Baltijos jūros šalių dokumentikos forume ir lietuviški kino projektai (0)

Batijos jūros dokumentikos forumas | balticseadocs.lv nuotr.

Batijos jūros šalių dokumentikos forumas | balticseadocs.lv nuotr.

Šiandien, rugsėjo 2 d., Rygoje prasidėjusiame Baltijos jūros šalių dokumentikos forume (Baltic Sea Forum for Documentaries) bus pristatyti trys Lietuvos kino kūrėjų projektai.

Tai režisierės Aistės Žegulytės filmas „Apie žmones, žvėris ir daiktus“ („Meno avilys“, prod. Giedrė Burokaitė), režisieriaus Vytauto Puidoko filmas „Aleksandras Didysis“ („Ironcat“, prod. Paulius Juočeris) ir Lietuvos, Estijos bei Gruzijos bendros gamybos projektas „Pionierių rūmai“ („Matchhouse Film“ / „Anaben Films“, prod. Bernardas Andriušis, Esma Berikišvili).

Filmų projektai bus pristatyti tarptautinei rinkai, tikintis užmegzti naujus ryšius bei sulaukti pasiūlymų iš potencialių tarptautinių partnerių, užsienio transliuotojų ir platintojų. Jų autoriai turės galimybę konsultuotis su kino ekspertais, tobulinti filmo kūrimo bei pristatymo įgūdžius.

Dokumentiniame filme „Apie žmones, žvėris ir daiktus“ pasakojama istorija apie tris taksidermistus – iškamšų kūrėjus, kurie su savo kūriniais-iškamšomis keliauja į Europos taksidermijos čempionatą. Tai istorija žmonių, kurie ištisus metus praleidžia prie sumedžioto gyvūno kūno, stengdamiesi atkurti kuo tikresnę jo pozą ir kuo gyvesnį žvilgsnį.

Dokumentinis filmas „Aleksandras Didysis“ skirtas Aleksandro Bendoraičio asmenybei atskleisti. Kunigas, misionierius, filantropas ir gabus gydytojas Amazonės širdyje kūrė pasaulį iš naujo. Filmo kūrėjai leidžiasi į detektyvinę kelionę po Pietų Ameriką ir Europą, ieškodami atsakymo į klausimą, kokia yra didybės kaina.

Dokumentinis filmas „Pionierių rūmai“ pasakoja apie viename Gruzijos miestelyje aktyviai veikiančius Pionierių rūmus, kuriuose vaikai visus metus stengiasi dėl naujametinio apdovanojimo – muzikinio klipo, kurį transliuos regioninė televizija. Pionierių rūmai pilni ir motinų, kurios valandų valandas koridoriuose laukdamos vaikų bando atsiriboti nuo moters-namų šeimininkės „pareigų“.

Baltijos jūros šalių dokumentikos forumas yra vienas svarbiausių šio regiono filmų projektų sklaidos ir finansavimo renginių, į kurį suvažiuoja būtent šiuo regionu besidomintys rinkos atstovai. Dalyvavimas filmų kūrėjams suteikia galimybę rasti finansavimą savo projektų gamybai bei pristatyti filmus auditorijai visoje Europoje.

Į forumą pakviestų lietuviškų dokumentinių filmų projektų autorių dalyvavimą parėmė Lietuvos kino centras. Gegužę Kanuose pasirašyta Trišalė bendradarbiavimo sutartis tarp trijų Baltijos šalių nacionalinių kino institucijų, palengvino paramos skyrimą, organizuojant bendrus visų trijų Baltijos šalių renginius, kuriais siekiama skatinti Baltijos šalių bendrą kino gamybą bei filmų sklaidą.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė