Panevėžyje vyks X-oji aukštaitijos regiono sutartinių šventė „Sutarjėla“ (0)

alkas.lt nuotr.

alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 4–5 dienomis Panevėžyje, Aukštaitijos sostinėje, vyks jubiliejinė X-oji Aukštaitijos regiono sutartinių šventė „Sutarjėla“.

Šventės tikslas – prisidėti prie Aukštaitijos dainuojamųjų, šokamųjų bei instrumentinių sutartinių tradicijos, kurią 2010 m. UNESCO įrašė į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus paveldo sąrašą, išsaugojimo.

Pirmoji regioninė sutartinių šventė ,,Kokių sutarysma“ buvo surengta 2006 m. Kupiškyje. Renginio sumanytoja Alma Pustovaitienė – folkloro ansamblio „Kupkiemis“ (Kupiškis) vadovė. Šventė įvairiais pavadinimais išplito Aukštaitijoje: 2007 m. – Biržuose, 2008 m. – Rokiškyje, 2009 m. – Kupiškyje, 2010 m. – Pasvalyje, 2011 m. – Zarasuose, 2012 m. buvo organizuota Švenčionyse, 2013 m. – Ukmergėje, 2014 m. – Anykščiuose, na o 2015 m. ji atkeliauja į Panevėžį. Ši šventė Lietuvos kultūros ministro įsakymu yra Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių meno mėgėjų 2015–2017 metų renginių sąraše.

X-oji Aukštaitijos regiono sutartinių šventė ,,Sutarjėla“ ne tik atskleis sutartinių tradicijos turtingumą, atlikimo būdų įvairovę, bet ir suburs sutartines puoselėjančius žmones, paskatins jų tobulėjimą, supažindins panevėžiečius su šiuo unikaliu mūsų tautos paveldu bei išplės jį puoselėjančių ir vertinančių žmonių ratą.

Šventėje dalyvaus apie 120 – 150 sutartinių atlikėjų iš 10 Aukštaitijos rajonų bei Vilniaus ir Kauno. Tikimasi, jog šventė sulauks apie 2500 žiūrovų. Projektas skirtas visos Lietuvos bei užsienio folkloro gerbėjams. Paskelbus internete mokymų bei šventės medžiagą, ją galės pamatyti neribotas žmonių skaičius. Tai padės geriau susipažinti su sutartinių ypatybėmis ir jas suprasti.

Į šventę kviečiame visus giedančius, grojančius, šokančius sutartines; visus, kurie nori išmokti savitų aukštaitiškų giesmių; visus, kurie yra neabejingi savo krašto senajai kultūrai.

X-ojo Aukštaitijos regiono sutartinių šventė „Sutarjėla“ prisideda ir prie Panevėžio miesto 512 – ojo gimtadieno programos, skiriamos Lietuvos Etnografinių regionų metams paminėti.

Renginį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė