Trakų rajone nustatyti dar du Afrikinio kiaulių maro atvejai (0)

Kiaulių maro židinys | vmvt.lt nuotr.

Kiaulių maro židinys | vmvt.lt nuotr.

Atliekant Afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkio epizootinį tyrimą Grendavės kaime (Grendavės sen., Trakų r.), nustatytas dar vienas ūkis, į kurį pateko AKM virusas. Šiame ūkyje buvo laikomos 9 kiaulės. Be to, gautas pranešimas apie nugaišusią kiaulę tos pačios seniūnijos Gruožininkų kaime, kur ūkininkas augino 16 kiaulių. Atlikus tyrimą, nustatyta, kad kiaulė taip pat nugaišo dėl AKM. Trakų rajonas priskiriamas AKM užkrėstai teritorijai, joje šiais metais užfiksuota jau 10 AKM židinių.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistams patvirtinus AKM diagnozę nugaišusioms kiaulėms, abiejuose ūkiuose atlikta dezinfekcija, visos 25 kiaulės sunaikintos. Aplink ligos židinį 3 km ir 10 km spinduliu nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos.

Šios kiaulių laikymo vietos jau ankščiau buvo patekusios į apsaugos ir priežiūros zonas, kadangi minimi ūkiai yra netoli pirmojo Trakų rajone nustatyto AKM židinio. Į šias zonas patenkančios kiaulių laikymo vietos yra nuolat tikrinamos veterinarijos gydytojų, imami gyvulių kraujo mėginiai, atliekami klinikiniai tyrimai.

Gyvenantiems apsaugos ir priežiūros zonų teritorijoje draudžiama išvežti kiaules ir kiaulieną. Norintys savo reikmėms paskersti kiaules, privalo apie tai informuoti Trakų valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą ir suderinti mėginių paėmimą. Skerdieną vartoti galima tik gavus neigiamus AKM tyrimų rezultatus.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad draudžiama kiaules šerti termiškai neapdorotais pašarais, be to, privalu laikytis kitų biologinės saugos reikalavimų (termiškai apdoroti pašarus, riboti pašalinių asmenų apsilankymus ūkiuose ir kt.). Nustačius AKM židinį, gyvulių augintojams draudžiama lankytis kitose kiaulių laikymo vietose ne mažiau kaip 48 h..

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė