Ukrainos Nepriklausomybės rėmėjai iškilmingai pažymėjo Ukrainos nepriklausomybės dieną (nuotraukos) (0)

Ukrainos Nepriklausomybės rėmėjai iškilmingai pažymėjo Ukrainos nepriklausomybės dieną | N. Balčiūnienės nuotr.

Ukrainos Nepriklausomybės rėmėjai iškilmingai pažymėjo Ukrainos nepriklausomybės dieną | N. Balčiūnienės nuotr.

Savaitės pradžioje prie Ukrainos ambasados susirinkę Ukrainos Nepriklausomybės rėmėjai iškilmingai pažymėjo Ukrainos nepriklausomybės dieną ir kovas dėl Ukrainos valstybingumo. Renginį surengė Vilniaus Sąjūdžio taryba, mitingas buvo suderintas su Ukrainos ambasada Lietuvoje.

Buvo sugiedoti Lietuvos ir Ukrainos himnai, tylos minute pagerbti žuvusieji kovose dėl Ukrainos Nepriklausomybės. Mitinge kalbėjo politikai, ukrainiečių bendruomenės atstovai, visuomenininkai. Laikinasis Ukrainos reikalų patikėtinis Lietuvoje Andriejus Skliaras padėkojo organizatoriams ir mitingo dalyviams, labai gerai įvertino Lietuvos žmonių paramą Ukrainai jos kovoje už laisvę ir teritorinį vientisumą.

Seimo narys Rytas Kupčinskas kalbėjo apie lietuvių ir ukrainiečių ilgaamžius broliškus ryšius, Lietuvos Sąjūdžio ir Ukrainos Ruh bendrumą kovose už savo valstybių įtvirtinimą. „Agresyvi Rusijos politika įpareigoja mus padėti ir būti kartu kovoje už Ukrainos laisvę“, – kalbėjo politikas.

„Praėjo 24 laisvės metai, nors šiandien yra daug kraujo, bet mes ištversime. Jūs tik palaikykite. Ukrainos tauta yra vieninga, laisvės žodis yra gyvas. Mes kartu galime daug“, – sakė ukrainiečių Vilniaus  bendruomenės atstovas Ruslanas Skrobačas.

Prof. Vytautas Landsbergis apžvelgė Ukrainos padėtį Europos kontekste. Jis kalbėjo, kad Ukraina turi teisę būti laisva ir demokratiška, nors agresorius nori ją palaužti, kad turime padėti svyruojančiai Europai, kurią klaidina užpuolikai. Kalbėtojas pasidžiaugė, kad Ukraina subrandino tautos jausmą, kad jų neskiria kalbos vartojimas ir išreiškė susirūpinimą, kad vakarai nekalba apie Rusijos agresiją, o susitarimai, kurių nesilaikoma, nėra susitarimai. Taip pat pasisakė Laisvės premijos laureatas, laisvės kovotojas, Lietuvos Laisvės Lygos įkūrėjas Antanas Terleckas.

Šalia Lietuvos, Ukainos, Čečėnijos Respublikos Ičkerijos, Politinių kalinių ir tremtinių, Lietuvos Sąjūdžio, Tautininkų sąjungos vėliavų stovėjo tautiniais drabužiais pasipuošęs Vyskupo Motiejaus Valančiaus blaivystės sąjūdžio folkloro ansamblis „Giedra“, kuris dainavo atgimimo laikų tautiškas dainas, giedojo „Marija, Marija…“. Ukrainiečių bendruomenės atstovai, dainininkas Antanas Baskas paįvairino programą ukrainiečių liaudies dainomis. Vilniaus Sąjūdžio pirmininkas Leonas Kerosierius nuoširdžiai padėkojo visiems susirinkusiems į šią iškilmingą šventę ir aukų pagerbimą, palinkėjo tvirtybės Ukrainos tautai sunkioje kovoje už laisvę. Buvo priimtas Kreipimasis į įvairių šalių valstybių vadovus, Europos atsakingas institucijas dėl Ukrainos Nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo išsaugojimo.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė