Streikuoja kai kurios tautinių mažumų mokyklos (1)

Moksleiviai | mokyklaelma.lt nuotr.

Moksleiviai | mokyklaelma.lt nuotr.

Rugsėjo 2 d., palaikomi  nacionalistinės Lietuvos lenkų rinkimų akcijos  (LLRA), kai kurių lenkiškose mokyklose besimokančių vaikų tėvai neleidžia savo atžalų į mokyklas ir vietoje pamokų veda juos į mišias Vilniaus Aušros Vartų koplyčioje.

„Nepaisant nesuskaičiuojamų protesto akcijų ir prieš 60 tūkst. gyventojų, pasirašiusių prieš Švietimo įstatymo pakeitimus, valią 2011 m. kovo 17 d. įsigaliojo pakeistas įstatymas. Politizuotos pataisos buvo priimtos skubotai, nors švietimo sistema buvo visiškai nepasiruošusi įgyvendinti teisės akto pakeitimus. Lietuvių valstybinės kalbos brandos egzamino rezultatai rodo, kad naujoji švietimo sistema ir lietuvių kalbos egzaminas yra ydingi, nes iš mūsų vaikų reikalaujama per 2 metus įveikti 800 val. skirtumą. Iki šiol nėra išleisti atitinkami vadovėliai ir mokymo programos pradinių klasių vaikams, kurie į pirmą klasę ateina nemokėdami valstybinės kalbos. Mūsų vaikai negali būti politikų įkaitai“, – rašoma Tautinių mažumų mokyklų mokinių tėvų atstovų peticijoje.

Lietuvos lenkų mokyklų tėvų forumo atstovė Danuta Narbut tikisi, kad tas streikas atvers kelią į tinkamą, tikslingą pokalbį su valdžios atstovais.

Streiko organizatoriai reikalauja panaikinti suvienodintą lietuvių kalbos egzaminą ir pusantro karto padidinti mokinio krepšelį tautinių mažumų mokyklose, įvesti privalomą lenkų kalbos egzaminą mokyklose lenkų kalba.

Švietimo ir mokslo ministerija neigiamai vertina šį streiką ir kviečia skatinti tautinių mažumų mokyklų mokinius mokytis.

Ministėrija pabrėžia, kad Tautinių mažumų mokyklų mokiniams galioja palengvinimai, jiems leidžiama padaryti daugiau klaidų. Numatyta, kad šie palengvinimai galios iki 2019–2020 mokslo metų.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė, kai kurie tautinių mažumų politikai, eskaluodami švietimo problemas, taip nori susikrauti politinį kapitalą, tačiau labai abejotina, ar nori spręsti tas problemas.

„Liūdniausia tai, kai, atvirai pasakysiu, į tokius politinius žaidimus įpainiojami vaikai, kai mėginama jiems įbrukti plakatus, reikalaujančius to, kuo tikrai negali skųstis Lietuvos tautinės bendrijos. Žinoma, yra problemų, spręstinų klausimų“ – sako ministras.

Tuo tarpu tėvams, kurie neišleidžia vaikų iki 16 metų į mokyklą, numatomos baudos nuo 289 iki 579 eurų.

Lietuvoje veikia 51 mokykla, kurioje galima mokytis lenkų mokomąja kalba, 32 mokyklos rusų mokomąja kalba, viena mokykla baltarusių mokomąja kalba ir 36 mišrios, kuriose mokoma lietuvių, lenkų, rusų kalbomis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė