10 įdomiausių dalykų apie visų laikų gitaros legendą Eriką Klaptoną (video) (2)

Erikas Klaponas | wikimedia.org nuotr.

Erikas Klaponas | wikimedia.org nuotr.

Artėjant  Eriko Klaptono (Eric Clapton) tribute koncertui Piano.lt vasaros terasoje rugsėjo 1 d., kviečiame susipažinti su 10 įdomiausių dalykų apie  roko muzikantą, kompozitorių, vokalistą ir visų laikų gitaros legendą.

1. E. Klaptonas galėjo tapti vitražistu

1961 m. Kingstono meno koledže E. Klaptonas studijavo vitražo dizainą, tačiau, praėjus vieneriems mokslo metams, buvo pašalintas dėl pernelyg didelio dėmesio muzikai. Po pašalinimo iš koledžo šešiolikmetis pradėjo uždarbiauti grodamas viešose miesto erdvėse, tobulindamas grojimo techniką. Ilgainiui savamokslio gitaristo talentas tapo pastebėtas.

2. Lėtapėdis E. Klaptonas

E. Klaptonas yra puikiai žinomas dėl gebėjimo virtuoziškai greitai groti gitara, tačiau jo pravardė – „Slowhands“ (Lėtapėdis). Šitaip jį 1964 m. praminė grupės „The Yardbirds“ vadybininkas Diordžio Gomelskij (Giorgio Gomelsky) dėl to, kad norėdamas pakeisti koncerto metu nutrūkusią stygą muzikantas ant scenos užtrukdavo taip ilgai, jog nekantraujanti publika pradėdavo raginamai ploti.

3. Ar E. Claptonas – dievas?

1960-ųjų viduryje, E. Claptonui grojant su „Bluesbreakers“, vienas jo gerbėjų Islingtono rajone Londone išpurškė grafitį: „Claptonas yra dievas“. Šį užrašą įamžinus fotografui, apie muzikantą ėmė sklisti legendos.

4. Daina „Layla“ yra apie „bitlo“ Džordžo Harisono  (George Harrison) žmoną

Vienas žinomiausių E. Klaptono kūrinių „Layla“ buvo įkvėptas vienpusės meilės draugo Džordžo Harisono  žmonai, modeliui Pati Boid (Pattie Boyd). Dž. Harisonui ir P. Boid išsiskyrus, 1979 m. ji ištekėjo už E. Klaptono. Įdomu, kad net ir po to E. Klaptonas su Dž. Harisonu išliko draugais – pastarasis netgi dalyvavo poros vestuvėse. Tačiau gitaristo ir modelio santuoka ilgai netruko: 1988 m., beveik po dešimtmečio, jų keliai išsiskyrė.

5. Pyragas – aktorei į veidą

1970-aisiais Klaptonas pasirodė keistokame trumpo metro filme „Circasia“. Vienoje scenoje klouną vaidinantis muzikantas, kartu su aktoriumi Biordžesu Mereditu (Burgess Meredith), kolegei Širli Maklein (Shirley MacLaine) į veidą paleido pyragą su grietinėle. Ši buvo taip įsiutusi, kad, anot šaltinių, su Klaptonu nesikalbėjusi mėnesių mėnesius. 10 min. trukmės filmą galite peržiūrėti čia:

6. E. Klaptonas – triskart minimas Rokenrolo šlovės muziejuje

E. Klaptonas JAV esančio Rokenrolo šlovės muziejaus „Hall of Fame“ („Šlovės salėje“) minimas daugiau nei bet kuris kitas atlikėjas – tris kartus. Jis pagerbtas ne tik kaip grupių „The Yardbirds“ ir „Cream“ narys, bet ir kaip solo atlikėjas.

7. Jis susitikinėjo su dainininke Šeril Krou (Sheryl Crow)

Nors E. Klaptonas ir amerikiečių dainininkė Šeril Krou bandė nuslėpti 1996 m. užsimezgusią trumpalaikę draugystę, judviejų šilti santykiai neliko to nepastebėti. Manoma, kad 1998 m. Š. Krou  albume „The Globe Sessions“ esanti daina „My Favourite Mistake“ yra būtent apie jos romaną su E. Klaptonu.

8. Muzikantui priklauso reabilitacijos centras narkotikų vartotojams

Metai iš metų E. Klaptonas kovojo su priklausomybe nuo narkotikų. 1998 m., pavykus išsivaduoti iš svaigalų liūno, muzikantas atidarė nuosavą reabilitacijos centrą „Crossroads“ („Kryžkelės“). Centras įsikūręs Antigvos saloje. E. Klaptono įsitikinimu, ramybėje skendinti, izoliuota sala – puiki vieta gydymuisi nuo priklausomybių.

9. E. Claptono vardu pavadinta mažoji planeta

Harvardo universiteto mokslininkai vieną iš asteroidų pavadino (mažąją planetą 4305) pagal žymiojo muzikanto pavardę. Klapton 4305 skrieja tarp Marso ir Jupiterio.

10. Legendinis gitaristas kolekcionuoja „Ferrari“

„Ferrari“ – muzikanto mėgstamiausias automobilis. Meilė šiai brangiai mašinai paskatino jį tapti kolekcionieriumi. Nūdien neįmanoma išvardinti E. Klaptono turėtų „Ferrari“ kiekio, tačiau jam priklauso ir vienetinis modelis, pavadinimu SP12 EC. Šis automobilis 2010 m. buvo surinktas pagal specialų užsakymą. Jo vertė – daugmaž 4,7 mln. dolerių.

Parengta pagal contactmusic.com informaciją

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė