Į Lietuvos zoologijos sodą atvyko dar viena snieginė leopardė (0)

Kauno zoologijos sodo nuotr.

Kauno zoologijos sodo nuotr.

Į Lietuvos zoologijos sodą iš Suomijos praėjusią savaitę atgabenta dvimetė snieginė leopardė Venla Kaune jau turėjo dvejais metais vyresnę seserį Serko. Pastaroji buvo parinkta kaip „nuotaka“ snieginiam leopardui Dokui, prieš kelis metus atvežtam iš Prancūzijos.

Lietuvos zoologijos sodas dalyvauja europinėje snieginių leopardų, retos ir sparčiai nykstančios rūšies, įrašytos į Raudonąją knygą, išsaugojimo ir veisimo programoje. Jų laisvėje Vidurinės ir Pietų Azijos kalnuose tėra likę tik apie 4–6,5 tūkst. Snieginius leopardus nuo visiško išnykimo padeda apsaugoti zoologijos soduose saugomas genofondas.

Juos išveisti nelaisvėje gana nelengva. Pastaraisiais metais iš 154 zoologijos sodų, laikančių snieginius leopardus, jauniklius išauginti pavyko tik dešimčiai. Pavyzdžiui, Maskvos zoologijos sodas, kuriame yra gimusios ir Serko bei Venla, pernai išaugino 3 jauniklius, o laiko net 9 suaugusius gyvūnus – 5 patinus ir 4 pateles. Kaune pastaruoju metu gyveno tik viena pora – Serko ir Dokas.

Lietuvos zoologijos sodas yra vienas pirmųjų zoosodų pasaulyje, kuriame sėkmingai sulaukta snieginio leopardo jauniklių. Jie Kaune gimė dar 1962 metais. Iki šiol čia išauginti septyni jaunikliai, kurie iškeliavo į kitus zoologijos sodus. Snieginių leopardų šeimynos pagausėjimas leidžia tikėtis, kad ateityje Kaune vėl bus sulaukta jauniklių.

Venlos kelionė specialioje dėžėje iš Suomijos į Kauną Lietuvos  zoologijos sodui atsiėjo 1300 eurų. Naujoji gyventoja įkurdinta atskirame voljere – kaip ir Serko bei Dokas. Tikimasi, kad ateityje Kaune bus apgyvendintas ir ketvirtas snieginis leopardas, greičiausiai antras patinas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė