L. Graužinienė pasaulio šalių parlamentų pirmininkes paragino paremti neteisėtai kalinamą N. Savčenko (0)

Loreta Graužinienė Pasaulio parlamentų pirmininkių konferencijoje pranesimas_l

L. Graužinienė pasaulio šalių parlamentų pirmininkes paragino paremti neteisėtai kalinamą N. Savčenko | lrs.lt nuotr.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Niujorke vykstančiame 10-ajame Pasaulio moterų parlamentų pirmininkių konferencijoje pagrindinį dėmesį skyrė Rusijos agresijai prieš moteris Ukrainoje ir pakvietė susitikimo dalyvius kartu išreikšti solidarumą su neteisėtai pagrobta bei Rusijoje įkalinta Ukrainos lakūne ir parlamento nare Nadia Savčenko.

„Turime būtinai pareikšti paramą ir solidarumą daugiau nei metus neteisėtai kalinamai Ukrainos karinių pajėgų pilotei ir išrinktai Ukrainos parlamento narei Nadiai Savčenko“, – konferencijos dalyviams kalbėjo Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Seimo pirmininkė taip pat pažymėjo, kad nepaisant gerų tarptautinės bendruomenės ketinimų ir pastangų, nutraukti smurto prieš moteris konfliktų apimtose zonose kol kas nepavyksta.

„Moterys ir mergaitės paprastai tampa pirmosiomis konflikto aukomis. Jos neproporcingai daug nukenčia dėl gyventojų perkėlimo, teisių atėmimo, marginalizacijos, prievartos. Pirmiausia patiria seksualinę prievartą, prievartavimus, priverstines vedybas. …Paskutinių konfliktų metu, pavyzdžiui, vykstant Rusijos agresijai prieš Ukrainą, atsirado daug perkeltųjų asmenų. Pusė iš jų yra moterys, kurioms konfliktas smogia labiausiai: tiek fiziškai, tiek psichologiškai“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

L. Graužinienė apžvelgė prieš penkiolika metų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos priimtos rezoliucijos Nr. 1325 dėl moterų, taikos ir saugumo įgyvendinimą. Seimo Pirmininkės nuomone, norint prasmingai įgyvendinti minėtąją rezoliuciją būtina aktyvi Jungtinių Tautų narių ir regioninių organizacijų partnerystė, taip pat specialūs, racionalūs nacionaliniai veiksmų planai.

Savo kalboje L. Graužinienė vadovė pabrėžė ir moterų vaidmens svarbą, aktyviai siekiant pokyčių, skatinant ir palaikant taiką bei saugumą.

„Tvari taika yra neatskiriama nuo lyčių lygybės. Artimiausiais metais moterys turi atlikti pagrindinį vaidmenį, pereinant nuo smurto prie taikos“, – sakė Seimo pirmininkė.

Pasak L. Graužinienės, Lietuva tvirtai laikosi įsipareigojimų skatinti moterų, taikos ir saugumo klausimų sprendimą šalies viduje ir palaikydama santykius su kitomis šalimis. Vyksta paskutinis Antrojo nacionalinio veiksmų plano dėl moterų, taikos ir saugumo rengimo etapas, ketinama atnaujinti įsipareigojimus kovoti su konfliktų pasekmėmis moterims ir mergaitėms, skatinti moteris dalyvauti priimant sprendimus.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė