Lietuvos liaudies buities muziejus rengiasi sudominti dar daugiau lankytojų (0)

Rumsiskese_lrkm.lt

Rumšiškėse | lrkm.lt nuotr.

Natūralioje gamtinėje aplinkoje veikiančio Lietuvos liaudies buities muziejaus pagrindinis tikslas – sudominti ir šviesti žmones, kad jie žinotų lietuvišką buitį, nepamirštų senųjų tradicijų. Tai pabrėžė kultūros ministras Šarūnas Birutis, rugpjūčio 20 dieną lankydamasis Rumšiškėse įsikūrusiame muziejuje.

Lietuvos liaudies buities muziejaus rinkinį sudaro 90 820 eksponatų, o parodoms ir vidaus ekspozicijoms skirtas plotas siekia 6 662 kv. metrus. Pažymėtina, jog muziejaus lauko ekspozicijoms skirtas plotas (193,8 ha) yra didžiausias iš nacionalinių ir respublikinių muziejų. Per 2014 m. muziejus restauravo ir prevenciškai konservavo 5 734 eksponatus, t.y. net 22,3 proc. nuo visų eksponatų, kuriuos reikia restauruoti ir prevenciškai konservuoti.

2014 m. muziejų aplankė beveik 88 tūkst. lankytojų, t.y. 7 680 lankytojais daugiau nei 2013 m., o šįmet jų tikimasi sulaukti iki 100 tūkstančių.

Vertinant muziejaus edukacinę veiklą kitų Lietuvos respublikinių muziejų kontekste pažymėtina, jog šio muziejaus rodikliai patenka į geriausiųjų trejetuką. 2014 m. muziejus surengė 925 edukacinius užsiėmimus, kuriuose dalyvavo 15 463 lankytojai. Lankytojai užsiėmimus gali rinktis net iš 33 skirtingų edukacinių užsiėmimų temų. Pasak muziejaus direktorės Violetos Reipaitės, ypač daug lankytojų sulaukiama Kalėdų ir Užgavėnių tradicijoms skirtuose edukaciniuose renginiuose.

Iš kitų respublikinių muziejų Lietuvos liaudies buities muziejus išsiskiria renginių apimtimi. Muziejus organizuoja didelės apimties renginius Užgavėnių, Velykų, Joninių, Žolinių švenčių metu, kurie kasmet sulaukia ypač didelio lankytojų susidomėjimo.

Rumsiskes1_lrkm.lt

lrkm.lt nuotr.

2014 m. muziejus atnaujino 4 ekspozicijas ir surengė 17 parodų. Muziejus planuoja sutvarkyti daugiau kaip prieš keturis dešimtmečius pastatytus pagrindinius muziejaus vartus ir čia įrengtą ekspozicijų salę, kad joje būtų sudarytos geresnės sąlygos įvairioms parodoms rengti.

Muziejuje šiuo metu dirba 112 darbuotojų, iš kurių 23 muziejininkai, 17 administracijos darbuotojų, tačiau didžiąją dalį ūkinės dalies darbuotojai. Pasak muziejaus direktorės, muziejuje pastaruoju metu įsidarbino jaunų muziejininkų ir gidų, tai siejama su nuosekliai didėjančiais atlyginimais kultūros darbuotojams.

Muziejus finansuojamas ne tik iš valstybės biudžeto, bet ir pats randa būdų užsidirbti reikiamų lėšų, teikdamas įvairias paslaugas, rengdamas šventes vaikams ir šeimoms, autentiškos muziejaus erdvės traukia Lietuvos ir užsienio kino kūrėjus.

Rumsiskes3-lrkm.lt

lrkm.lt nuotr.

Bemaž prieš 50 metų įsteigtas Lietuvos liaudies buities muziejus priskiriamas etnografijos muziejų rūšiai. Jo ekspozicija – natūralioje gamtinėje aplinkoje pastatytuose statiniuose įrengti eksterjerai, interjerai, eksponuojama buitis, amatai, verslai, agrotechnika, etnobotanika. Lankytojus traukia ne tik etnografinės Lietuvos regionų sodybos, bet ir atkurta senojo Lietuvos miestelio aplinka, sename ąžuolyne atgimstanti senojo dvaro erdvė, skaudžią tremtinių dalią menantys gyvenamieji statiniai, memorialiniai objektai.

Šiuo metu intensyviai keičiami susidėvėję mediniai ir šiaudiniai istorinių pastatų stogai. Sutvarkius į muziejaus teritoriją perkelto buvusio Aristavėlės dvaro rūmų pastatą, jame ketinama įkurdinti medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymo centrą. Kartu su partneriais iš Norvegijos vykdomas Salų etnoarchitektūrinio kaimo (Ignalinos r.), kurio pastatų savininkas yra Lietuvos liaudies buities muziejus, dviejų sodybų sutvarkymo ir atgaivinimo projektas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė