Linas, šilkas ir aksesuarai (nuotraukos) (0)

Linos Dulkienės nuotraukos.

Linos Dulkienės nuotrauka.

Pristatome spalvų, formų, fantazijos kupiną fotosesiją, kurios metu derinome iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus kūrinius. Visi drabužiai ir aksesuarai yra rankų darbo ir vienetiniai. Kviečiame pasigrožėti mūsų darbais iš arčiau ir susipažinti su bendradarbiavusiais menininkais:

Marytė Ruginienė – rūbų dizainerė iš Kretingos: „Tapyba ant šilko – mano hobis, į kurį sudedu savo šilčiausias emocijas. Mėgstu ryškias spalvas ir jų teigiamą poveikį žmogui. Prieš metus kilo mintis derinti liną su tapytu šilku.Taip gimė lininių suknelių, derintų su tapytu šilku, kolekcija“.

IV Boutique: „IV Boutique buvo įkurtas mano dukrytės garbei. Pirmosios mano gėlės, žinoma, puošė ją. Visai neseniai atradau šilkinę floristiką – somebaną. Tai labai daug laiko, kruopštumo ir žinių reikalaujanti meno šaka“.

Aušra Sedlevičiūtė – vienetinių rankų darbo rankinių kūrėja, jaunosios kartos tekstilininkė ir kostiumų dizainerė, aktyviai dalyvaujanti miesto visuomeniniame gyvenime bei tekstilės meno lauke. Kuria aksesuarus ne tik Lietuvos, bet ir Europos rinkoms, dalyvauja grupinėse parodose tiek tėvynėje, tiek užsienyje. 2013 metais surengė personalinę rankinių parodą „Juoda rankinė“. Šiuo metu „Aukso pjūvio“ galerijoje vyksta jos antroji personalinė paroda „(PA) STEBĖJIMAI“. Viskas prasidėjo dar 2009 metais sudalyvavus parodoje „Transformacijos“ Kėdainiuose, Janinos Monkutės-Marks galerijoje. Visuomenei pristatytas darbas „Abi pusės – abi geros“ padėjo pagrindą dabartiniam kūrybiniam keliui. Jūratės Petruškevičienės paskatinta tęsti kūrybą ir užimti savo vietą meniniame tekstilės lauke, Aušra tebekuria rankines šibori technika. Japonų kilmės tekstilės technika Lietuvoje nėra itin paplitusi ir dažniau naudojama medžiagos dažymui, o ne faktūros konstrukcijai. Daigstant, traukiant, sukant, rišant, spaudžiant medžiagos reljefas keičiasi ir įgauna naujas erdvines formas, kurios pritaikomos funkcionaliems daiktams – rankinėms. Prisimintos jau seniai pastebėtos, užfiksuotos, bet taip ir neišreikštos formos, spalvos, faktūros bei mintys. Keturios besikartojančios formos ir trys spalvos alsuoja elegancija ir prabanga. Kiekviena rankomis sukurta faktūra pritaikoma tam tikrai rankinės formai.

Monika Simanavičiūtė: „Labai džiaugiausi šiuo pasiūlymu ir galimybe apsilankyti mieste, kuriame dar neteko lankytis. Azartą ir intrigą kėlė dar ir tai, kad rinkosi keletas menininkų iš skirtingų Lietuvos miestų, ir reikejo sugebėti viską suderinti, sudėti į bendrą gražią ir skoningą visumą. Mano darbų pasirinkimą lėmė muziejaus klasikinis stilius. O skrybėlės ir skėčiai – amžina klasika. Kad ji nebūtu per daug griežta, ją sušvelninau pasirinktomis lauko gėlių kompozicijomis. Visas šis klasikinis švelnumas puikiai derėjo su Marytės Ruginienės kurtomis suknelėmis bei kitų menininkų darbais. Pačiai patinka ne tokia griežta klasika, todėl ir darbai buvo lengvi ir permatomi. Dėkoju už šią patirtį ir tikiuosi dar kartą apsilankyti Kėdainiuose“.

Lina Dulkienė: „Neįsivaizduoju dienos be fotoaparato rankose arba stalo, apkrauto įvairiausiais stikliukais, biseriais, juostomis. Kurdama papuošalus atradau save ir fotografijoje. Jau ketveri metai gyvenu idėjų, spalvų, grožio ir kūrybos pasaulyje“.

Lina Ramanauskaitė – plaukų priežiūros specialistė: „Grožis mane užburia. Visos pasaulio spalvos ir formos yra nuostabios, kai panaudojamos tinkamai. Man patinka tai atrasti ir pateikti vis kitaip, neįprastai, įdomiai. Todėl man mano darbas – amžina kūryba“.

Linos Dulkienės nuotraukos.

Plaukus tvarkė Lina Ramanauskaitė („Spindintys plaukai tau“).
Floristė Monika Simanavičiūtė („Nerijanos žiedas“).
Rankų darbo papuošalus sukūrė Lina Dulkienė.
Makiažas – Linos Dulkienės.
Rankines sukūrė Aušra Sedlevičiūtė.
Sukneles sukūrė Marytė Ruginienė.
Aksesuarai į plaukus – IV Boutique.
Fotografuota Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje.

Modeliai: Greta Petraitytė, Arina Stankevičiūtė, Viktorija Orlovaitė, Modesta Vargonaitė, Rasa B. Dieckmann, Silvija Samsonaitė, Evelina Vižin.

Lietuvos spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Kategorijos: Fotogalerijos, Mados tinklarastininkas, Saulės arkliukai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė