Žemaitijos nacionaliniame parke – Lietuvos regionų spalvos (1)

etnografiniu-regionu-metai-2015-logoŽemaitijos nacionaliniame parke, Plateliuose rugpjūčio 20 – 21 d. vyks Lietuvos saugomų teritorijų renginys visuomenei, skirtas Etnografinių regionų metams. Renginį atidarys nuotraukų paroda „Lietuvos regionų spalvos“, koncertuos nacionalinių ir regioninių parkų folkloro kolektyvai, regionų kiemeliuose bus galima susipažinti su tradiciniais amatais.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM inicijuotas projektas „Lietuvos regionų spalvos“ prasidėjo įvairių regionų moksleivių kūrybine stovykla Žemaitijos nacionaliniame parke, o baigsis renginiu visuomenei, pristatančiu Lietuvos etnografinius regionus – Aukštaitiją, Dzūkiją (Dainavą), Mažąją Lietuvą, Suvalkiją (Sūduvą) ir Žemaitiją. Prie šio renginio organizavimo prisideda visos Lietuvos saugomos teritorijos.

Lietuvos nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, kultūriniuose rezervatuose nuolatos kreipiamas dėmesys į mūsų krašto tradicijų išlaikymą – rengiamos etnokultūrinės šventės, vykdomos etnografinės ekspedicijos, puoselėjamos tarmės, saugojamas architektūrinis ir populiarinamas kulinarinis paveldas.

Rugpjūčio 20 d. 15 val. Platelių dvaro svirne (Didžioji g. 22, Plateliai) vyks fotografijų parodos ,,Lietuvos regionų spalvos“ atidarymas. Nuotraukų ekspozicijoje – gamtos ir etnokultūros motyvai. Čia pamatysite kalnus ir piliakalnius, tradicinę architektūrą ir etnografines šventes, gyvūnų ir paukščių buveines,  kraštovaizdžių mozaiką, gamtos ir kultūros paminklus.

Rugpjūčio 21 d. 15 val.  Lietuvos saugomų teritorijų darbuotojų eisena ir tradicinio folkloro koncertas. Dalyvauja folkloro ansamblis „Čiulbutė“ iš Aukštaitijos nacionalinio parko, Marcinkonių kaimo etnografinis ansamblis iš Dzūkijos nacionalinio parko, folkloro ansamblis „Giedružė“ iš Kuršių nerijos nacionalinio parko, Vištyčio regioninio parko folkloro ansamblis ,,Šilojai“, Žemaitijos nacionalinio parko folkloro ansamblis ,,Platelē“ ir pavieniai muzikantai bei pasakotojai iš visos Lietuvos. Vėliau regionų kiemeliuose bus demonstruojami tradiciniai amatai ir kulinarinis paveldas, vyks amatininkų mugė, sėkmę bus galima išmėginti ,,Laimės“ šulinyje.

Saugomų teritorijų renginys ,,Lietuvos regionų spalvos“ skirtas Etnografinių regionų metams, kurių tikslas – telkti visus Lietuvos etnografinius regionus, įvairiapusiškai atskleisti jų savitumą. Dzūkija sunkiai įsivaizduojama be dainingų ir svetingų jos gyventojų, be miško amatų. Aukštaitijoje nuo neatmenamų laikų skamba sutartinės, įdomios alaus gaminimo tradicijos. Žemaičiai išlaikę ryškiausią tarmę, šitame regione buvo drožiamas specifinis lietuvių apavas – medinės klumpės, o žemaičių Užgavėnės jau senokai persikėlę į kitus šalies regionus. Derlingose žemėse įsikūrę suvalkiečiai garsėja ne tik didžiulėmis sodybomis, bet ir vis dar gyva „šyvio šokdinimo“ tradicija. Mažosios Lietuvos regiono savitumą iliustruoja mūsų dienas pasiekęs žvejų gyvensenos atributas – kūrėnų ir burvalčių vėtrungės.

Kviečiame atvykti į Žemaitijos nacionalinį parką ir pajausti Lietuvos regionų spalvas renginyje, kuris vyks rugpjūčio 20 – 21 d. Plateliuose.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė