Prezidentė D.Grybauskaitė darbo vizito vyks į Latviją (0)

Dalia Grybauskaitė ir Raimondas Vėjuonis|lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Dalia Grybauskaitė ir Raimondas Vėjuonis|lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Rugpjūčio 20 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo vizito vyksta į Latviją.

Šalies vadovė susitiks su Latvijos Prezidentu Raimondu Vėjuoniu, su kuriuo aptars dvišalius santykius bei regionui aktualius klausimus – Baltijos šalių saugumo stiprinimą, bendradarbiavimą NATO, bendro intereso energetikos ir transporto projektų įgyvendinimą. Susitikime taip pat bus kalbama apie Europos Sąjungai tenkančius iššūkius sprendžiant pabėgėlių ir paramos Graikijai klausimus.

Vizito Latvijoje metu Prezidentė kartu su šios šalies vadovu dalyvaus NATO strateginės komunikacijos kompetencijos centro (STRATCOM) oficialioje inauguracijoje. Praėjusių metų liepą Rygoje įkurtas NATO centras prisidės stiprinant informacinį saugumą, kovojant su priešiška propaganda, formuos Aljanso strateginės komunikacijos doktriną, atliks informacinės erdvės analizę, nustatys geriausias praktikas, kaip dekonstruoti apie NATO šalis skleidžiamą melą ir atremti informacines atakas.

Šio centro veikloje jau dirba vienas Lietuvos karininkas. Nuo rugsėjo darbą centre pradės antrasis mūsų šalies atstovas. Iš viso prie centro veiklos yra prisijungusios 7 Aljanso narės – Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Vokietija, Jungtinė Karalystė ir Italija. Artimiausiu metu savo ekspertus planuoja atsiųsti ir Nyderlandai, Jungtinės Amerikos Valstijos bei Suomija, kuri yra NATO partnerė.

Tai trečiasis akredituotas NATO kompetencijos centras Baltijos valstybėse. Lietuvoje nuo 2012 m. veikia NATO energetinio saugumo, o Estijoje nuo 2008 m. – kibernetinio saugumo kompetencijos centrai.

STRATCOM centro inauguracijoje taip pat dalyvaus JAV senatorius Johnas McCainas ir šios šalies Senato delegacija, Aljanso šalių vyriausybių ir kariuomenių atstovai.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė