L. Linkevičius apie migrantus: Tie skaičiai nėra kažkokie į granitą įkalti ir nesikeičiantys (5)

Vengrijos policijos nuotr.

Vengrijos policijos nuotr.

„Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad   Lietuvos prisiimtas migrantų skaičius gali būti koreguojamas, tačiau, pasak ministro, turi išlikti savanoriškumo principas. Linas Linkevičius pabrėžia, kad reikia atskirti politinius migrantus nuo ekonominių.

„Susidariusi padėtis Europoje negali negąsdinti, nes nesam pasiruošę tokiems iššūkiams. Gal jie ne tiek jaučiami Lietuvoje, bet didžiosiose Europos valstybėse pabėgėliai – tai pagrindinė tema. Teigti, kad tam nesame pasiruošę ar ieškoti kaltų – nėra problemos sprendimo būdas. Turime susitelkti, kartu aiškintis priežastis ir bandyti jas pašalinti. Taip pat labai svarbu įvertinti savo realias galimybes padėti tiems žmonėms, kurie bėga realios grėsmės savo gyvybei ir sveikatai. Juos reikėtų atskirti nuo tų, kurie tiesiog ieško geresnio gyvenimo. Tokiems mes tikrai neturime galimybių padėti ir priimti gyventi.

Tie skaičiai nėra kažkokie į granitą įkalti ir nesikeičiantys. Be abejo, jeigu mums tenkantį pabėgėlių skaičių palyginsime su 700 tūkst., kurie tenka Vokietijai, tai tie 325 apskritai apgailėtinai atrodo. Bet ne čia esmė. Mes suprantam, kad turim prisiimti įsipareigojimus“ – sako ministras.

Lietuva per du metus įsipareigojo priimti 325 pabėgėlius, kurių dauguma bus sirai. 255 pabėgėlių į šalį atvyks iš Italijos ir Graikijos, dar 70 – iš trečiųjų šalių. Šis skaičius nėra galutinis, nes neišspręsta, kaip paskirstyti dar 5 tūkstančius pabėgėlių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė