S. Skvernelis. Pasienyje vyksta realus karas (53)

saulius-skvernelis-alkas.lt-nuotrKreipiuosi į Jus po neeilinio įvykio, kai gindamas Lietuvos, jos ūkio ir žmonių saugumo interesus mūsų kolega panaudojo jam įstatymu suteiktas galias tramdydamas asmenis, kurie, jo įsitikinimu, darė kriminalinį nusikaltimą.

Įvykis, kaip žinia, baigėsi tragiškai. Bet tai – nuolatinio realaus karo mūsų šalies pasienyje, karo, kuriame kariaujame tam, kad mūsų žmonės būtų saugūs, kad apsaugotume valstybės ekonominius interesus, rezultatas.

Akcentuoju dar kartą: Jūs, t. y. vidaus reikalų sistemos pareigūnai, pirmiausia pasieniečiai ir policininkai, kariaujate kasdien. Daugelis – netausodami sveikatos, rizikuodami, kai kiti ,,įsisavina” protu nesuvokiamas eurų sumas. Tuo tarpu valstybės žmonių ekonominiams interesams ginti, kasdieniam saugumui užtikrinti pareigūnas paliekamas tik kaip gyvas skydas, o ištikus bėdai neretai skubama jį pasmerkti.

Tiek to, būtų galima tai iškentėti. Iškentėti kai kurių politikų ir pareigūnų kasdieninį požiūrį į šalies vidaus saugumą, į vidaus reikalų sistemą. Tačiau manau, kad visi esate nusipelnę bent elementarios pagarbos ir palaikymo. Visada stengėmės kurti teisinę valstybę, tačiau praėjus 26 atkurtos Nepriklausomybės metams turime situaciją, kada pareigūnas, vykdydamas tarnybines pareigas, vykdydamas Priesaikoje ištartus žodžius, galbūt – pabrėžiu, galbūt – panaudodamas ginklą viršijo įgaliojimus, teisiamas be teismo sprendimo, be objektyvaus ir nešališko tyrimo.

Suprantu, kad nemažai Lietuvoje yra žmonių, kurie kontrabandos nelaiko nusikaltimu ir ją toleruoja. Tokių bus visada, bet tai nereiškia, kad turime pasiduoti, nuleisti rankas. Aš asmeniškai didžiuojuosi tais vidaus reikalų sistemos pareigūnais, kurie, rizikuodami savo sveikata, karjera vykdo pareigas žmonėms ir saugo valstybę. Neabejokite – dauguma Lietuvos žmonių remia sąžiningai savo pareigas vykdančius pareigūnus.

Apgailestauju ir nuoširdžiai gailiu žuvusio jauno žmogaus, nekaltinu jokiu būdu jo, nors jis pats pasirinko rizikingą gyvenimo kelią. Kalti esame mes, kurie rūkome krauju permirktas kontrabandines cigaretes, kurie pastūmėjome šį jauną žmogų pasirinkti galimai nusikaltėlio kelią, nepalikdami šalyje galimybės užsidirbti doru darbu. Kalti tie, kurie pagailėjo centų, litų, eurų pareigūnų šoviniams, kad jie galėtų lavinti savo profesinius įgūdžius, kad būtų aprūpinti modernia ginkluote ir įranga, kurie demoralizuoja pareigūnus, žlugdo jų pasitikėjimą Valstybe, Teisingumu, elementariu jų sunkaus ir nedėkingo darbo vertinimu. Kalti esame mes, kurie nesugeba rasti pinigų modernioms valstybės sienos stebėjimo sistemoms, padedančioms Jums apsaugoti valstybę ir jos žmones.

Kaip Jums toliau elgtis? Yra dvi galimybės: būti parklupdytiems ant kelių, būti abejingiems, nematyti daromų nusikaltimų ir ramiai imituoti darbą. Yra alternatyva – išlikti pareigūnais, stengtis sąžiningai ir kokybiškai atlikti savo pareigas, ginti Tėvynę ir tautos interesus. Nesiklaupti ant kelių prieš kriminalinį pasaulį, kovoti, nepasiduoti, NEBIJOTI!

Aš prašau jūsų rinktis antrąjį kelią. Niekada nesiklaupkite prieš neteisybę, smurtą, spaudimą, BAIMĘ. Niekada neatsukite nusikaltėliui nugaros.

Susitelkite, padėkite kiekvienam savo kolegai, kuris sąžiningai norėjo ir stengėsi atlikti savo pareigą. Ne visada tai pavyksta, todėl nepalikime patekusio į bėdą.

Aš asmeniškai pažadu Jums ginti kiekvieną sąžiningą ir dorą pareigūną, padaryti viską, kad jis gautų tinkamą paramą ir pagalbą. Aš asmeniškai Jums pažadu NEBIJOTI, nebijoti dirbti dėl Jūsų, dėl mūsų visų. NEBIJOKITE ir Jūs. Duodami priesaiką Lietuvai Jūs ištarėte ne tuščius, nieko nereiškiančius žodžius, prisiminkite, kad prisiekėte Lietuvai ir jos žmonėms.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , .

53 komentarai

 1. lietuvis:

  labai teisingi zodziai,tik deja Lietuva panasi i kvailiu sali kurioje nei pilieciams nei esantiems valdzioje valstybes ateitis nerupi

 2. Ei:

  Gal geriau jūs afrikiečius ir azijiečius, besiveržiančius per sieną šaudykite? Taigi lygiai taip pat neklauso nurodymų, vykdo nusikaltimą pereidami užtvaras, ir t.t. Dabar jūs nušovėte į nugarą bėgantį nepilnametį vaikinuką, kuris net tų “krauju permirktų kontrabandinių cigarečių” neturėjo.

  Jūs laužote savo priesaiką, Sauliau Skverneli. Dėl eurų įsisavinimo rūpinatės svetimais žmonėmis, o savus šaudote. Tas vaikinukas gal irgi norėjo geriau gyventi, lygiai kaip tie visi čia įsiveržiantys kitų rasių, svetimi žmonės. Mums tas vaikinas – Lietuvos pilietis, savos Tautos žmogus, o priesaika Lietuvai reiškia ginti Tėvynę ir JOS žmones, bet ne svetimus. Jūs neginate Tėvynės ir tautos, todėl nemeluokite, o verčiau atsistatydinkite.

  • Neskubėk ir būsi pirmas: dar jų nėra, o jau rauniesi plaukus.

  • Deja, privažiuos įvairiaspalvių kitataučių į mūsų šalį, su kuriais bus elgiamasi kaip su kokiomis didenybėmis. Kadangi esame ES, tai turime būti „draugiški“, pasidalindami šia būsima našta, kurią pridirbo tos didžiosios šalys savo kolonijų steigimu Afrikoje ir Azijoje XVI-XIX a. Visuomenės dauguma nieko nesprendžia, geruoju su „valdžia“ nepavyktų susitarti, nebent tiktai griežtuoju – masiniai žmonių susirinkimai prie „jų (valdžios)“ pastatų su savo reikalavimų kėlimu.

   • Ei:

    Nieko mes neturime, ir jokių draugiškumų dėl nusikaltėlių, pažeidžiančių sienas. Lenkija ims tik 2000 pabėgėlių (t.y. dvigubai mažiau, negu Lietuva tam pačiam gyventojų skaičiui), ir ką tik jų prezidentas Duda Merkelei pasakė, kad daugiau Lenkija neims, “nes neturi galimybių”. Dabar mūsų Skvernas po savaitės skris į Liuksemburgą atstovauti Lietuvai naujuose pabėgėlių siūlymuose, va ir pamatysim AR GINS TĖVYNĘ IR TAUTOS “INTERESUS”, kaip bandė čia kvailelius mūsų “trolint”, ir TEGUL TIK PABANDO dabar pažeidėjus pervežinėt… :E

 3. Antanas:

  Labai teisingai!!! Palaikau!

 4. Bartas:

  O Skvernelis , manau , yra teisus.

 5. vabalas:

  Šitas žmogus yra šiukšlė, nes gina žmogų, nušovusį beginklį, net neturintį jokios kontrabandos vaikiną. Tai ne karas, o žmonių medžioklė. Bėgimas nuo galimos prievartos nėra nusikaltimas. Ir apskritai, kontrabanda nėra nusikaltimas. Tai yra ekonominis veiksmas, siekiant patenkinti šalies gyventojų poreikius. Knygnešiai irgi buvo kontrabandininkai.
  Dar galima pasigilinti iš kur atsiranda toks reiškinys kaip kontrabanda. Visose šalyse tai atsiranda dėl tų pačių priežasčių- plėšikiškos mokesčių politikos, gyventojų nuskurdinimo, įtakingų veikėjų konkurencinio saugumo, ir žmonių laikymo kvailiais. Kontrabandininkus sukuria pati valstybė ir jos galios elitas. Pavyzdžių net nereikia toli ieškoti. Aš ir pats kažkada vežiau beherovkos keliais buteliais daugiau nei leido valdžios utėlės. Formaliai aš buvau kontrabandininkas, todėl po neilgų derybų vienas butelaitis dingo muitinės pareigūno portfeliuke. O po kelių mėnesių, tos pačios utėlės parašė kitą popieriuką, ir aš jau nebebūčiau buves joks kontrabandininkas net jei būčiau vežes dvigubai daugiau. Iš esmės šio jauno žmogaus gyvybė ir daugybės kitrų žmonių likimai buvo sunaikinti ir toliau naikinami išpuoselėtų rankų dedamais parašiukais. O policija yra tik tų ponų sarginiai šuniukai. Skvernelis gali nestumt į kelnes, bus išsuktas ir tas “narsusis” šaulys, ir jis pats liks savo poste, dar ir premijas išsimokės. Ponai neskriaudžia tų, kurie jiems ištikimai tarnauja.

 6. Gustavas:

  Šįkart su Prezidentės per tv. išsakyta nuomone nesutinku o išsakyta nuomonė neatlikus išsamaus tyrimo nėra gerai. Tai gali įtakot tolimesnę eigą .Tyrimas parodys ar pareigūnas tinkamai atlyko savo pareigas . S. Skvernelis straipsniu teisus. Straipsnis reikalingas ir laiku .

 7. Vyko tas karas:

  ir vyks. Tol kol prekiu kainos uz sienos bus 3-5 kartus mazesnes tol tas karas ir vyks. Valdziuke! Kur jusu laisva konkurencija? Kur jusu laisvas prekiu judejimas?

 8. Kestas:

  Labai teisingi ministro zodziai. Gaila jauno vaikino, gaila kad taip atsitiko bet jo niekas neverte uzsiimti kontrabanda, tai buvo jo pacio pasirinkimas. Bet pabandykime isivaizduoti ibaugintus karius ir policininkus kuomet istikus rimtam pavojui jie nepanaudos ginklo nes bus visu ibauginti ir visu smerkiami. Pareigunas turi teise panaudoti saunomaji ginkla ir nereikia jo gasdinti su susidorojimu nes jis ji naudojo ginant valstybe, jos zmones. Gaila kad jaunuolis zuvo bet kita karta bus kitaip ir tikiuosi kad pareigunams nesudrebes ranka.

  • vabalas:

   Su tam tikromis išlygomis teisė panaudoti ginklą gali būti naudojama kai kyla tiesioginis pavojus žmonių gyvybėms. Kontrabanda yra ekonominis nusikaltimas. Tiksliau būtų sakyti- smulkus ekonominis nusikaltimas. Jei nuo tokios veiklos reikia “ginti valstybę”, tai tokia ir ta valstybė. Be to, mes gi visi žinom, kad didieji milijonai vaikšto visai ne per kontrabandininkų rankas. Bet ten niekas nešaudo, ir niekada nešaudys, nes ten kur dideli pinigai, ten ir dideli advokatai.
   Ir jau visai juokinga, kai neginkluoto žmogaus nužudymas įvardijimas kaip žmonių gynimas. Nuo ko? Nuo du kartus pigesnių prekių?! Panašu, kad kažkas žmones laiko visiškais kvailiais.

   Nužudytojo šeimai reikėtų susirasti normalesnį advokatą, ir vistik pabandyti pasibylinėti. Kartoju dar kartą, už laiku nesumokėtus mokesčius, baudas, už šešėlines paslaugas, už fiktyvius pavedimus ir bankrotus, už kitą neteisėtą ekonominę veiklą žudyti žmonių policija negali. Šaulio vapėjimas apie jo įsitikinimą, kad vyko nusikaltimas yra niekinis. Nusikaltimai, tuo labjau ekonominiai, Lietuvoje vyksta ir vyks kiekvieną akimirką. Jei šis atvejis praslinks be atsako, šaudymų ir mirčių tik daugės.

   O dabar prisipažinkite, niekada nepadėjote kasti bulves kaime? Niekada neragavote samanės? Niekada neperpirkote naujų ar naudotų daiktų? Visais tais atvejais darėte ekonominį nusikaltimą ir, pagal Skvernelio logiką, tapote karo dalyviu, t.y. jus jau galėjo nušauti bet koks mentas, kurį turėjote drąsos pasiųsti nx.

   • emigrante:

    jei p.Skvernelis skelbia kara noredamas nurasyti brutalu jauno zmogaus nuzudyma ir taip apginti XVII amziaus Amerikos gangsteriu metodais veikianciu,atseit,pasienieciu nusikaltimus tai butina kuo greiciau Lietuvos,o ir isorine ES siena saugoti perduoti labiau kompetetingiems ES senbuviu valstybiu pareigunams!
    Karo atveju juk ir NATO yra isipareigojusi ginti……
    Taciau siame “kare” rimtai sustiprinus sienu apsauga juk gali nukenteti ir itakingu bei galingu “stogu” globojami tikrieji kontrabandos dyzelinu,benzinu,degtine ir tais paciais tabako gaminiais “mintantys” tikrieji kontrabandos rykliai?
    Ir,be abejo, Lietuvos izdas papilneti
    Atvykus stipriai paramai is ES ,galbut pradetu veikti ir simtus milijonu euru kainavusi CCTV kameru sistema kurios irasai Vakaru valstybese yra pats rimciausias irodymas bet kokio nusikaltimo atveju

 9. S:

  Vienu lietuviu mažiau, bet dauguma pritaria…

  • Pikc:

   Ne tik kiekis svarbu – kokybė irgi. 😉 Va, jei koks kolorado vabalas, sugalvojęs turįs drąsos nusikaltimo metu policininką pasiųsti, galą gautų – irgi būtų nuostolis? 🙂
   Apskritai, sprendžiant pagal to organizuotos nusikalstamos grupuotės nario gynėjų komentarus, galima pagalvoti, kad tas fruktelis tiesiog taikiai, be jokių išsidirbinėjimų bandė sieną pereiti su pakeliu kontrabandinių cigarečių kišenėje, o jį žvėrys pasieniečiai pagavo ir parklupdę nušovė. 🙂

   • S:

    Kiek supratau, tai buvo jaunas lietuvis dzūkas, kuris nieko niekur nesiuntė. Dėl kitos dalies galvoju žymiai blogiau. Pirma, jis nėjo per jokią sieną, ir net nebandė. Antra, kišenėje neturėjo nei vienos neleistinos cigaretės, nekalbant jau apie pakelį. Trečia, nepadarė jokio nusikalstamo veiksmo.
    Gal neskaitei, rašė, kad cigaretės atplaukė Nemunu (reiškia, jiems nereikėjo kirsti sienos). Be to, važiavo penkiese, nušovė gale sėdintį (jis nevairavo, ir pats niekur nebėgo). Čia yra tiek, kiek mes žinome.

    • Pikc:

     Pasak pateikiamos informacijos, tai buvo ne “vargšas nekaltas jaunas lietuvis dzūkas”, bet jau policijai žinomos kontrabandininkų gaujos narys.
     “5.30 val. ketvirtadienį dvi transporto priemones stabdė uniformuoti pasienio pareigūnai, tačiau vairuotojai jiems nepakluso. „Ford Mondeo“ taranavo pasieniečių automobilį ir sukėlė akivaizdžią grėsmę jų sveikatai ir gyvybei, prasidėjo aktyvūs veiksmai, siekiant sulaikyti mašinas vairavusius asmenis, buvo panaudotas priverstinio stabdymo įrenginys, vadinamas „ežys“. […] Prieš „Peugeot“, kuris prieš tai trukdė pirmo automobilio sulaikymui, pasieniečiai panaudojo ginklą – buvo iššauta į viršų, o paskui – į padangas. […] Persekiojant „Peugeot 605“, kurio vairuotojas nepakluso VSAT pareigūnų reikalavimui sustoti, iš tarnybinio pistoleto buvo iššauti du įspėjamieji šūviai į orą. Automobiliui nestojant paleisti keli šūviai į padangas.” (http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/vsat-vadas-renatas-pozela-per-pasienieciu-persekiojima-nusautas-jaunuolis-gali-buti-nepilnametis-59-524328).
     Labai taiklus Zeppelinus komentaras:
     “Pasakysiu savo nuomonę trumpai:
     jeigu norime turėti saugią, įstatymus gerbiančią visuomenę, tikrai neverta dėti perteklinių pastangų, kad nusikaltėlio profesija taptu saugi ir nepavojinga.
     Priešingai, vertėtų įstatymiškai legalizuoti aiškią takoskyrą tarp padoraus žmogaus, gerbiančio įstatymus ir nuolat įstatymus laužančio nusikalstamos veiklos elemento.
     Žmogus, visą gyvenimą sąžiningai prisilaikantis įstatymų teisėsaugos mėsmalėje turi turėti besąlygišką pranašumą prieš visokius žulikus ir recidyvistus.
     Jį ir jo interesus turi ginti teisingumo pramonė, o sąmoningai pasirinkę nepaisyti įstatymų nusikaltėliai turi aiškiai suvokti, jog tos pramonės proletarų bus traiškomi, kaip utėlės.
     Smurtaujančio prieš piliečius ar policijos pareigūnus nusikaltėlio profesija Lietuvoje turi tapti PAVOJINGA. Ir ne šiaip pavojinga, o MIRTINAI pavojinga.” Kaip sako, nei pridėsi, nei atimsi.

     • S:

      Galima ir pridėti, ir atimti be skambių iškalbų. Pabandykim parutulioti aprašomus įvykius toliau. Stabdė, nestojo, tada vijosi. Iššaudė visą apkabą (2 + keli šūviai). Jautėsi kaip kare. Prie Leipalingio kapinių sustojo, visi išsilakstė, o vienas – liko sėdėti viduje. Aišku, jam liepė išlipti. Nepaklausė pareigūnų nurodymų, neišlipo. Ką daro “proletarai”? Teisingai, ištraukia nusikaltėlį lauk, panaudoja kovinius veiksmus. Veidu – į žemę, rankas užlaužia, keliais visu svoriu įsiremia į nugarą, uždeda antrankius. Po to pastebi, kad nusikaltėlis nebejuda ir kruvinas… Gydytojų išvada: “patirti sužalojimai buvo nesuderinami su gyvybe”… Keista, kad nuo vieno šūvio būtų greitai miręs… Padėjo pareigūnai su “pirma pagalba”, kurgi ne. Beresnevičiaus, pamenu, šaudyt net nereikėjo, užteko “pirmos pagalbos”… Svarbiausia turėti besąlygišką pranašumą prieš visokius žulikus ir recidyvistus (18 metų amžiaus). Nemačiau niekur, kad nušautas vaikinukas būtų kažkoks narys, čia jūsų vaizduotė. Gauja irgi paistalai, nes “žinoma” tik tiek, kad kažkas paskundė (ir kodėl tada jų nesulaikė prieš tai)? “Žvėrys pasieniečiai” tada tampa įmanomu paaiškinimu, tik blogesniu, negu nušovė. Jeigu tarnybą vadinsime karu, tai viskas galima?

 10. vertybių krizė:

  Pareigūnai neteisūs, nes pagal jų pasisakymus jie puikiai žinojo, kad bus gabenama cigarečių kontrabanda ir dėl to sustabdyti mašiną bet kokia kaina nebuvo būtina. Kas kita ,jei jie būtų turėję informacijos ,kad gabenami ginklai, narkotikai…Gal būt juos dar galima būtų pateisint, jei nieko nežinotų, maža kas ką gabena . Bet dėl cigarečių nužudyt žmogų, tai jau per daug.
  Nesuprantu iš kur tiek daug patenkintų žmonių. Policinė valstybė siautėja, džiugu ar ne? Kažin ką čiulbėtumėte, jei pvz. užpernai kovo11 būtų bananais gerai pašėrę žmones švenčiančius valstybės dieną. Buvo pasiruošę, paskutinę minutę persigalvojo. Ką aš čia šneku repeticija jau buvo, tik guminėmis kulkomis prie seimo…Tik šaudyti gerai neišmoko.

  • Pikc:

   Na va, ir situacijos apibūdinimas itin tikslus, ir palyginimai visiškai logiški – sakyč, žmogelis laisvai kokiuose delfiuose apžvalgininku galėtų darbintis. 😀

   • vertybių krizė:

    Tu ant savęs pasisakei. Politinį nusikaltimą sulygini su ekonominiu nusikaltimu, žiūrėk savo ankstesnį komentarą apie vargšą kontrabandininką ir kolorado vabalą 🙂

    • Pikc:

     Katroj vietoj, tamstele, ten įžvelgėte kalbą apie “politinį nusikaltimą”?
     Beje, matau reikalą pacituoti klasiką: «Извольте, сударь, уметь со мной говорить… Я вам не “ты”, не извольте тыкать-с.» Pardon, kad ne valstybine kalba, bet, spėju, sunkumų nesudarys? 😉

     • vertybių krizė:

      Tai Jūs man pasakykit už kokį nusikaltimą verta nušauti kolorado vabalą. Jeigu už tai, kad graužia bulvių lapus, gal ir nepolitinis 🙂

      • Pikc:

       Hmm… O man atrodė, kad situacija visiškai aiški. Na, tiek to, pakartosiu, kaip sako, “papunkčiui”:
       Vabalas: “Visais tais atvejais darėte ekonominį nusikaltimą ir, pagal Skvernelio logiką, tapote karo dalyviu, t.y. jus jau galėjo nušauti bet koks mentas, kurį turėjote drąsos pasiųsti nx.”
       Pikc: “Va, jei koks kolorado vabalas, sugalvojęs turįs drąsos nusikaltimo metu policininką pasiųsti, galą gautų – irgi būtų nuostolis?”
       Jei vis tiek vaidenasi “politiniai nusikaltimai”, skaitykite dar kartą – tol, kol nebesivaidens. 😉
       Apskritai, nusikaltimas yra veiksmas, o ne psichikos būklė, tad koloradikas yra tiesiog praplautsmegenis nabagas, ir tiek. Nusikaltėliu jis tampa tada, kai ką nors padaro, o ar nusikaltimas ekonominis, politinis, ar dar koks nors, priklauso nuo paties veiksmo, o ne nuo veikėjo psichikos. Tikiuosi, pavyko išaiškinti. 🙂
       O šiaip jau, mano komentaras buvo iliustracija teiginio, kad svarbu ne vien kiekis, bet ir kokybė . Iš to išrutulioti teoriją apie politinio nusikaltimo lyginimą su ekonominiu – čia jau labai lakios fantazijos reikia. Bet, kaip pastebėjau, tamsta dėl to problemų neturite. 😉

       • S:

        Labai matau protingas… Paaiškinkite tada man sąvoką. Kas yra nusikaltimas?

       • vertybių krizė:

        Žmogus be fantazijos, tai žmogus be idėjų :). Pas jus fantazijos irgi netrūksta

        • Pikc:

         Taaip… Matau, be reikalo stengiausi. Ką nors išaiškinti galima tik tiems, kas NORI suprasti. 🙂

         • vertybių krizė:

          Norėjau užbaigti ginčą, bet tiek to,jei taip norit tęsiam.
          Išsisukinėjimai ir visko pervrertimas aukštyn kojom yra jūsų arkliukas.Pasamprotaukim, jeigu žmogelis ištraukė iš kišenės pinigininę ar jis bus kolorado vabalas. Žinoma kad ne. Tačiau žmogus bandantis užimti kokią valstybinę įstaigą ginklo pagalba ar “maišto” metu” ir veikiantis Rusijos naudai, jis be abejo jau koloradas. Taigi tamsta minėdamas kolorado vabalą darantį nusikaltimą būtent tokio (politinio) pobūdžio nusikaltimą ir turėjote omenyje, o diskusijai pakrypus jums nepalankia linkme bandot išsukti uodegą

          • Pikc:

           Jei žmogelis atsisako suprasti ATVIRU TEKSTU pateiktą teiginį ir įsijaučia į ‘ekstrasenso’ vaidmenį, aiškindamas, kad ŽINO, ką aš “turėjau omenyje” – tai ką čia ir bepasakysi… 🙂

 11. Nevežkite kontrabandos:

  Šaunuolis Skvernelis, jo žodžiai verti Ministro, kuris nenusisuko nuo pavaldžių darbuotojų, kurie kasdien dirbą sunkų ir pavojingą darbą. Apginti valstybės sieną nelengva, Pasieniečių yra per mažai, jie budėjimo laiku turi per ilgus sienos plotus, modernios technikos neturi, kuri padėtų stebėti kaip juda nusikaltėliai.
  Nors ir kaip gaila jaunuolio, tačiau reikia gyventi dorai ir nesukčiauti , neapgaudinėti valstybės ir mūsų visų vežant kontrabandą per sieną, nemokant mokesčių. Nebūtų nusikalstamai veikęs, tai gyventų ir šiandien.
  Pasienietis nekaltas.

  • S:

   Čia mes ne apie kaltę (mentas suvažinėjęs vaikus irgi nekaltas). Klausimas tik toks: ar blogai, ar gerai padarė?

   • vertybių krizė:

    Vienareikšmiškai blogai. Žinodamas ,kad važiuoja (galbūt) smulkus kontrabandininkas į jį paleido šūvius. Mūsų jėgos struktūros elgiasi neadekvačiai daromam nusikaltimui. Ir čia tik ledkalnio viršūnė. Negirdėjau ,kad ką nors nubaustų už perteklinį jėgos naudojimą, nors apie tokius atvejus ištisai girdime. Vieną šaulį nubaudė, bet dirba toliau jėgos struktūrose, o mūsų žiniasklaida vaizduoja jį kaip didvyrį .
    Šitą panašu irgi išsuks ,sprendžiant iš to ,kad Skvernelis daro tokius pareiškimus. Be to jis turi mūsų kraujo ištroškusios visuomenės palaikymą

 12. Pikc:

  Matau, kai kurie “žulikų” advokatai norėtų, kad jėgos struktūrų (beje, siūlyčiau pagalvoti, KODĖL jos taip vadinamos ;)) pareigūnai sulaikymui besipriešinančius nusikaltėlius gražiai įkalbinėtų, o jei nepavyktų – eitų į kampą paverkti. 🙂

 13. vertybių krizė:

  Paskaičiau komentarus ir supratau, kad įtariamuosius nusikaltimu ir bandančius pabėgti reikia nušauti, nes kitokių priemonių juos sulaikyti tiesiog NĖRA. Ir nesvarbu ar tai žmogžudys, išpjovęs šeimą, ar žmogutis prekybos centre pavogęs tušinuką, ar įtariamas smulkia kontrabanda, už kurią numatyta bauda. Jeigu jie bėga tai nusipelnė mirties, nes kitaip visų policijos nuovadų kampai bus pilni pareigūnų ašarų, dar žiūrėk koks grybelis įsimes į pastatus…

  • Pikc:

   Oho, koks atkaklumas ginant nusikaltėlius. Ir kiek emocijų! Kažin, ar čia tikrai tik vertybių krizė, jei taip skausmingai priimate. Gal jaučiatės asmeniškai paliestas? Na, bet nesigilinsiu: tamstos veikla – ne mano reikalas. Vis dėlto, visiems suinteresuotiems asmenims pateiksiu paprastutį algoritmą, galintį gerokai sutaupyti nervų. Taigi, a) neužsiimk nusikalstama veikla; b) jei užsiimi, nusiteik, kad gali įkliūti; c) jei įkliūsi, nebandyk priešintis ar bėgti; d) jei bandysi, nusiteik, kad pareigūnai gali panaudoti (ir greičiausiai panaudos) jėgą. Va, kaip paprasta. 🙂

   • S:

    Aš jaučiuosi paliestas. Asmeniškumas čia toks, kad pamatęs plaukiančią “kontrabandą” pareigūnams tikrai nepranešiu. Nes nusikaltimo atskleidimas nevertas tautiečio gyvybės, man patinka gyvi lietuviai, nenušauti… Kitų nuomonės visada įdomios, pareigūnų veikla irgi mano reikalas (noriu žinot, ar juos palaikyt, ar kartais stabdyti). O pateiktos taisyklės nepilnos pagal straipsnį. Leiskite pridėti: e) “realiam” kare niekada neatsuk pareigūnui nugaros… 😉

    • Pikc:

     Na, jei jau iki “e” atėjote, vadinasi, punktai “a-d” tikrai aktualūs. 🙂
     “Nes nusikaltimo atskleidimas nevertas tautiečio gyvybės, man patinka gyvi lietuviai, nenušauti… ” Ak, kaip dramatiška! 🙂 Išties, LABAI taiklus buvo Zeppelinus pastebėjimas: “Tolerantiškoji publika taip piktinosi tuo atveju, tarsi policininkai būtų tą jaunuolį ištraukę iš automobilio, pastatę prie sienos ir iškilmingai sušaudę.”

     • S:

      Aišku ištraukė, pats gi neišlipo… Toliau galus paslėps. Tą pačią dieną Telšiuose girtas jaunikaitis nestojo, bėgo nuo policijos priešinga važiavimui kryptimi, sukėlė visiems pavojų, po to sustabdytas nepasidavė, dar ir mušė policininkus, tie negalėjo paprastai sulaikyt. Panaudojo elektros smūgį, tada sulaikė. Nusikaltėlis gyvas sveikas, niekas nesužeistas, nežuvo. Tai kurie pareigūnai teisūs? Ar jums nepatinka, patartumėt šaudyt visus?

 14. Vilmantas Rutkauskas:

  Čia apie tą, kurį palaidojo su kryžiais: greičiausiai tingėjo dirbti, tai sumanė verslininkauti (nuodais), t. y. pirkti pigiau, parduoti brangiau.

 15. S:

  Apie Cepelino nuomonę

  Įdomiai ir sklandžiai moka rašyti. Bet man susidaro įspūdis, kad patekome į atvirkščią tikrovę. Viską galima išaiškinti priešingai, čia gal ir yra nesėkmių priežastis. Kiek suprantu, tai nusikaltimas yra įstatymų nesilaikymas, teisingai? Kas yra pagrindinis įstatymas? Konstitucija. Kiek jos laikosi valdžia? Berods dažnai pažeidinėja ir nepaiso nuolat. Jei nepaisoma pagrindinio, kodėl turėtų paisyti žemesnio lygio įstatymų. Jų surašyta daug, vieni pritaikyti savo patogumui, kiti taikomi pagal savo nuožiūrą. Reiškia, valdžia – nusikaltėliai? Gal ir recidyvistai (nuolat pažeidžiantys)? Čia rėmėsi “tautos interesu” ir visi apsalo iš laimės… Bet dauguma tautos nepasitiki teismų sprendimais, turbūt ne šiaip sau? Pagal priimamus sprendimus gaunasi, kad kai kurie teisėjai – žulikai. Ir iš viso šito, jėgos “struktūras” būtų galima pavadinti įstaigomis, tarnaujančiomis žulikams ir nusikaltėliams (“recidyvistams”). O jei esi gaujos narys, pats tampi žuliku ir nusikaltėliu (galioja ne tik valdžiai, bet ir pareigūnams “proletarams”). Atsiranda dvi tiesos, čia įdomu pasiaiškinti, kuri – tikra?

  Skvernelio rašinyje aiškiai matosi pagrindinis kirtis – net tris kartus didžiosiom raidėm NEBIJOTI, dar apie BAIMĘ, ir kad kažkas “parklupdys ant kelių”. Ko pareigūnams ten reikia bijoti? Taigi visi ginkluoti, o šituo atveju jie nušovė beginklį įtariamąjį. Nejaugi ten tokie bailiai dirba tarnybose? Nebijo pareigūnai tų nusikaltėlių, tai visiška nesąmonė. Bijoti čia gali tik vieno dalyko – pačios tautos. Akivaizdu, kad tauta nėra patenkinta “pažanga”, padaryta per >20 metų. Pati valdžia gali pabandyti surasti “atpirkimo ožius”, Skvernelis gina savus. Tačiau, duodama svarbesnė žinia ateičiai. Esama tvarka dabar gerai įsitvirtinusi. Aišku, kad niekas jos nekeis. Valdžia ir toliau vykdys nusikaltimus, priims tokius įstatymus, kurių vykdyti nenorės pati Tauta. Galutinė stotelė – visiškas lietuvių tautos žlugimas, ir paskutinių piliečių sunaikinimas. Nesipriešinti tokiems valdžios įstatymams juk neįmanoma? Čia pasiūlomas sprendimas – nusikaltėlius reikia žudyti… Kas bus nusikaltėlis nuspręs “policijos proletarai”, Skvernelis, teismai, valdžia. Pasipriešinsit – šaudys, traiškys kaip utėles. Vėl “vsio zakonno”, nusikaltėliai turės žinoti, kad MIRTINAI pavojinga (audringi Cepelino plojimai). Pareigūnams perduota žinutė, kad panašūs atvejai kaip šitas, yra palaikomi. Todėl kai kils rimtas pasipriešinimas, šaudys žmones be jokių svarstymų. Atsitraukimas juk reikštų “parklupdymą ant kelių”… Kreipimasis pareigūnus šaukia tapti aukštesnės kastos nariais, kurie neliečiami, nes gali nebaudžiamai žudyti. Įdomu, jūs skaičiuojate bent du žingsnius į priekį? Atrodo protingi žmonės… Jūs ne nusikaltėliai? “Fobiją” greitai įvardins nusikaltimu, sunkesniu už “kontrabandą”. Pradės vaikus atiminėt “įstatymo vardu”, dar kas nors. Ar atsisakysit visko, kad netaptumėt nusikaltėliais? Palaukit, šiais visuotinio sekimo laikais suras jums ką prisiūt. Ir jūs labai paklusniai tapu tapu į kalėjimą, nebandysit priešintis? Jei nusikaltėlis – pareigūnas, bet įteisintas, tai kaip tada? Pagaliau, smurtu susikūrė ir įstatymų leidėjų “demokratija” (Prancūzų revoliucija, ir t.t.). Tai visada tam tikra galimybė spausti valdžią, esant nepriimtinoms taisyklėms ir įstatymams. Ukrainoj, pavyzdžiui, suveikė. Aš suprantu, kad gal jums kinkos dreba jau vien pagalvojus, ir norisi tvirtos rankos, kuri jus gins nuo nusikaltėlių. Bet juk ta ranka taip pat nusileis ir ant jūsų, kaip “nuolat įstatymus laužančio nusikalstamos veiklos elemento”. Jeigu užsiauginsim nebaudžiamus pareigūnus-žudikus, kaip lietuviškas “maidanas” atrodytų, galite įsivaizduoti? Dabar grįžome į “brežnevizmo” laikus, tai dar norisi “stalinizmą” iš naujo pabandyt? Man visada buvo keista, kodėl dauguma pritaria sprendimams, kurie po to atsisuka prieš jos pačios valią ir naikina tautą. Pasirodo, užtenka viską atvirkščiai pasakyt (prarandi Nepriklausomybę = sustiprini; “kariauji” nušovęs pasienyje žmogų = rūpiniesi žmonių saugumu; tauta nyksta = gini jos “interesą”), tada tuoj visi džiūgauja ir pritaria. Cepelinas dar ir balsuot nori už šitą veikėją. Bent jau nedžiūgaukit, kad kažką nušovė…

  Čia priėjo Skvernelis ir tarė: “Mes tik vykdom įstatymus! Ką mums daryt, jei jie blogi ir kažkas konstituciją pažeidinėja?! Eiti valdžią versti?”. Nusiraminti pirmiausiai reiktų… NEšaukti apie baimes ir “į kovą” šaudyti toliau žmonių. Niekam nuo to geriau nebus. Pareigūno “linčo” nereikalaujama. Pagaliau, jeigu net viršijo įgaliojimus nužudydamas žmogų, aišku, kad netyčia. Įtampa padarė savo, galėjo kažko nepastebėt. Netgi nubausti jo neprašo niekas. O šita gynyba yra jokia ne Tėvynės ir ne “tautos interesų”, o viso labo savo tarnybos bendradarbių gynimas. Reiktų sąžiningai viską daryti ir nekurti nusikaltimo ten, kur jo nėra. Požėla mačiau sakė, kad “dar skaičiuoja cigarečių dėžes, lyg turėtų užtekti ikiteisminio tyrimo pradėjimui, nes buvo dešimt”. Siūlyčiau nesukčiaut ir nepridėt tų dėžių nuo savęs. Esant nepakankamam rūkalų kiekiui, tai nebūtų “kriminalinis” nusikaltimas (tik bauda grėstų, nebūtų jokio teismo), todėl čia norėsis parodyti didesnę kaltę, suversti ant nužudyto vaikinuko baisesnį nusikaltimą. Taip baltinti save žema, bet jei paaiškės, kad rūkalų “nebuvo pakankamai”, tada būtų galima pareigūnus gerbti. Tai tik pavyzdys, visi žinom, kokia ten tvarka yra nusistovėjus. Sąžiningumas dingsta, jei savo kailį reikia gelbėt. Nereikia pūst burbulų ir jų kiti nepūs… Vadas dabar turėtų užtikrinti, kad pareigūnai taip elgtis neturi. Tikro ginkluoto karo nėra ir jo neturi būti. Išmoks šaudyti arba daugiau nešaudys kaip papuolė tokiam kelyje, nebus žuvusių dėl dėžės rūkalų. Čia būtų garbinga pareigūno kalba. Tada tikrai galimas supratimas, sutarimas. Darbas būtų kaip šventė, o ne kaip karas. Eiti į darbą šaudyti žmonių (net pavadinus nusikaltėliais) negalima, o vieni be savo tautos jūs ne pareigūnai, bet grynas niekas.

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Na, taip. Garbingiau būtų nušautam būnant knygnešiu (knygvežiu).
   CHA

  • Pikc:

   Žinot, perskaičiau, ir viskas – atsiverčiau, įtikėjau. Dabar tiesiog krikštoliškai skaidru viskas patapo ir supratau TEISYBĘ. Teip ir yra – kadangi valdže ira visi vagei, o įstatymai jų – tai tokių įstatymų nafik laikytis nereikia. O mentai visi padonkai – adnaznačnai! Va, nekaltą dzūkelį ni za što ni pra što nušovė, sako, vos Kovo 11-os eitynių kraujyje nepaskandino, taikų mitingą prie Seimo prieš 6 metus sausį sušaudė… Žvėrys, o ne gyvuliai! Ir apskritai, če išvis jokio nusikaltimo nebuvo. Pamanyk – kelios dėžės (ir greičiausiai per mažai) cigarečių. Ar če kontrabanda? Va, valdžioj melejonus vagia – ir nieko! Vienžo, daloi valdžę ir daloi mentus!

 16. emigrante:

  Belieka apgailestauti,kad Alkas irgi rusiuoja komentarus nepraleidziant kazkam neitinkanciu…

 17. Kemblys:

  Manau, kad pasieniečiai neištraukė to vyruko iš mašinos ir nesušaudė. Gaila to vyruko, kad likimas jam toks nepalankus buvo.
  Vardan ko viskas įvyko? Vardan jaunuolių nuotykių, pinigų ar cigarečių?
  Pasieniečiai ginklais gina Lietuvos valstybinę sieną. Reikia būti visišku kvailiu, kad nestabdyti mašinos po įspėjamųjų šūvių. Kaltas tas, kas vairavo mašiną!

  • S:

   Gal ir taip, kaltas kas vairavo. Bet kodėl nestojo? Todėl, kad per griežtos bausmės, gal išsigando kalėjimo. Mūsų kalėjimai perpildyti, sodina už viską. O tuo metu mūsų visuomenės kvailiai prilygina visus nusikaltimus nužudymams, reikalauja kalinių kankinimo, susidorojimo. NE prieš tuos balsą kelia…

 18. Juozas:

  Pagarba ir komplimentai Ministrui. Ne ministrui, o Ministrui. Belieka tik apgailestauti, kad būtent Valinskas pirmas ir taikliausiai apibūdino JEDG.

  • Ei:

   Tuoj pamatysim, ar kartais Tavo Ministras nebučiuos negrams subinių už tai, kad jie kontrabandistai, sienos pažeidėjai ir teroristai. Laukti liko nebedaug. Viena savaitė iki Liuksemburgo.

   • Vilmantas Rutkauskas:

    Pabėgėliai -atbėgėliai greičiausiai dibs čia Lietuvoje. Gaus 300 jevrų ir bus tikrai labai patenkinti. Dar kas mėnesį po 100 ir susitaupys.
    O Tu vietiniams buduliams taksavosi šnapsę ir cigariukus ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė