Edgarui Montvidui įteiktas Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ (0)

Edgaras Montvidas | Kultūros ministerijos nuotr.

Edgaras Montvidas | Kultūros ministerijos nuotr.

Rugpjūčio 30 d. Pažaislio muzikos renginio baigiamajame koncerte operos solistui Edgarui Montvidui įteiktas Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk”.

Aukščiausiu ministerijos apdovanojimu Lietuvą pasaulyje garsinantis dainininkas pagerbtas už pastarųjų metų kūrybinę veiklą Lietuvoje ir užsienyje, profesionaliai jautriai sukurtus sceninius vaidmenis, už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

„Jūs esate tituluojamas balso juvelyru, subtiliausių niuansų meistru, ištobulinto vokalo virtuozu ir talentingu artistu. Lydimas klausytojų ir žiūrovų susižavėjimo, Jūs garsinate Lietuvą pasaulyje, pabrėždamas, kad esate lietuvis, ir visada esate tūkstančių klausytojų laukiamas savo gimtinėje“, – sakė apdovanojimą įteikęs kultūros ministras Šarūnas Birutis.

XX Pažaislio vasaros renginio uždarymo koncerte E. Montvidas atliko gražiausias tenoro partijas iš įvairių operų kartu su operos soliste Asmik Grigorian, o vakaro pabaigą papuošė ir prie solistų prisijungęs Donatas Montvydas. Pasaulio operos ir koncertų scenas užkariavęs tenoras Edgaras Montvidas dainavimo mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas prof. Virgilijų Noreiką. Dar būdamas studentu 1999 metais debiutavo operos scenoje, sukūrė ne vieną vaidmenį Latvijos nacionalinėje operoje.

Tarptautinė dainininko karjera įsibėgėjo kai  2001–2003 m. buvo pakviestas stažuotis  Karališkoje operoje Covent Garden Londone. Čia, pakeitęs sunegalavusį solistą, sėkmingai debiutavo Alfredo vaidmeniu Verdi operoje Traviata, taip pat šiame teatre dainavo ir kitus vaidmenis.

2004–2006 m. buvo Frankfurto prie Maino operos solistu, o nuo 2007 m. dainininkas yra laisvai samdomas solistas ir dainuoja garsiuose operos teatruose bei muzikos renginiuose. Dainininkas yra sukūręs daugiau nei 20 vaidmenų.

Edgaras yra dažnas svečias ir Lietuvos scenose. Čia jis bendradarbiauja su Vilniaus miesto opera, Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, nuolat koncertuoja su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Pažaislio renginyje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė