Lietuvos lenkų rinkimų akcija grasina vaikų streikais (7)

LLRA protestuoja prieš mokyklų pertvarką Lietuvoje 2015-06-02 | Alkas.lt nuotr.

LLRA protestuoja prieš mokyklų pertvarką Lietuvoje 2015-06-02 | Alkas.lt nuotr.

Rugpjūčio 28 d. Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) pagrasino mokslo metų pradžioje tautinių mažumų mokyklose surengti visuotinį streiką. Grasinama, kad lenkiškose ir rusiškose Lietuvos mokyklose besimokantys vaikai nebus leidžiami į mokyklas ir nepasirodys pamokose. LLRA pareikalavo, kad nedelsiant būtų panaikintas suvienodintas lietuvių kalbos brandos egzaminas ir pusantro karto padidintos mokinio krepšelio lėšos tautinių mažumų mokykloms.

LLRA taip pat reikalauja  grąžinti lenkų kalbos egzaminui privalomumo brandos egzamino statusą ir atsižvelgti į šio egzamino rezultatus priimant į aukštąsias mokyklas.

LLRA išplatintame pranešime spaudai rašoma: „Mums, tėvams, labai rūpi mūsų vaikų interesai, tuo tarpu valdantieji nedaro nieko, kad pagerintų situaciją tautinių mažumų švietimo srityje. Valdantieji atima iš mūsų vaikų laisvalaikį, kurį jie turi skirti tam, kad galėtų įveikti programų skirtumus, atsiradusius dėl valdžios kaltės, t.y. priėmus Švietimo įstatymo pataisas. Pakeitimai švietimo sistemoje turi būti derinami su mokyklų bendruomenėmis, o to mūsų valstybėje trūksta. Nesutinkame, kad mūsų vaikai būtų psichologiškai terorizuojami ir su jais būtų žiauriai elgiamasi“.

Valentinas Stundys | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Valentinas Stundys | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Paprašytas pakomentuoti LLRA grasinimus Seimo Švietimo mokslo ir kultūros komiteto narys, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas, Šešėlinis švietimo ir mokslo ministras Valentinas Stundys sakė:

„Akivaizdūs keli dalykai. Visų pirma tai – politinė akcija, nieko bendra neturinti su, kaip rašoma, vaikų interesais. Suprantama, jau prasideda rinkimų kampanija. Gaila, kad, prisidengiant tėvų vardu, pasinaudojant vaikais, skelbiamas ultimatyvus pareiškimas, keliantis abejonių dėl streiko organizatorių geranoriškumo ir teisinės valstybės principų išmanymo. Jokie tarptautiniai ekspertai pastabų dėl tautinių bendrijų atstovams sudaromų švietimo sąlygų neturi. Valstybė skiria šiai sričiai didelį dėmesį- papildomos lėšos, puikios galimybės mokytis gimtosios kalbos ir mokytis gimtąja kalba, dėmesys geresniam valstybinės kalbos mokymuisi“.

V. Stundys išreiškė viltį, kad Lietuvos mokyklos ir mokiniai nepasiduos LLRA provokacijoms bei šantažui. „Kvietimas streikuoti – mūsų lojalumo savo valstybei ir jos sąrangai išbandymas. Tautinių bendrijų atstovai turi istorinį šansą parodyti, kad jais politikai nebemanipuliuos. Ar pakaks drąsos pademonstruoti savarankišką orumą?“ – klausė politikas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė