VRK nusprendė išduoti parašų rinkimo lapus inciatyvinei grupei „Talka: už Lietuvos valstybinę kalbą“ (nuotraukos, video) (27)

P1240157m

Iniciatyvinė grupė „TALKA: už Lietuvos valstybinė kalbą“ prie VRK | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) bendru sutarimu nusprendė išduoti parašų rinkimo lapus visuomenininkams susibūrusiems į iniciatyvinę grupę „TALKA: už Lietuvos valstybinė kalbą“.

Ši Lietuvos piliečių iniciatyvinė grupė šių metų rugpjūčio 19 d. VRK užregistravo Lietuvos respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pakeitimo projektą, pagal kurį pagrindiniame asmens dokumentų puslapyje galimi įrašai tik valstybinės lietuvių kalbos abėcėlės raidėmis pagal tarimą, o įrašai nevalstybine kalba gali būti rašomi paso papildomų įrašų puslapyje arba tapatybės kortelės antroje pusėje.

Piliečių iniciatyvinė grupė siekia pasinaudoti Lietuvos Konstitucijoje įtvirtinta piliečių įstatymo iniciatyvos teise ir pateikti Seimui šį siūlymą svarstyti privaloma tvarka. Tam reikia, kad šią iniciatyvą savo parašais paremtų 50 000 šalies piliečių.

Projektą užregistravusioje iniciatyvinėje grupėje yra rašytojas dr. Vytautas Rubavičius, Panevėžio vyskupas emeritas J.E. Jonas Kauneckas, istorikai akad. prof. Eugenijus Jovaiša, Povilas Urbšys ir Mindaugas Nefas, aktorius Gediminas Storpirštis, režisierius Jonas Vaitkus, kalbininkas habil. dr. Kazimieras Garšva, politologas Vytautas Sinica, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Gintaras Songaila, kultūros mecenatas, agronomas Ramūnas Karbauskis, verslininkas Mindaugas Karalius, etnokosmologas Jonas Vaiškūnas, Laisvės kovotojų sąjungos garbės pirmininkas Jonas Burokas, geografė Nijolė Balčiūnienė, edukologas Algis Bitautas ir Kristina Kirslienė.

P1240156a

VRK nusprendė išduoti parašų rinkimo lapus inciatyvinei grupei „Talka: už Lietuvos valstybinę kalbą“ | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Parašų rinkimo lapai visuomenininkams bus išduoti rugsėjo 4 d. ryte. Visi galintys prisidėti prie iniciatyvinės grupės veiklos jau dabar kviečiami rašyti el. paštu talka.kalba@gmail.com, bei prisijungti prie visuomeninės talkos socialiniame tinkle Feisbuk (Fcebook).

VRK komisija svarsto iniciatyvinės grupės „TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą“ prašymą:

Politologas Vytautas Sinica apie iniciatyvą „TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą“:

Panevėžio vyskupas emeritas J.E. Jonas Kauneckas ir kalbininkas habil. dr. Kazimieras Garšva apie iniciatyvą „TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą“:

Agronomas ir politikas Ramūnas Karbauskis apie iniciatyvą „TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą“:

Rašytojas dr. Vytautas Rubavičius apie iniciatyvą „TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą“:

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

27 komentarai

 1. pensininkas:

  Kiek laiko spausdins tuos parašų rinkimo lapua?

 2. Akivaizdus, teisingas, būtinas (išlikimui) valstybingumo santvarkos ūgio įvykis;
  kaip antrinis, – deja…
  po dar “riebesnės” būtinybės Priesaikas sulaužiusių ir vis paknopstom algas gaunančių
  ..po 125 str. p e r ž e n g i m o per KONSTITUCIJĄ ir neteisėto lito “emisavimo” s v e t i m i e m s.
  Vykdyti Konstituciją, po 2014-01-24 d. Konstitucinio teismo nutarimo taip ir neišdrįsusieji,
  ramiai
  savomis veiklomis – užseiminėmis, užklasinėmis užsiimti gali ruoštis;
  ir konservatoriai, ir liberalai su visais “daugumiečiais” koal-icininkais.

  Jei jau tvarkingai esame VALSTYBĖ, tai
  ir valstybės galias pasitrikrinti pagrečiui išankstunių Seimo rinkimų verta.

  Gal pora šimtų parašų ir pritruks, gal 0,5% iki referendumo galios (kvorumo)
  ir nesusirinks)ume),
  bet
  P R I E S A I K A S, tolygiai bėdžių bėdžiui Paksui susilaužiusiam,
  visai pametusių, į naują seimą, ar išankstine, teisėta tvarka,
  ar sovietiškai “daugumietiškai” iki kadencavimo prišliaužusiem nelaimėliams
  antikonstituciškai “įsieurinusiems”, – VRK po viešo svarstymo, nagrinėjimo bei paskelbimo
  negalės naujo kandidatavimo popierukų su valstybės antspaudu išduot.
  Idant
  Valstybės Konstitucijos V Y K D Y T I krūvelė po-zicijos ir o-pozicijos n e g e b ė j u s i

  Juk taip paprasta, žr. 2014-01-24 KT nutarimą ir GINK!

 3. Vilmantas Rutkauskas:

  Leido. Vadinasi, gera žinia.

 4. Bartas:

  Na gerai duokit lapą – pasirašau , bet man, kaimietiška nuojauta, kužda , kad tuo šūdlenkiams lazdos neišmušit. Būtų gerai , kad suklysčiau.

  • Pikc:

   “Liankams” neišmuš – bet išmuš kirkiliniams. Ir bent jau baigtųsi tampymaisi Seime.

   • Kemblys:

    Pikc, tu labai uoliai žaidi mums primestą žaidimą.
    Ar parašus teks rinkti po kiekvienos Kirkilo nesąmonės?

    • Pikc:

     Nebūtinai – galima sėdėti ir žiūrėti, kaip visokie kirkilai “prastūminėja” savo įstatymus (kurių, beje, po teks privalomai laikytis). 🙂

     • Kemblys:

      Sėdėti nereikia, bet laikas mąstyti, kad parašų rinkimai paskui visus išdavikus greitai visiems atsibos – ‘vėl dėl kažko renka parašus…’
      Gal tavo tikslas ‘iššaudyti šovinius’ anksčiau laiko, kaip Vaišvila su savo ‘spaudos konferencijomis’?

      Reikia ieškoti neįprastų sprendinių, kuriais aplenktume išdavikus.

      • Pikc:

       Tikrai nemanau, kad kas pasisakytų prieš veiksmingus neįprastus sprendimus (ir sprendinius). Ką siūlytumėte?

       • Kemblys:

        Keisti visuomenę.
        Valstybinėje visuomenėje kiekvienas atsako už savo veiksmus – visų išdavikų neišgaudysi.
        Išradinėti nieko nereikia, pati Gamta sukūrė Gentis, Šeimas. Visuomenės mokslo pamatinių sąvokų apibrėžimai labai silpni. Geresni apibrėžimai keistų Šeimos, Genties, Tautos suvokimą. Kraštutinių pažiūrų tautiškai nusiteikusiems Žmonėms būtų bendras pamatas suderintiems veiksmams.
        Pvz., Tu ‘atmušinėji’ atskirus išpuolius, bet netenki paramos nuosaikių pažiūrų lietuvių, kurie ne tokie karingi. Be jų paramos viskas žlugs. Priminsiu Tavo pašaipą dėl ‘konstitucijos’ – aš ją supratau, bet užklydęs atsitiktinai žmogus į ‘alką’ ją gali suprasti dviprasmiškai.
        ‘Alke’ labai daug beprasmiškų tarpusavio ginčų tarp tautiškai nusiteikusių žmonių. Užsienio žvalgybos ‘dirba’ suderintą darbą, o mes ‘ginamės’ po vieną.

        • Pikc:

         Ačiū už pasvertą nuomonę. Skaičiau Jūsų straipsnį apie sąvokas. Susidaro įspūdis, kad problema yra ne tiek sąvokų silpnumas, kiek per didelė jų įvairovė – bet čia yra bendra socialinių ir humanitarinių mokslų bėda.
         Dėl tarpusavio kivirčų irgi tiesos yra. Antra vertus, sunku surasti bendrą kalbą su žmonėmis, kur lyg ir “tautiškai susipratę”, bet, tarkim, aiškiai simpatizuoja Rusijai. Dar viena didelė bėda – nesutarimai dėl tikybos. Tie vadinami “pagonys” ir “krikščionys” nelinkę bendradarbiauti, net jei kitais atžvilgiais jų vertybės visiškai sutampa.
         O dėl “užsienio žvalgybų” – joms paprasčiau: pirma, dėl pinigų, priėjimo prie masinės informacijos priemonių ir politikų palaikymo, o antra, jų tikslas tėra varyti propagandą, ir tiek. Tai nėra kažkokia vertybinė pozicija – tai tiesiog kitų vertybių naikinimas. Dėl to jiems tarpusavyje sutarti kur kas lengviau. 🙂

         • Kemblys:

          Pikc, jei ,,socialinių ir humanitarinių mokslų bėdos” jau matomos iš šalies ir jei nėra jokių požymių, kad šių sričių ‘mokslininkai’ spręs ypatingai pavojingus mūsų visuomenės klausimus, mums patiems TEKS taisyti padėtį – nėra kitos išeities.
          Visuomenė (ne tik Lietuvos) neatsigina nuo vidinių negalavimų. Ne viską įmanoma keisti įstatymais (pvz., savižudybių, susvetimėjimo, savigarbos praradimo, godumo ir t.t.). Reikia keisti žmonių tarpusavio santykius (tik nekiškite man to sumauto marksizmo-leninizmo – ten yra pamatinė neištaisoma klaida). O tas “pagonių” ir “krikščionių” nesutarimas netektų prasmės pateikus pranašesnę pasaulėžiūrą, kuri remtųsi suvokimu – ‘tikėjimai’ jau atgyveno. Svarbiausia, mes pristabdytume priešus, nes jiems taip pat reikalingi sprendiniai taisantys ir jų visuomenės bėdas. Per tą laiką sustiprėtų lietuvių Tauta.
          Pasaulėžiūrai kurti nereikia nei lėšų, nei valdžios, nei būrio žmonių – užtenka kelių pasišventusių, gebančių mąstyti. Nuo slaptų tarnybų, šiuo metu, pasislėpti neįmanoma – suloštume atvirą ‘žaimą’ 🙂

 5. pritariu:

  Nuoširdžiai sveikinu ir džiaugiuosi, kad ryžotės lemtingam mūšiui.

 6. Leonas M.:

  Labai reikalinga iniciatyva. Kiekvienam doram lietuviui, kuriam rūpi Lietuvos ir lietuvių kalbos likimas būtina pasirašyti bei paraginti kitus.

 7. Pikc:

  Dabar turėtų prasidėti “wannabe lugandonščikų” padlaižių ir purvasklaidos kampanija. 🙂

 8. Antanas:

  Mano a/a senelis, trijų Vyčio Kryžių kavalierius, sakydavo: “Su lenku kalbėk, bet rankoj lazdą turėk”. Gal jis klydo?..

 9. vabalas:

  Dar viena kova dėl neesminių dalykų. Vėl bus švaistoma energija, lėšos, o rezultatas bus vėl tas pats. Kokiai tautai jūs atstovaujate, kad jūsų referendumai visada minusiniai? Ai taip, priešai kalti- Vaigauskas, koloradai, žydai, emigrantai, imigrantai, valdžia ar dar koks biesas… Esmė yra ta, kad jūs bandote atstovauti iliuzijai. Tokios Lietuvos, kokią jūs atstovaujate jau seniai nebėra ir niekada nebebus. Jūs- sapnų pasaulio delegatai.

  • Bartas:

   Aš taip nekentėčiau. Imčiau durų rankena ir iš nevilties pykšt… tamsu.

  • Antanas:

   Ar tikrai taip yra, ar Tamsta tik taip manai?

   • wabuØŁa§:

    Nereikia toli dairytis- referendumas dėl žemės. Kiek ašarų pralieta, kad nebebus Lietuvos, kad supirks viską rusai, ar lenkai, ar kapitalistai kokie. Nu ir ką? Referendumas į minusą, kaip ir turėjo būti, o Lietuva toliau gyvuoja, tik dalis žmonių spjaudosi, kad žemės rinka visai sustingo, nes saugiklių tiek prikišta iš tos baimės, kad norint parduoti žemę kaimynui, reiks ne vieną savaitę su popieriais tąsytis.
    Kažkaip tautininkai nesupranta, kad jei jie atstovautu tautą, tai jų dauguma seime būtu garantuota ir tvirta. Tai arba tos tautos nėra, arba tautininkai tai tautai neįdomūs ir nereikalingi. Bent jau tai pripažintumėte. Betgi ne, pasirinktas kelias ieškot priešų, išdavikų, agentų, parsidavėlių ir pan., kurie kalti dėl nuo tautininkų nusisukusios tautos. Kas ieško, tas randa. Matau, kad randat ir jūs.
    Sėkmės renkant parašus. Prasivaikščiosit, grynu oru pakvėpuosit, pabendrausit- gal į gerą bus.

    • dzūkas nuo pasienio:

     visas pasienis su Lenkija išpirktas arba išperkamas Lenkijos piliečių. Tai, kad apie tai nežinai, vabalai, nereiškia, kad to nėra. Pasienyje ūkininkaujantys lietuviai negali su lenkais konkuruoti, nes anie dešimteriopai turtingesni.
     Gal tau tai ir ne pasaulio pabaiga. Bet Lietuva realiai sumažėjo, ir vis traukiasi.
     Saldžių sapnų, vabale, o laisvalaikiu jau mokykis lenkiškai

 10. Rasa:

  Aš norėčiau pasirašyti elektroniškai. Ar bus galima?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė