Vilniaus universitetas 437-uosius studijų metus pradeda atsinaujinęs (0)

Vilniaus universitetas  pasitiks 437-uosius mokslo ir studiju metus_VU

Vilniaus universitetas iškilmėmis pasitiks 437-uosius mokslo ir studijų metus | vu.lt nuotr.

Rugsėjo 1 d. studijas Vilniaus universitete pradės apie 3590 bakalauro ir vientisųjų studijų, 1536 magistrantūros pirmo kurso studentų. Vilniaus universitete studijuos ir daugiausia „šimtukininkų“ – 711. Tai 200 daugiau nei pernai.

„Šiemet Vilniaus universitete pradedama diegti strateginė valdysena, orientuota į universiteto vizijos – stoti į vieną gretą su pirmaujančiais Europos universitetais – įgyvendinimą. Pirmas žingsnis šia linkme jau žengtas – universitetas priimtas į prestižinių universitetų tinklą – Koimbros grupę. Tai svarbus tarptautinis universiteto autoriteto pripažinimas“, – teigia rektorius prof. Artūras Žukauskas.

„Šiųmetės priėmimo tendencijos nudžiugino. Vilniaus universitetas išlieka neabejotinas lyderis pagal populiariausių programų skaičių ir pagal valstybės finansuojamų studentų skaičių. Didžioji dalis geriausiai brandos egzaminus išlaikiusių moksleivių savo studijoms pasirinko Vilniaus universitetą“, – sako studijų prorektorė dr. Nijolė Radavičienė.

Pirmakursių lauks net penkios naujos studijų programos: italų filologija, finansų ir apskaitos taikomosios sistemos (bakalauras), farmacija (vientisosios studijos), muzikos terapija, rinkodaros analitika (magistrantūra). Į Komunikacijos, Filosofijos, Gamtos mokslų fakultetus sugrįžusius studentus pasitiks atnaujinta infrastruktūra. Atnaujintos ir visos TSPMI magistrantūros programos – teorinius dalykus galima keisti praktika Lietuvoje ar užsienyje, specializuotis studijų moduliuose, rinktis dalykus iš kitų studijų programų.

Dar šiemet Vilniaus universitetas ketina užbaigti du ambicingus ir vienus didžiausių Lietuvoje mokslinius centrus – Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrą bei Jungtinį gyvybės mokslų centrą. Šiuose centruose sutelkus mokslines pajėgas tikimasi geresnės studijų kokybės, esminio kokybinio šuolio moksliniuose tyrimuose, inovacijų ir aukštųjų technologijų plėtros proveržio, tiesioginių užsienio investicijų, naujo pažangaus verslo kūrimo, naujų darbo vietų, ypač jaunimui.

Iš viso Vilniaus universitete studijuoja daugiau kaip 20 000 studentų.

Šventės „Renovatio studiorum“ programa:

9.30 val. VU vėliavos pakėlimas Bibliotekos kieme. Ją pakels Filosofijos fakulteto dekanas prof. Arūnas Poviliūnas.

10–12 val. „Renovatio studiorum“ renginiai fakultetuose.

15 val. nuo LR Seimo rūmų pajudės tradicinė VU dėstytojų, studentų ir alumnų šventinė eisena. Jos dalyviai žygiuos per Gedimino prospektą, Šventaragio ir Pilies gatves, o 15.30 val. įžengs į VU Didįjį kiemą. Jame susirinkusiuosius sveikins rektorius prof. Artūras Žukauskas, Senato pirmininkė prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Koncertuos Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“ (vadovas Albinas Kučinskas).

 

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė