Lietuva smerkia teismo nuosprendį dėl Ukrainos piliečių O. Sencovo ir A. Kolčenko įkalinimo (0)

Sustabdyta akimirka

Sustabdyta akimirka

Lietuva griežtai smerkia rugpjūčio 25 dieną priimtą Rusijos Federacijos Rostovo prie Dono miesto teismo sprendimą įkalinti Ukrainos piliečius – režisierių Olegą Sencovą ir visuomenės aktyvistą Aleksandrą Kolčenko, rašoma Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus rugpjūčio 25 dienos laiške Ukrainos užsienio reikalų ministrui Pavlo Klimkinui.

Ministras pabrėžė, kad Lietuva remia Ukrainos poziciją, kad Rusijos teisėsaugos institucijų veiksmai Ukrainos piliečių O. Sencovo, A. Kolčenko, taip pat lakūnės Nadijos Savčenko ir kitų atžvilgiu, neteisėtai juos sulaikant, ribojant jų teises į gynybą ir kalinant, pažeidžia pagrindinius tarptautinės teisės principus, žmogaus teises ir pagrindines laisves.

Lietuva ragina Rusijos valdžios ir teisėsaugos institucijas gerbti žmogaus teises ir atsakingai vykdyti savo tarptautinius įsipareigojimus šioje srityje, objektyviai ištirti Ukrainos piliečių neteisėto sulaikymo ir kalinimo aplinkybes ir nubausti asmenis, atsakingus už šiuos veiksmus, taip pat nedelsiant išlaisvinti Rusijos teritorijoje neteisėtai laikomus Ukrainos piliečius ir sudaryti jiems sąlygas saugiai grįžti į Tėvynę.

Primename, kad Rusijos teismas skyrė Ukrainos režisieriui Olegui Sencovui 20 metų laisvės atėmimo bausmę, o Aleksandrui Kolčenkai 10 metų nelaisvės už „teroristinių aktų“ rengimą Kryme. Šį sprendimą pasmerkė daugelis demokratiškų šalių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė