Kelionė po Baltijos šalis – atraskime užmirštą istoriją (0)

estija latvija lietuvaDažnai žvalgomės kelionių į egzotiškas šalis, nes manome, jog tik toli nuo namų galime patirti nepamirštamų įspūdžių bei nuotykių. Galbūt klystame ir vertėtų susimąstyti ar pakankamai gerai pažįstame šalis, kurios yra visai šalia mūsų? Kelionė po mums artimas Baltijos šalis gali ne vienam atverti akis ir padėti daugiau sužinoti apie mūsų istoriją. Juk taip nuostabu atrasti vienijančius panašumus bei unikalius skirtumus tarp šalių, turėjusių labai panašią istoriją. Be to, kelionė į Latviją ar Estiją taip pat labai finansiškai palanki. Į šias šalis keliautojų laukia bene patys pigiausi skrydžiai.

Pats paprasčiausias būdas geriau pažinti Baltijos šalis galėtų būti apsilankymas jų sostinėse. Jei nesate iš Vilniaus – nepraleiskite ir jo. Praleidus dieną ar kelias Vilniuje, galima skristi į Taliną. Tai tikrai apsimoka, nes kelionė lėktuvu yra daug mažiau varginanti nei autobusu, o aviabilietai internetu taip pat labai pigūs. Bene geriausius pasiūlymus galima rasti greitai.lt ar kituose internetiniuose tinklapiuose.

Taline tikrai yra ką pamatyti. Visų pirma, turėtumėte skirti laiko pasivaikščiojimui po nuostabų šio miesto senamiestį. Nustebsite supratę, kiek daug jame galime atrasti. Dar geriau pažinti Taliną gali padėti įvairūs turai, kuriuos veda profesionalūs gidai. Jų pasirinkimas tikrai didelis, tad neabejotinai surasite tinkamą sau.

talinas-wikimedia.org-nuotr-K100

Talinas | wikimedia.org nuotr.

Taline taip pat nestinga įvairių muziejų, kuriuos verta aplankyti. Viešnage Estijos sostinėje galės mėgautis ir klasikinio ir modernaus meno gerbėjai. Daugelis muziejų yra visiškai nemokami, tad nereikės ilgai svarstyti prieš juos aplankant. Po ilgų vaikščiojimų muziejuose, galima atsikvėpti viename iš nuostabių Talino parkų. Šis miestas garsėja savo žaluma ir erdviais parkais. Tiesa, Taline taip pat turėsite galimybę aplankyti tikrą muziejų po atviru dangumi. Šis muziejus vadinasi „Rocca Al Mare“ ir yra vienas puikiausių lankytinų objektų tiems, kurie nori daugiau sužinoti apie Estijos kultūrą. Nėra nieko smagiau nei vaikščioti po šį muziejų ir mintyse lyginti šios artimos šalies senąjį gyvenimo būdą su mūsiškiu.

Žinoma, keliaujant po Baltijos šalis nevalia pamiršti ir Latvijos. Kur geriau galima būtų pažinti Latviją, jei ne jos sostinėje – Rygoje? Ryga yra ne tik Latvijos sostinė, bet ir pats didžiausias miestas Baltijos šalyse. Nenuostabu, jog šio miesto senamiestis yra įtrauktas į UNESCO saugomo paveldo sąrašą. Jį tikrai turime išvysti ne tik mes, bet ir ateities kartos. Architektūros žinovai teigia, jog savo statiniais Ryga gali lygintis net su tokiais miestais kaip Barselona. Taigi, ar nenuostabu turėti tokį architektūros perlą visai šalia?

Rygos_vaizdas_wikimedia.org_nuotr-K100

Ryga | wikimedia.org nuotr.

Rygoje taip pat galima rasti etnografinį muziejų po atviru dangumi. Jį būtina aplankyti, jei lankėtės panašiuose muziejuose Estijoje ar Lietuvoje. Apsilankymas tokiame muziejuje padės dar daugiau sužinoti apie ypatingus panašumus bei skirtumus tarp visų Baltijos šalių. Rygoje taip pat yra didelis zoologijos sodas bei daug įvairių parkų, kuriuose malonu prisėsti vienam ar su šeima. Latvijos sostinėje tikrai netrūks įdomios veiklos. Čia organizuojami įvairūs pažintiniai bei teminiai turai. Be kita ko, yra galimybė labai lengvai išsinuomoti dviratį, o juk minant dviračio pedalus pažinti miestą daug smagiau.

Ryga iš tiesų draugiškas miestas, o jei keliaudami prasitarsite, jog esate iš Lietuvos – jums bus atviros visos durys. Tad, atrasti kaimynines Baltijos šalis tikrai verta. Tik gerai pažindami tai, kas visai šalia mūsų, galėsime tinkamai įvertinti tolimiausius bei egzotiškiausius pasaulio kampelius.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė