Šiauliuose prasidėjo tarptautinė meno šventė „Anima Mundi 2015“ (nuotraukos) (0)

R. Bernotaitės nuotr.

R. Bernotaitės nuotr.

Pirmadienį Šiaulių dailės galerijoje prasidėjo tarptautinė meno šventė„Anima Mundi 2015“. Trečią kartą rengiama meno šventė šiemet vyksta net dviejose šalyse – Lietuvoje ir Gruzijoje.

Atidarymo vakare dalyvavo Turkijos ir Gruzijos ambasadų atstovai. O sveikinimo kalbą sakęs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas teigė: „Prisiminkime Baltijos kelią prieš keliasdešimt metų suvienijusį Baltijos šalis. Šis festivalis – tai ženklas ir puikus pavyzdys, kad tiltas tarp tautų ir vienybė gali tęstis kur kas toliau“.

Įteikti šventės apdovanojimai

Visi šventės menininkai su savo darbais dalyvavo meno konkurse, kurio laimėtojus išrinko tarptautinė vertinimo komisija. Tradiciškai laimėtojai apdovanoti per renginio atidarymą. Šiemet apdovanoti du menininkai: antrosios vietos laimėtoju tapo Indonezijos jaunosios kartos menininkas Rajo Denanda (Rayo Denanda), o pirmoji vieta šį kartą atiteko Švedijos menininkui Kentui Vahlbekui (Kent Wahlbeck). Abu menininkai šventėje dalyvauja jau antrą kartą.

„Labai džiaugiuosi vėl atvykęs į Lietuvą. Šiauliai man šiek tiek primena miestą, kuriame gyvenu Švedijoje. Ačiū už šią galimybę,“ – dėkojo konkurso pirmosios vietos laimėtojas Kentas Vahlbekas (Kent Wahlbeck).

Šių metų šventės tema „LIETUVA – GRUZIJA. Istorijos jėga“. Tokia tema pasirinkta ne atsitiktinai, mat šiemet sukanka lygiai 520 metų nuo pirmųjų užfiksuotų Lietuvos ir Gruzijos užsienio politikos pėdsakų.

„Labai apgailestaujame, kad dėl susiklosčiusių aplinkybių ne visi šventės dalyviai galėjo atvykti į Šiaulius. Dalis iš jų prie projekto prisijungs tik Tbilisyje. Vis tik nors ir ne visi galėjo atvykti patys, tačiau jų darbai čia ir kviečiame su jais susipažinti,“ – sakė šventės koordinatorė Zita Vilutytė.

„Anima Mundi 2015“ Šiauliuose tęsis dar visą savaitę. Šventės dalyvių darbų parodą galima išvysti Šiaulių dailės galerijoje. Tarp parodoje esančių darbų galima rasti ir per praėjusių metų šventę visų dalyvių kartu nutapytą paveikslą. Renginio metu Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekoje vyks tarptautinė konferencija, pleneras Šiaulių kultūros centre bei kitose miesto erdvėse, meno dirbtuvės, prie kurių kviečiami prisijungti visi šiauliečiai ir miesto svečiai.

„Anima Mundi 2015“ organizuoja VšĮ „Holistinis judėjimo teatras“ bendradarbiaujant su Gruzijos nacionaliniu muziejumi ir Šiaulių dailės galerija.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Užsienyje | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė