo narys Rokas Žilinskas, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis, rajono Savivaldybės administracijos vadovai, tarybos nariai, savanoriai, šauliai, zarasiškiai.

„Neužmirškime, broliai, jog po Dievo ir mūsų tėvų daugiausia turime mylėti Tėviškę Lietuvą“, – tokiais mūsų patriarcho Jono Basanavičiaus žodžiais renginį pradėjo Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vyr. srž. Donatas Voveris.

Tylos minute ir Garbės salve už Lietuvą Tėvynę, už Lietuvos žmones buvo pagerbti visi žuvusieji už Lietuvos laisvę.

„Tegu nuaidėjusios Garbės salvės būna ne tik prisiminimas apie kritusius už Lietuvos laisvę, bet ir priminimas Lietuvos žmonėms, jaunimui, kad Laisvę reikia saugoti ir branginti. Istorijos neperrašysi“, –sakė rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas.

Seimo narys Rokas Žilinskas priminė, kad Laisvės laužas dega tik kurstomas ir linkėjo visiems vienybės, o Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas plk. ltn. Andrius Mickus trumpai papasakojo apie 1919 m. pergalės Lietuvos Nepriklausomybės kovose prieš bolševikus istoriją ir paragino susirinkusiuosius ne tik saugoti, bet ir kurti mūsų istoriją.

Renginio vedėjas, padėkojęs merui už suteiktą galimybę susitikti, pakvietė visus susiburti atminimo fotografijai, o ąžuolo girlianda, prisegta ant Apžvalgos rato – tai padėkos ženklas mūsų Laisvės kovų dalyviams.

Šventė tęsėsi Zarasų viešojoje bibliotekoje, kur buvo parodytas muzikinio mono spektaklio „Lietuva“, pagal Just. Marcinkevičiaus poemą-dramą „Mindaugas“ vienas veiksmas – „Juodojo ir Baltojo metraštininkų dialogas“, pristatytas istorinės dokumentikos filmų gamybos planas, diskutuota apie 100-ųjų pergalės Lietuvos Nepriklausomybės kovose prieš bolševikus metinių renginius.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė