Karaliaučiaus srities ir lietuvių mokinių kūrybinė stovykla (1)

Kaliningrade mokiniu vasaros stovykla_rengeju nuotr

Kaliningrade mokinių vasaros stovykla „Palikimas“| rengėjų nuotr.

Iki rugpjūčio 15 d. Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities pajūrio mieste Krante (Zelenogradske) vyksta vaikų kūrybinė stovykla „Palikimas 2“, skirta M. K. Čiurlionio 140-osioms gimimo metinėms. Stovykloje, kurią remia Švietimo ir mokslo ministerija, mokiniai kartu su bendraamžiais paaugliais iš Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos stato spektaklį pagal M. K. Čiurlionio kūrybos motyvus „Pasaulio simfonija“.

Per stovyklą mokiniai taip pat turi galimybę plačiau susipažinti su lietuvių kultūra ir kalba. Per kūrybinę stovyklą gimęs spektaklis vėliau bus rodomas Karaliaučiaus srityje ir Kaune, sukurtas vaizdo filmas. Stovykloje dalyvauja apie 30 keturiolikmečių, kurie nori geriau susipažinti su lietuvių kultūra, pramokti ar įtvirtinti lietuvišką kalbą ar tiesiog kūrybingai praleisti laisvalaikį.

Mokiniams spektaklį padeda sukurti profesionalus režisierius, choreografas, dailininkas, taip pat Kauno ir Kranto mokyklų mokytojai. Šio projekto vadovas – Aleksas Bartnikas, stovyklą organizavo Karaliaučiaus srities lietuvių kalbos mokytojų asociacija ir Kranto (Zelenogradsko) vidurinė mokykla.

Pernai tame pačiame mieste vyko kūrybinė karaliaučiaus ir lietuvių mokinių stovykla, skirta K. Donelaičiui.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Naujienos, Švietimas, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė