Pirmoji personalinė Andriaus Valiaus paroda „Iliuzija tikiu…“ (0)

ciurlionis.lt nuotr.

ciurlionis.lt nuotr.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, Kaune rugsėjo 4 d., penktadienį, 16 val.įvyks Andriaus Valiaus pirmosios personalinės parodos „Iliuzija tikiu…” atidarymas. Paroda vyks iki spalio 4 d.

Parodos autorius, kuklus ir drovus žmogus, audžia gobelenus tvankioje senamiesčio palėpėje, piešia eskizus, „kai nėra ką veikti“, ir nė karto nėra parodęs savo visų kūrinių. A. Valius labiausiai Kaune žinomas kaip pedagogas – dirbdamas daugiau nei šešis dešimtmečius, jis išugdė ne vieną menininkų kartą. Atsidėjimas mokytojavimui atėmė kūrybai skirtą laiką ir dabar dailininkui rūpi visi jo mokiniai, jų kūrybinis kelias, parodos, katalogai. Todėl ir kilo mintis surinkti menininko kūrinius ir pristatyti pirmojoje personalinėje parodoje, parodyti mokiniams ir kolegoms, ką kuria A. Valius.

A. Valius – klasikinio gobeleno kūrėjas. Tradicinės tekstilės mokyklos kūriniai glaudžiai susiję su liaudies meno tradicija ir, bet kartu ir su moderniuoju menu. Dailininkas improvizuoja jautriais spalvų deriniais ir geometrinėmis formomis. Sukūręs siužetinių gobelenų, vėliau visiškai atsisako siužeto ir kuria abstrahuotus, formomis, spalvomis ir atspalviais žaidžiančius kūrinius. Dekoratyvūs, apibendrintų vaizdų kūriniai – poetiškais ir net paslaptingais pavadinimais, kuriuos dažnai mėgsta pabaigti daugtaškiu. Vienas mėgstamiausių pavadinimų – „Iliuzija“. Iliuzija – tarsi visos kūrybos moto: pabėgus nuo realybės, rutinos, kasdieninių darbų ir pasaulio bėdų tyliai, kantriai ir kruopščiai iš plonų siūlų kurti savąją Iliuziją.

Parodoje pristatomi kūriniai – nuo ankstyviausių iki pat paskutiniųjų, pabaigtų prieš pat parodą, nuaustų įkaitusioje palėpėje karštą šių metų rugpjūtį.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė