Mokykloje nėra nė vieno mokinio, vartojančio svaigalus, rūkančio (0)

Naisių mokiniai | Asmeninio archyvo nuotr.

Naisių mokiniai | Asmeninio archyvo nuotr.

Tarp gerų mokinių kiekviena mokykla tikriausiai turi problemų ir su mokiniais, kurie linkę į netinkamą elgesį, pradeda vartoti svaigalus. Šių metų mažosios kultūros sostinės Naisių (Šiaulių raj.) mokyklos direktorius Vytautas Šimkus gali pasidžiaugti ir didžiuotis, kad jo vadovaujamoje mokykloje nėra nei vieno vartojančio svaigalus ar rūkančio moksleivio.

„Mokiniai didžiuojasi, kad gyvena ir mokosi Naisiuose, kad turi galimybę būti ugdomi ne tik klasėse, bet ir visuose Naisių kaimo erdvėse – Literatūriniame, Ornitologijos, Baltų dievų, Gėlių muziejuose, Naisių bendruomenės kultūros rūmuose. Jie noriai dalyvauja visuose renginiuose, vykstančiuose Naisiuose: koncertuose, minėjimuose, šventėse ar pavasarinėse talkose – tvarko Sereikių parkelį, aplinką prie Alkos kalno, kelia inkilus, savanoriauja ,,Naisių vasaros“ šventės metu“, – teigia direktorius V. Šimkus, kurį rugsėjo 1-osios (Mokslo ir žinių dienos) proga kalbina Živilė Vyštartaitė.

– Naisiai – mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2015 m. Ką Naisiai gali duoti ir duoda jaunam žmogui?

– Gyvenimas Naisiuose yra įdomus, nesvarbu, kokio amžiaus esi. Mokiniai lankosi „Naisių vasaros“ spektakliuose, koncertuose, renginiuose, dalyvauja archeologiniuose kasinėjimuose. Jie taip pat turi galimybę mokytis groti gitara, lankyti žirgyną, užsiiminėti atletine gimnastika. Mokykloje nėra nei vieno mokinio, vartojančio svaigalus ar rūkančio. Vasarą vykstančios „Naisių vasaros“ šventės ugdo jauno žmogaus pilietiškumą ir patriotiškumą. Mokiniai tyrinėja paukščius, mokykloje veikia ornitologų būrelis. Manau, kad kuo daugiau užimtas žmogus, tuo jis turi mažiau galimybių pasukti netinkamu keliu. O kultūriniai renginiai, kurie vyksta Naisiuose, tikrai yra naudingi auklėjant jaunąją kartą. Manau, kad mokiniai per mažosios kultūros sostinės renginius gavo geras pamokas ateities karjerai, susipažino su pasaulio kultūromis, patobulino lietuviškų tradicijų, tradicinių amatų įgūdžius.

– Ar noriai vaikai prisideda prie Naisių kaimelio, pagarsėjusio kaip kultūros židinys, puoselėjimo?

– Mokiniai didžiuojasi, kad gyvena ir mokosi Naisiuose. Jie džiaugiasi turėdami galimybę būti ugdomi ne tik klasėse, bet ir visuose Naisių kaimo erdvėse bei noriai dalyvauja visuose renginiuose, organizuojamose Naisiuose.

– Ar aplinka turi įtakos vaikų ugdymui?

– Be  abejo, graži ir tvarkinga aplinka auklėja žmogų. Nesvarbu, koks jis būtų. Gėris ir grožis skatina geras idėjas, emocijas bei nuotaiką. Kiekvienas vaikas pagal savo galimybes stengiasi, kad jo gimtieji Naisiai būtų gražūs ir išpuoselėti. Mokiniai, nuvykę į kitas mokyklas, kaimus, pirmiausia palygina, kaip atrodo aplinka, patalpos. Džiaugiasi, kad tokių gražiai sutvarkytų erdvių, patalpų kaip Naisiuose, mažai kur yra.

– Kokia Naisių mokykla Jūsų akimis?

Apie Naisių mokyklą galiu kalbėti tik teigiamai. Nuo 1996 metų vadovauju Naisių mokyklai. Iki praėjusių mokslo metų mokiau ir kūno kultūros.  Mokykloje dirba puikūs specialistai,  visą širdį atiduodantys vaikų ugdymui. Mokytojai domisi švietimo naujovėmis, kelia kvalifikaciją įvairiuose kursuose, seminaruose, rengia mokyklinius ir dalyvauja kitų organizuojamuose projektuose. Mokiniai gali tobulinti savo meninius gabumus (dalyvauti šokių, dainavimo būreliuose), lankyti ornitologų, Valančiukų, sporto būrelius. Aišku, yra ir trūkumų: mokyklai trūksta patalpų, nėra sporto salės, valgyklos. Mokykla yra toli nuo miestelio centro.

Naisių mokyklos direktorius | Asmeninio archyvo nuotr.

Naisių mokyklos direktorius | Asmeninio archyvo nuotr.

– Kokiomis vertybės vadovaujatės darbe?

– Esu ,,įgaliotas“ rengti ir vadovauti kitų darbui, vertinu kitų darbuotojų kūrybiškumą ir originalias idėjas. Rūpinuosi ir mokytojų, ir mokinių darbo aplinka. Dirbant mokykloje yra galimybė nuolat tobulėti, įgyti naujų žinių, o tai šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbu. Noriu būti atidus ir kitus palaikantis vadovas. Tai atitinka mano, kaip žmogaus, moralines vertybes.

– Kokie Naisiai pradėjus Jums dirbi mokykloje ir dabar? Kokie, Jūsų manymu, didžiausi pokyčiai?

– Per 18 mano darbo metų Naisiuose įvyko daug pokyčių. Jie tapo vienu iš gražiausių, labiausiai tvarkomu Lietuvos miestelių. Miestelis turi savo planus, juos sėkmingai įgyvendina. Naisiai iš gana tvarkingo kaimo tapo labai gražia kaimo gyvenviete su daug lankytinų turistinių, pažintinių vietų. Čia vasarą maloniai laiką leidžia ne tik gyventojai, bet atostogauja iš Šiaulių atvykę poilsiautojai. Miestelyje galima pažaisti paplūdimio tinklinį, dažasvydįdažasvydžio centre, apsilankyti muziejuose, koncertuose, kt. Naisiai kasmet vis gražėja. Malonu, kad gerų idėjų nestinga vietos bendruomenei, kultūros mecenatui Ramūnui Karbauskiui.

– Kokius iššūkius, ateities planus keliate sau ir kolegoms?

– Pirmiausia, noriu, kad Naisių mokykla ir toliau galėtų didžiuotis savo mokiniais, kurie baigę mūsų mokyklą  tęsia mokslą gimnazijose, profesinio rengimo centruose. Mokykla yra vaikų ugdymo įstaiga, todėl siekiame, kad mokiniai, baigę ją, būtų įgiję tinkamų žinių ir įgūdžių. Vienas iš ateities tikslų –  materialinės bazės turtinimas. Kaimo mokykla turėtų turėti ir atitinkamas patalpas.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė