Vilniuje bus oficialiai atidarytas tarptautinis NATO pajėgų integravimo vienetas (0)

kam.lt nuotr.

kam.lt nuotr.

Rugsėjo 3 d. Vilniuje bus rengiama iškilminga NATO pajėgų integravimo vieneto (angl. NATO Force Integration Unit, NFIU) atidarymo ceremonija, žyminti šio tarptautinio karinio vieneto aktyvios veiklos pradžią.

Praktiškai nuo liepos mėnesio Lietuvoje veikiantis tarptautinis karinis štabas yra vienas iš šešių NATO pajėgų integravimo vienetų, kuriuos Aljansas įkūrė Bulgarijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje ir Rumunijoje.

Sprendimą dėl šešių NATO pajėgų integravimo vienetų Aljanso valstybėse, tarp jų ir Lietuvoje, steigimo, NATO šalių vadovai priėmė praėjusiais metais Velso viršūnių susitikime. Šių karinių vienetų įkūrimas yra viena iš pagrindinių priemonių NATO reaguojant į naujus iššūkius saugumui, kylančius iš Rytų ir Pietų. Dėl tolimesnių žingsnių stiprinant Aljanso saugumą planuojama spręsti kitąmet NATO viršūnių susitikime Varšuvoje.

Pagrindinė NATO pajėgų integravimo vienetų užduotis – užtikrinti NATO itin aukštos parengties pajėgų (angl. Very High Readiness Joint Task Force, VJTF) ir, prireikus, papildomų greitojo reagavimo elementų dislokavimą Baltijos valstybių regione.

NATO pajėgų integravimo vienetai bus atsakingi už potencialaus sąjungininkų pastiprinimo planavimą, sąjungininkų pajėgų pratybas ir joms reikalingos paramos teikimą, taip pat už ryšių tarp nacionalinių ir daugianacionalinių NATO pajėgų palaikymą.

NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje veiks kaip tarpininkas sąveikai tarp nacionalinių ir regione dislokuotų sąjungininkų pajėgų užtikrinti. Taip pat jis prisidės prie bendrų su sąjungininkais pratybų ir mokymų ir palaikys ryšį su NATO operacinėmis vadavietėmis.

Lietuvoje veikiančio tarptautiniai vieneto darbuotojai, bendradarbiaudami su nacionalinėmis pajėgomis ir institucijomis, nustatys šalyje transporto jungtis, svarbiausią logistinę ir kitos paskirties infrastruktūrą, įgalinančią kuo greitesnį galimą NATO greitojo reagavimo pajėgų perdislokavimą į regioną.

NATO pajėgų integravimo vienetą Vilniuje sudarys apie 40 karių, iš kurių maždaug pusę atstovaus sąjungininkai. Planuojama, kad, štabe dirbs atstovai iš daugiau nei 10 NATO valstybių.

NATO pajėgų integravimo vienetui Vilniuje vadovauja Danijos kariuomenės pulkininkas Jakobas Sogardas Larsenas (Jakob Søgård Larsen), jo pavaduotojo pareigas eina Lietuvos karininkas pulkininkas leitenantas Mindaugas Petkevičius.

Kategorijos: Baltų žemėse, Lietuvoje, Naujienos, Užsienyje | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė