Dešimtmečio sukaktuves minintys „Subtilu – Z“ ners į rudeninį koncertų sūkurį (video) (0)

„Subtilu-Z“ | rengėjų nuotr.

„Subtilu-Z“ | rengėjų nuotr.

Rugpjūčio 19 d. 20 val., Vilniuje, Piano.lt Vasaros terasoje (Trakų g. 9/1, įėjimas iš Kėdainių g.) autoriniu koncertu vasaros sezoną baigs Lietuvos muzikinėje padangėje jau įsitvirtinusi klasikos ir džiazo instrumentinė grupė „Subtilu-Z“.

Tačiau keturiems jaunatviškiems muzikantams – Dmitrijui Mihailovui (akordeonas), Povilui Velikiui (akordeonas), Laurynui Vaitkui (birbynė) ir Vytautui Švažui (perkusija) – vasaros pabaiga tėra tramplynas į naujų rudeninių darbų sūkurį. Dešimties metų jubiliejų šiemet švenčianti grupė ne tik planuoja pagrindinio šventinio koncerto Vilniuje programą, bet ir kuria naujus netikėtus planus.

„Dabar gyvi gastrolių įspūdžiais. Neseniai grįžome iš Latvijos, Daugpilyje kasmet organizuojamo festivalio „Muzikinis Rugpjūtis“. Buvome tikrai labai maloniai sujaudinti publikos palaikymo ir šilto priėmimo. Be galo geri ir jaukūs prisiminimai liko“, – sako grupės akordeonistas Povilas Velikis.

„Šie metai mūsų kolektyvui – jubiliejiniai. Žinoma, planuojame ir ruošiamės didiesiems koncertams Vilniuje lapkričio mėnesį ir gruodį Kaune, bet iki jų dar daug planų turime. Planuojame didelę dalį energijos skirti edukacinėms programoms muzikos mokyklų auklėtiniams bei toliau nuo didžiųjų miestų gyvenantiems Lietuvos senjorams“, – tolimesnius kolektyvo planus dėsto akordeonistas.

Simbolinis skaičius – dešimt – vaikinų kolektyvui pakišo mintį apie dešimt koncertų įvairiuose Lietuvos dvaruose skirtų vyresnio amžiaus publikai – senjorams: „Dvaruose norėtume rengti koncertus senjorams. Jau sutarėme su Burbiškio dvaru Anykščių rajone, mus taip pat maloniai sutinka priimti Bistrampolio dvaras. Neabejoju, kad rasime ir kitų puikių erdvių. Norisi paskatinti vaikus ar anūkus atsivesti savo giminės senolius, kuriems tokie koncertai savo ruožtu nieko nekainuotų, į mūsų koncertus. Taip pat ir repertuarą norėtume pritaikyti specialiai jiems – daugiau atlikti jų jaunystės, ankstesnio laikmečio kūrinių.“

Grupe-Subtilu-Z-K100

„Subtilu-Z“ | rengėjų nuotr.

„Subtilu-Z“ muziką rudenį išgirsti turės galimybę ir įvairių Lietuvos muzikos mokyklų auklėtiniai, nes instrumentalistų grupė jau suplanavo edukacinę iniciatyvą „Pabūk mūsų kailyje“. Pasak Povilo, „dar bent dešimt koncertų planuojame atlikti įvairiose Lietuvos muzikos mokyklose. Pradėti ketiname jau nuo mokslo metų pradžios. Muzikos mokyklose besimokantiems vaikams norime ne tik papasakoti apie profesionalų muzikavimą, bet ir muzikuoti – ne tik jiems, bet ir kartu su jais. Ketiname pasirinkti jų repertuarui būdingus kūrinius ir atlikti drauge. Vaikams tai paprastai būna tikrai labai smagi ir įkvepianti patirtis, kurią jie tą labai vertina“.

Intensyviai didžiuosiuose miestuose bei užsienyje koncertuojantys vaikinai neslepia, kad abi šios iniciatyvos – galimybė išvažiuoti iš didžiųjų miestų, kurių publika nestokoja renginių: „Žinome, kad regionuose, mažesniuose miesteliuose koncertai ir įvairūs pasirodymai labai laukiami, šiltai ir jautriai sutinkami. Ir gal negalėčiau tokios veiklos vadinti mūsų misija ar pašaukimu, bet mums ji tikrai labai svarbi, matome joje didžiulę prasmę“.

„Man labai patinka posakis – jei žmogus žmogui žmogus, tai ir žmogus žmogui žmogus. Todėl žinome, kad  turime duoti ir dovanoti tai, ką galime – savo muziką. Tada visa veikla įgauna papildomos prasmės ir krūvio“, – reziumavo artimiausiam koncertui Piano.lt Vasaros terasoje besirengiantis „Subtilu-Z“ akordeonistas Povilas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė