„Šiaulių naktys 2015“ suvienys penkias šventes (0)

Šiaulių naktys 2015 | naktys.lt nuotr.

Šiaulių naktys 2015 | naktys.lt nuotr.

Paskutinį vasaros savaitgalį Šiaulių bulvarą jau ketvirtąjį kartą drebins „Šiaulių naktys“. Tradicinis miesto renginys žada būti kaip niekad triukšmingas – šiauliečius ir miesto svečius į gatves šiemet trauks ne tik turtinga ir naujovių nestokojanti renginio programa, bet ir švenčių gausa – renginio metu mieste jų suskaičiuojama net penketas.

„Šiaulių naktys“ – dovana miestui

„Prieš ketverius metus pradėtos rengti „Šiaulių naktys“ kasmet tampa vis stipresnės“, – teigia vienas iš šventės rengėją Remigijus Ruokis. – „Renginio idėja kilo norint suteikti miestui ką nors gero, ką nors, kuo jis galėtų didžiuotis.“ Laikas tik įrodo, kad išsikelti tikslai sulaukia atsako – šventės kasmet laukia tūkstančiai ne tik Šiaulių miesto gyventojų, bet ir svečių.

Viena iš šventės pasisekimo priežasčių – renginių ir veiklų gausa. „Kurdami „Šiaulių naktis“ mes nenorėjome remtis mugės idėja, ką daro daugelis. Norėjome miesto erdvę užpildyti ne prekėmis, kurių laisvai gali įsigyti ir prekybos centre, bet renginiais, muzika, menu ir sportu,“ – mąsto Remigijus Ruokis. Pasidžiaugti verta tuo, kad šiemet „Šiaulių naktų“ erdves užpildo puikūs projektai ir nauji sumanymai.

Kvies atsigręžti į problemas

„Šiaulių naktys 2015“ miestui dovanoja net penketą renginio metu veiksiančių švenčių. Ypatingo dėmesio nusipelno pirmą kartą rengiama neįgaliųjų šventė „Nenusigręžk“. Remigijaus Ruokio ir neįgaliųjų šventės rengėjų teigimu, pavadinimas „Nenusigręžk“ slepiasi po dviprasmybės kauke. „Kaip dažnai sveiki žmonės nusigręžia nuo neįgaliųjų drovėdamiesi nežinia ko, taip ne rečiau ir patys neįgalieji nusigręžia nuo sveikųjų jausdamiesi nevisaverčiais, tad ir šio renginio atidarymas, miesto šventės metu visai natūralus dalykas, nes visų pirma „Šiaulių naktys“ buvo sumanytos kaip socialinis reiškinys. Ir ši šventė, organizuojama pačių neįgaliųjų, kaip tik ir papildo jas“. Pabrėžiama, kad neįgaliųjų šventės „Nenusigręžk“ atidarymą pradės Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio „Goda“ spalvų muzikos orkestras su soliste Agneta. Šventės metu į orą bus paleista 1000 vienetų drugelių, o žiūrovus trauks Europoje pirmu numeriu vadinama neįgaliųjų breiko grupė iš Klaipėdos. Taip pat bus organizuojama socialinė akcija „Pasimatuok mano negalią“, kurios iniciatorius yra Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Jis pirmasis ir pradės akciją, kurioje galės dalyvauti visi norintys.Džiazas ir dainuojamoji poezija

Pasižymėti „Šiaulių naktyse“ žada ir penkioliktą kartą rengiama „Šiauliai Jazz’15“ šventė, kuriame be gausaus būrio Lietuvos atlikėjų laukiami ir svečiai iš Latvijos bei Danijos. Šį kartą šventės dienotvarkė bus labai įvairi, tad sau tinkančią melodiją rasti galės kiekvienas.

Mėgstantys ramesnę muziką ir dainuojamąją poeziją taip pat ras savo vietą – pasiklausyti muzikos abu vakarus kvies bardų šventė su „Šiauliai gyvai“ atlikėjais bei dar tik kylančiais talentais, kurią dovanos Centro-Kalniuko-Gubernijos bendruomenė.Dailės galerijoje – menai ir kinas

Šiaulių universiteto dailės galerijos duris penktadienį praverti vilios ir dar viena – trumpametražių animacinių filmų šventė „Tindirindis“, paruošusi programą suaugusiems.

Nors tikrosios „Šiaulių naktys“ prasidės tik penktadienį, tarptautinė menų šventė „Anima Mundi 2015“ jau spėjo atverti duris meno mylėtojams, kasdien siūlydama pasiklausyti užsienio ir Lietuvos menininkų skaitomų pranešimų, sudalyvauti rengiamuose pleneruose ir meno dirbtuvėse. „Šiaulių naktų 2015“ metu menininkai iš Irano, Japonijos, Indonezijos, Gruzijos ir kitų šalių miesto bulvare dalinsis savo kūryba gyvai. Visi miestiečiai ir miesto svečiai kviečiami prisijungti ir pasinerti į bendrą meno veiksmą.Apsilankyti verta

Paklaustas, kodėl verta apsilankyti „Šiaulių naktyse 2015“, Remigijus Ruokis žodžių nevyniojo į vatą: „Jei žmogus kasdien turi laiko skaityti kvailas žinutes facebooke, jei jis kasdien eina į parduotuvę tiksliai net nežinodamas, ko jam ten prisireikė, tai, manau, taip pat lengvai gali apsilankyti ir „Šiaulių naktų“ respublikoje – sako Remigijus Ruokis. Rengėjo teigimu, visada turėtų būti gera prisijungti prie kažko didesnio ir gero, pasidžiaugti su visais tuo, ką turime, o ne niurzgėti dėl to, ko stokojam.

Užbaigdamas pokalbį Remigijus Ruokis šiauliečiams palinkėjo labiau mylėti savo miestą ir išmokti ne tik imti, bet ir duoti tiek, kiek duoda „Šiaulių naktų“ organizatoriai ir dalyviai, o taip pat nepamiršti išlaikyti optimizmo –  „Šiaulių naktys“ tam puikiai tinka.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė